LIVE: Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός 88-81 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός (20:00, Novasports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 20/12/19 - 23:08

Ο Ολυμπιακός τα έκανε… μαντάρα στο δεύτερο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα με τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι και υπέστη ήττα-πισωγύρισμα με 88-81, για την 15η αγωνιστική της Euroleague. Περισσότερα ΕΔΩ...

• 21:46

Ο Ολυμπιακός αναζητά ακόμα μεγαλύτερη ανατροπή από αυτή που πέτυχε προχθές κόντρα στη Χίμκι.

• 21:31

71-63 με λέι-απ του Λάζιτς.

• 21:29

69-63 με τρίποντο του Μπάρον, που εκτελεί τον Ολυμπιακό.

• 21:29

Τραγικός σε αυτό το δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός, που απώλεσε τελείως τη συγκέντρωσή του και έδωσε πολλά δικαιώματα στους γηπεδούχους. 25-13 το επιμέρους σκορ!

• 21:25

Τέλος της τρίτης περιόδου, Ερυθρός Αστέρας και Ολυμπιακός στο 61-61.

• 20:54

Πολύ καλή η εικόνα του Ολυμπιακού, ειδικά μετά το πρώτο πεντάλεπτο. Πρωταγωνιστές των Πειραιωτών ο Πολ (13 πόντοι με 5/5 εντός παιδιάς) και ο Μιλουτίνοφ, που έχει 7 πόντους και 7 ριμπάουντ.

• 20:53

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Ολυμπιακός προηγείται 48-36 του Ερυθρού Αστέρα.

• 20:42

31-41 με καλάθι του Πρίντεζη στον αιφνιδιασμό.

• 20:38

28-39 με 2/2 βολές του Μπράουν.

• 20:33

Ο Ολυμπιακός κυριαρχεί απόλυτα μέχρι στιγμής.

• 20:33

24-37 με τρίποντο του Πολ.

• 20:33

21-30 με τρίποντο του Ντόμπριτς. Στο μεταξύ, ακούστηκαν κάποιες αποδοκιμασίες των φιλάθλων του Ερυθρού Αστέρα προς την ομάδα του Σάκοτα.

• 20:20

Τέλος της πρώτης περιόδου, ο Ολυμπιακός προηγείται 21-16 του Ερυθρού Αστέρα.

• 20:13

14-14 με τρίποντο του Μπάρον.

• 20:12

11-14 με καλάθι του Παπανικολάου. 7-0 σερί από τον Ολυμπιακό.

• 20:12

11-12 με καλάθι του Πρίντεζη. 5-0 σερί από τον Ολυμπιακό.

• 20:12

11-10 με το έμμεσο τρίποντο του Μιλουτίνοφ.

• 20:09

Πολύ νευρικές οι δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά, με τον Ολυμπιακό να μην έχει βρει ρυθμό επιθετικά, γι' αυτό και είναι στο -4 (11-7).

• 20:09

9-7 με λέι-απ του Σπανούλη.

• 19:59

Θυμίζουμε ότι ο προπονητής του Ερυθρού Αστέρα, Ντράγκαν Σάκοτα, εργάστηκε στον Ολυμπιακό το 2003-04.

• 19:58

Από την άλλη, ο Ερυθρός Αστέρας συνετρίβη 100-74 από την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα και υποχώρησε στο 5-9.

• 19:58

Ο Ολυμπιακός έρχεται από την τρομερή νίκη επί της Χίμκι (109-98 στην παράταση), που τον έφερε στο 6-8.