LIVE: Ατρόμητος-Ντουναίσκα Στράντα 3-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ατρόμητος-Ντουναίσκα Στράντα (20:00, ΕΡΤ & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 01/08/19 - 22:32

Τα εύκολα δύσκολα έκανε ο Ατρόμητος, ο οποίος πανηγύρισε τελικά την πρόκριση στο γ΄ προκριματικό γύρο του Europa League. Οι Περιστεριώτες, αν και προηγήθηκαν με 2-0, επικράτησαν με 3-2 της Ντουνάισκα Στρέντα και με δύο νίκες πήραν την πρόκριση για την επόμενη φάση. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά με τα γκολ των Κατράνη (22'), Μανούσου (28' πεν.), αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τους Ραμίρεζ (54'), Καλμάρ (72' πεν). Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Ρισβάνης στο 77'. Ο Ατρόμητος θα αντιμετωπίσει τη Λέγκια Βαρσοβίας στο γ΄ προκριματικό γύρο.

Ατρόμητος
Ατρόμητος
3-2
Ντουναίσκα
Ντουναίσκα
  • 21:59
    90'

Αν και καρδιοχτύπησε, ο Ατρόμητος επικρατείε 3-2 και προκρίνεται στην επόμενη φάση.

• 21:41
    78'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο

Το έκανε θρίλερ ο Ατρόμητος με πολλά λάθη στην επανάληψη, αλλά ο Ρισβάνης με την κεφαλιά τον απάλλαξε από το άγχος.

• 21:30
    72'
    Γκολ!

Ισοφαρίζει ο Στράντα και πλέον εχουμε θρίλερ!

• 21:22
    54'
    ΓΚΟΛ για τη Στραντα

Από λάθος του Γούτα, η μπάλα έφτασε στον Ραμίρεζ που ξετύλιξε το δώρο, για να μειώσει το σκορ.

• 20:50
    45'

Ο Ατρόμητος με τα γκολ των Κατράνη στο 22' και Μανούσου με πέναλτι στο 28' προηγείται 2-0 στο ματς και βρίσκεται αγκαλιά με την πρόκριση.

• 20:47
    45'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

Μετά από φάουλ του Ουμπίντες, ο Γούτας πιάνει την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ

• 20:45
    45'

Σουτ του Ρόναν, μπλόκαρε ο Μέγιερι

• 20:44
    44'

Κίτρινη κάρτα για τον Μανούσο

• 20:44
    43'

Πάλι στον ανοικτό χώρο, ο Ούμπιντες κόβει την μπάλα στον Βέλλιο, που δεν πιάνει γεμάτο το σουτ, μπλόκαρε ο Γέντλιτσκα

• 20:38
    36'

Ο Ραμίρεζ βγήκε στην πλάτη της άμυνας, αλλά ο Μέγιερι βγήκε ωραία και τον καθυστέρησε, ενώ στη συνέχεια καθάρισε ο Ρισβάνης τη σέντρα του Ταϊβό.

• 20:33
    32'
    Cooling break

O Ατρόμητος με τα γκολ του Κατράνη στο 22' και του Μανούσου στο 28' έχει αγκαλιάσει την πρόκριση.

• 20:32
    27'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο!

Ο Μανούσος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι κάνει το 2-0 για τον Ατρόμητο!

• 20:32
    23'

Ο Κατράνης πήρε τις κόντρες και αφού απέφυγε και έναν ακόμα αντίπαλο δύο φορές με απανωτές προσποιήσεις, με αριστερό σουτ νίκησε τον Γέντλιτσκα για το 1-0.

• 20:17

Τίποτα το ιδιαίτερο στο Περιστέρι, την ώρα που στην Κύπρο ο Άρης ανοίγει το σκορ και τον δρόμο της πρόκρισης!

• 20:14
    13'

Σέντρα του Τσμέλικ, ο Μέγιερι μπλοκάρει

• 20:10
    10'

Προσπαθεί να πιέσει ψηλά ο Ατρόμητος

• 20:07
    7'

Ο Βέλλιος γυρίζει από αριστερά, προλαβαίνει η άμυνα, μπροστά από τον Ούμπιδες

• 20:04
    4'

Δίνει χώρο στα πρώτα λεπτά ο Ατρόμητος

• 20:03
    1'