LIVE: Λεβαδειακός-ΑΕΚ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Λεβαδειακός-ΑΕΚ (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 03/12/17 - 21:25

Η επιστροφή στην κορυφή για την ΑΕΚ, περνάει από τη Λιβαδειά (19:30, Novasports1). Η Ένωση είδε τον ΠΑΟΚ να φεύγει με το υπέρ του 3-0 από την Ξάνθη, τον Ολυμπιακό να γυρίζει το ματς με τον Απόλλωνα Σμύρνης (3-1) και έπεσε στην 3η θέση της βαθμολογίας, έχοντας όμως την τύχη της στα χέρια της.

52': Αραούχο και Λιβάγια... εξαφάνισαν την μπάλα, ο Κροάτης μπήκε στην περιοχή και με σκαφτό πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ένωση (0-1).

66': "Καθαρίζει" το παιχνίδι η ΑΕΚ. Μετά από εξαιρετικό βολέ του Τσιντώτα, ο Λιβάγια έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού, ο Εμπασί του είπε "όχι" στο τετ α τετ, αλλά στην επαναφορά ο Αραούχο σκόραρε προ κενής εστίας (0-2).

Απέναντι στους "κιτρινόμαυρους", ο Λεβαδειακός του Ανιγκό που μπορεί να μη βρίσκεται στην καλύτερή του κατάσταση, όμως εντός έδρας δεν έχει γνωρίσει ήττα από τον περασμένο Απρίλη και το ίδιο ματς, όταν η ΑΕΚ είχε περάσει με το 2-0!

Τρεις ήττες και μια ισοπαλία στα τελευταία τέσσερα ματς πρωταθλήματος οι Βοιωτοί, πήραν νίκη στην Καλαμαριά την περασμένη Πέμπτη για το Κύπελλο, "κλειδώνοντας" την πρόκριση για τους "16" του θεσμού.

Λεβαδειακός
Λεβαδειακός
0-2
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 21:23
    91'

Κίτρινη κάρτα και στον Μπακασέτα

• 21:22
    91'

Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη που πήγε πολύ δυνατά στον Αραούχο

• 21:22
    90'
    Δοκάρι για την ΑΕΚ.

Ο Γκάλο έκανε το γύρισμα, ο Μπακασέτας το σουτ με τη μία αλλά η μπάλα σταμάτησε στη συμβολή των δοκών

• 21:18
    88'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Μέσα ο Αϊντάρεβιτς, έξω ο Λιβάγια

• 21:18
    87'
    Αλλαγή για τον Λεβαδειακό

Ιωαννίδης αντί Μπελγκαζουανί

• 21:10
    80'

Σέντρα του Γκάλο, ο Αραούχο προσπάθησε να κάνει το ανάποδο ψαλίδι αλλά δεν βρήκε όπως ήθελε την μπάλα, η οποία κατέληξε άουτ

• 21:09
    77'

Ο Κονέ στη θέση του Σιμόες, που αντιμετωπίζει και κάποιο μίνι πρόβλημα τραυματισμού

• 21:05
    73'

Ο Μπακασέτας αντί του Λάζαρου

• 21:03
    71'

Κίτρινη κάρτα στον Γαλανόπουλο

• 21:00
    69'

Σουτ Γαλανόπουλου πάνω στον Τριποτσέρη

• 20:58
    66'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Δεύτερο τέρμα για την ΑΕΚ

Ο Τσιντώτας έβγαλε με γρήγορο βολέ στην πλάτη της άμυνας του Λεβαδειακού τον Λιβάγια, ο οποίος μπήκε στην περιοχή αλλά δεν νίκησε τον Εμπασί και στην επαναφορά ο Αραούχο έστειλε την μπάλα στην κενή εστία.

• 20:55
    64'

Κίτρινη κάρτα στον Μητρόπουλο για φάουλ στον Σιμόες

• 20:50
    60'
    Ακόμα μια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Λάζαρος έκοψε στον Γκάλο, που γύρισε στον Λιβάγια, όμως το σουτ του έφυγε εκατοστά δίπλα απ' την εστία

• 20:45
    55'

Ο Ανιγκό θέλει να κάνει πιο επιθετική την ομάδα του. Ο Γιακουμάκης πήρε τη θέση του Νιάσε

• 20:45
    54'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Αραούχο πήρε την μπάλα ύστερα από λάθος του Μεντί, όμως δεν νίκησε τον Επασί στο τετ-α-τετ. Θα μπορούσε να είχε καθαρίσει εδώ το ματς η Ένωση.

• 20:44
    52'
    Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ!

Φοβερό γκολ! Αραούχο και Λιβάγια έκρυψαν την μπάλα, ο Κροάτης μπήκε στην περιοχή και με σκαφτό πλασέ άνοιξε το σκορ για την Ένωση. Τέσσερις φορές άλλαξαν την μπάλα οι παίκτες των κιτρινόμαυρων

• 20:35
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

• 20:19
    45'
    Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Παραμένει το 0-0 στο ματς του Λεβαδειακού απέναντι στην ΑΕΚ, μετά τα πρώτα 45 λεπτά

• 20:16
    42'

Ο Σιμόες έκλεψε ψηλά, άνοιξε στον Αραούχο, ο οποίος μπερδεύτηκε και ο Εμπασί μπλόκαρε

• 20:08
    36'

Κίτρινη στον Μεντί για φάουλ.

• 20:06
    32'

Παράλληλο γύρισμα του Αραούχο, έδιωξε δύσκολα ο Τσαμπούρης

• 19:59
    25'

Η ΑΕΚ έχει τον έλεγχο και ψάχνει μια καλή τελική πάσα για να βγει και την "καθαρή" ευκαιρία

• 19:49
    15'

Ο Τσαμπούρης είχε καίριο κόψιμο πάνω στον Αραούχο που έβγαινε τετ α τετ.

• 19:34
    1'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ.

Ο Λάζαρος βγήκε απέναντι στον Επασί μόλις στο 17ο δευτερόλεπτο όμως δεν μπόρεσε να τον νικήσει με σουτ από πλάγια θέση.

• 19:33
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι

• 19:31

Ο Μανόλο Χιμένεθ θα δει το ματς από το μπουθ, λόγω της τιμωρίας του από το παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό. Ο Φελίπε Ουφάνο θα βρίσκεται στην άκρη του πάγκου της Ένωσης