LIVE: ΟΦΗ-Απόλλων Λεμεσού 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Οφη

Ενημερώθηκε: 17/09/20 - 22:41

Η επιστροφή του ΟΦΗ στα Κύπελλα Ευρώπης έπειτα από 20 χρόνια, δεν συνδυάστηκε με πρόκριση.

Ο Απόλλων Λεμεσού αποδείχθηκε πολύ πιο έτοιμος και σαφώς πιο «έμπειρος» στα ευρωπαϊκά ματς από την κρητική ομάδα (συμμετείχε στους ομίλους του Europa τη σεζόν 2018/19) και με τη νίκη του με 1-0 στο «Θ. Βαρδινογιάννης», πήρε το «εισιτήριο» για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League.

• 22:25

Τέλος στο ματς! Ο ΟΦΗ γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Απόλλωνα Λεμεσού που δεν ήταν κανένα φόβητρο, αλλά οι Κρητικοί δεν πήραν ρίσκα και τον φοβήθηκαν περισσότερο απ' ότι έπρεπε με αποτέλεσμα να αποκλειστούν από τη συνέχεια του Europa League. Ο Σάλαϊ το μοναδικό γκολ του αγώνα στο 50' στην πρώτη φάση τους, τραγική η διαιτησία για τους Κρητικούς !

• 21:52

4 λεπτά οι καθυστερήσεις. Για να δούμε αν ο ΟΦΗ μπορεί να βρει ένα γκολ και να στείλει το ματς στην παράταση.

• 21:25
    60'

Απίστευτη απόφαση από διαιτητή και βοηθό, με τον Μπένσοπ να γυρίζει λανθασμένα προς τον τερματοφύλακά του με τον Φιγκεϊρέδο να κλέβει και να φεύγει μόνος του για να σκοράρει αλλά να υποδεικνύεται οφσάιντ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ, υπήρξε γύρισμα από αντίπαλο και δόθηκε οφσάιντ! Τρομερά πράγματα!

• 21:10
    50'
    Γκολ για τον Απόλλωνα

Ο Νταμπό περνάει σαν... σταματημένο τον Σελίμοβιτς, που πέφτει στο έδαφος, τραβάει δύο αντιπάλους πάνω του και πασάρει την κατάλληλη στιγμή στον Σάλαι, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νικάει τον Βάτερμαν και δίνει προβάδισμα στους Κύπριους.

• 20:55

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Ο ΟΦΗ και ο Απόλλων Λεμεσού πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το παιχνίδι, χωρίς τέρματα (0-0). Κακό ποιοτικά ματς, μία μεγάλη φάση σε όλο το πρώτο 45λεπτο και αυτή για τους Κρητικούς με τον Φιγκεϊρέδο, αλλά ο Δημήτριου κράτησε το μηδέν.

• 20:46
    42'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ!Τρομερό τακουνάκι του Στάικου στον Σαρδινέρο, αυτός έστρωσε στον Φιγκεϊρέδο αλλά ο Δημητρίου... έβγαλε το πλασέ του Βραζιλιάνου μέσαα πό την περιοχή.

• 20:42
    37'

Εξαιρετική εκτέλεση στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, η μπάλα περνάει από όλους. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ουές κερδίζει φάουλ από τα αριστερά και παράλληλα με τη γραμμή της περιοχής.

• 20:28
    25'

Ένα δίλεπτο πίεσης από τον ΟΦΗ, χωρίς να προκύψει κάποια καλή στιγμή. Προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους οι γηπεδούχοι, καμία από τις δύο ομάδες βέβαια δεν παίρνει ρίσκα.

• 20:20
    20'

Σέντρα-σουτ του Αγκίρε, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

• 20:19

Πρώτο δεκάλεπτο στο ματς, χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Αρκετά τα λάθη των δύο ομάδων στον χώρο της μεσαίας γραμμής και ο ρυθμός δεν είναι ο καλύτερος δυνατός.

• 20:19

Ο ΟΦΗ έφυγε στην κόντρα μετά από λάθος των φιλοξενούμενων, αλλά ο Φιγκεϊρέδο το παράκανε με τις ντρίμπλες και χάθηκε η ευκαιρία να φτιαχτεί φάση.