LIVE: Άρης-Παναθηναϊκός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Άρης-Παναθηναϊκός (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 17/01/21 - 21:35

Με το γκολ του Καμπετσή από το 9', ο Παναθηναϊκός φεύγει με ένα σπουδαίο διπλό από την έδρα του Άρη.

Άρης
Άρης
0-1
Παναθηναϊκός
  • 21:28

Ηρέμησε η κατάσταση, με παρέμβαση Μπόλονι, που τα λέει τώρα με τον στόπερ του Άρη

• 21:28

Σύρραξη στο γήπεδο. Πρωταγωνιστής ο έξαλλος Μπεναλουάν

• 21:28

• 21:21
    90'
    Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό

Σουτ του Καρλίτος έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.

• 21:21
    88'
    Απειλεί ο Παναθηναϊκός

Ο Χατζηθεοδωρίδης βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά ο Σάκιτς έβαλε σωτήρια προβολή στο σουτ του!

• 21:20
    88'

Σουτ του Γκάμα από πλάγια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

• 21:15
    Τρομερό σλάλομ Εμμανουηλίδη, επέμβαση Σιαμπάνη

• 21:11
    80'
    Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό

Στο παιχνίδι οι Καρλίτος, Χατζηθεοδωρίδης αποχωρούν Μαουρίσιο, Ιωαννίδης.

• 21:11
    77'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Χατζηγιοβάνης αντί Εμμανουηλίδη

• 21:07
    76'

Ο Σίλβα βγαίνει μόνος του με τον Διούδη, άνοιξε την μπάλα, πήγε πολύ πλάγια, σούταρε, κόρνερ από τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού.

• 21:05
    68'
    Αλλαγή για τον Άρη

Ο Σίλβα στη θέση του Μαντσίνι.

• 20:57
    65'
    Νέα μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό!

Βέλεθ μόνος του στη μικρή περιοχή, πετάει την μπάλα πάνω από τον Σιαμπάνη!

• 20:56
    Ο Διούδης νίκησε τον Τζέγκο

• 20:55
    63'

Φοβερή ενέργεια από τον Εμμανουηλίδη και μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Πέρασε τρεις παίκτες, ο Σιαμπάνης του είπε «όχι»!

• 20:55
    60'
    Νέα φάση για τον Άρη

Εξαιρετικό σουτ από τον Μάνο, που γύρισε ωραία το κορμί του, τρομερή απόκρουση του Διούδη.

• 20:49
    58'

Κίτρινη κάρτα στον Μπεναλουάν.

• 20:49
    56'

Σάσα και Γκάμα σούταραν μέσα από την περιοχή, η μπάλα σταμάτησε στα σώματα.

• 20:47
    55'

Ο Σάσα στη θέση του Τζέγκο.

• 20:46

10-3 οι τελικές υπέρ του Άρη!

• 20:44
    53'
    Νέα τεράστια φάση για τον Άρη!

Κάθετη του Μάνου, τετ-α-τετ ο Τζέγκο, απίστευτη απόκρουση του Διούδη!

• 20:44
    48'
    Μεγάλη φάση για τον Άρη!

Ο Μάνος, μόνος του μέσα στη μικρή περιοχή, άργησε πάρα πολύ, σούταρε, σουτάρει, έκοψε Σένκεφελντ.

• 20:39
    48'

Διπλή προσπάθεια από τον Ιωάννου, η μπάλα κοντράρει, κόρνερ κέρδος για τον Άρη.

• 20:39
    46'

Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι

• 20:36

Ο Παναθηναϊκός καταγγέλλει πως με τη λήξη του ημιχρόνου ο προπονητής του «τριφυλλιού», Λάζλο Μπόλονι, δέχθηκε υβριστική επίθεση από τον πρόεδρο του Άρη, Θόδωρο Καρυπίδη.

• 20:19

• 20:19

Ο Παναθηναϊκός με το γκολ του Καμπετσή από το 9' προηγείται 1-0.

• 20:04
    33'

Σουτ από τον Ματέο Γκαρσία από δεξιά, κάπου κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στην αγκαλιά του Διούδη.

• 20:03

Πολλές παρατηρήσεις από τον Άκη Μάντζιο, φωνάζει για περισσότερη κίνηση.

• 19:45
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό

Εκτέλεση φάουλ, τεράστια κενά στην άμυνα του Άρη, ο Βέλεθ κάνει το γύρισμα και ο Καμπετσής ανοίγει το σκορ για το «τριφύλλι»!

• 18:45
    Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι):

Διούδης, Χουάνκαρ, Βέλεθ, Σένκεφελντ, Εμμανουηλίδης, Ιωαννίδης, Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Μολό, Μαουρίσιο, Καμπετσης

Στον πάγκο: Ξενόπουλος, Αγιούμπ, Μακέντα, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Χατζηθεοδωρίδης, Σάντσες, Μπουζούκης, Αϊτόρ

• 18:45

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...