LIVE: Γαλλία-Αργεντινή 1-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 30/06/18 - 18:55

Μουντιάλ 2018: Η ώρα για τη φάση των "16" του Παγκοσμίου Κυπέλλου έφτασε, με μια... ματσάρα, ανάμεσα στη Γαλλία και την Αργεντινή, στο γήπεδο του Καζάν.

Για τη Γαλλία ο Ντεσάν δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Μεντί ο οποίος είναι τραυματίας, ενώ αναμένεται να επαναφέρει στην 11άδα της ομάδας όλους τους παίκτες που ξεκούρασε στο τελευταίο παιχνίδι με την Δανία.

Στην Αργεντινή ο Σαμπάολι δεν αντιμετωπίσει αγωνιστικά προβλήματα και –σύμφωνα με τα δημοσιεύματα του Τύπου της χώρας- προσανατολίζεται να βάλει στην 11αδα τον Παβόν σε μια διάταξη χωρίς κάποιον καθαρόαιμο επιθετικό.

Αυτή θα είναι η πρώτη φορά που οι δύο ομάδες συναντώνται σε παιχνίδι νοκ-άουτ φάσης σε Μουντιάλ. Μέχρι τώρα έχουν συνολικά 12 ματς με την Αργεντινή να έχει νικήσει σε έξι, έναντι δύο των Γάλλων.

Γαλλία
Γαλλία
4-3
Αργεντινή
Αργεντινή
  • 18:55
    96'

Η Γαλλία μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι, επικρατεί με 4-3 της Αργεντινής και παίρνει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Μουντιάλ!

• 18:51
    93'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Αργεντινή!

Ο Αγουέρο με κεφαλιά κάνει το 4-3 και δίνει νέο ενδιαφέρον στο ματς

• 18:46
    86'

Μπαίνει στην περιοχή ο Μέσι, ο οποίος τελειώνει τη φάση με το δεξί με τον Γιορίς να μαζεύει με άνεση

• 18:42
    80'

Έχουμε συμπληρώσει 80' παιχνιδιού. Η Γαλλία μετά την ψυχρολουσία του γκολ του Μερκάδο, κατάφερε μέσα σε 20' λεπτά να ξεδιπλώσει όλες τις αρετές της στο χορτάρι της Kazan Arena να πετύχει τρία τέρματα και επί της ουσίας να αγκαλιάσει τη νίκη. Μοιάζουν να έχουν αδειάσει η Αργεντίνοι

• 18:27
    69'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Γαλλία!

Εκπληκτική αντεπίθεση των Γάλλων, ο Ζιρού σπάει την μπάλα στην Εμπαπέ και αυτός κάνει το 4-2, πετυχαίνοντας και το χατ τρικ!

• 18:27
    66'
    Αλλαγή για την Αργεντινή

Ο Πέρες περνά εκτός με τον Αγουέρο να τον αντικαθιστά

• 18:23
    64'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Γαλλία!

Ο Εμπαπέ χορεύει για ακόμα μία φορά την άμυνα της Αργεντινής και με ένα συρτό σουτ με το αριστερό νικά τον Αρμάνι και παίρνει κεφάλι στο σκορ!

• 18:17

Τι ματσάρα βλέπουμε...

• 18:17
    57'

Ο Παβάρ με εκπληκτικό σουτ στην κίνηση από τη δεξιά γωνία της περιοχής εκτελεί τον Αρμάνι και φέρνει στα ίσια εκ νέου τις δύο ομάδες!

• 18:09
    48'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Αργεντινή!

Ο Μέσι κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Μερκάδο, αλλάζει πορεία μπερδεύοντας τον Αρμάνι και καταλήγει στα δίχτυα!!!

• 18:09
    46'

Σέντρα στο β' μέρος

• 18:09
    46'
    Με αλλαγή επιστρέφει από τα αποδυτήρια η Αργεντινή

Ο Φάτσιο στο ματς αντί του Ρόχο, που είχε κάρτα

• 17:57

Καλύτερη η εικόνα της Γαλλίας στο πρώτο μισάωρο, με την Αργεντινή να βελτιώνεται σταδιακά στο τελευταία τέταρτο και να καταφέρνει να βρίσκει το τέρμα της ισοφάρισης πηγαίνοντας με ψυχολογία στην ανάπαυλα

• 17:57

Ο Γκριεζμάν στο 13' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, μετά την απίθανη κούρσα του Εμπαπέ έδωσε το προβάδισμα στους τρικολόρ. Η απάντηση για την Αργεντινή ήρθε δια ποδός Ντι Μαρία, με τον ποδοσφαιριστή της Παρί να εξαπολύει έναν κεραυνό στον 41' και να φέρνει στα ίσια της δύο ομάδες.

• 17:57
    45'

Γαλλία και Αργεντινή οδηγούνται ισόπαλες στα αποδυτήρια με 1-1

• 17:46
    42'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για την Αργεντινή!

Απίθανο σούτ από τον Ντι Μαρία, ο οποίος με σουτ από τα 35 μέτρα στέλνει τη μπάλα δεξί γάμα του Γιορίς και κάνει το 1-1!

• 17:39

Έχει ανοίξει το ματς στα τελευταία λεπτά με την Αργνεντινή να έχει ανέβει, ώστε να βρει το γκολ της ισοφάρισης

• 17:14
    13'

Ο Αντουάν Γκριεζμάν στέλνει τον Αρμάνι στη δεξιά γωνία, τη μπάλα στην αριστερή και δίνει το προβάδισμα στους τρικολόρ!

• 17:13
    11'
    Πέναλτι για τη Γαλλία!

Απίστευτη προσπάθεια του Εμπαπέ, ο οποίος κουβάλησε τη μπάλα από τη μία περιοχή στην άλλη, με τον Ρόχο να μην έχει τρόπο να τον σταματήσει παρά μόνο με φάουλ και τον Ιρανό ρέφερι να δείχνει σωστά την άσπρη βούλα.