LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ (20:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 30/09/18 - 23:09

Μεγάλη νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ στο ντέρμπι της 5ης αγωνιστικής νικώντας στο φαληρικό στάδιο τον Ολυμπιακό με 1-0. Αν και οι γηπεδούχοι είχαν σωρεία καλών ευκαιριών για να πετύχουν ένα γκολ, οι Θεσσαλονικείς αξιοποίησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την ευκαιρία που τους δόθηκε στο 49ο λεπτό και με το αυτογκόλ του Βούκοβιτς έφυγαν νικητές από το «Γεώργιος Καραϊσκάκης».

Με τη νίκη αυτή ο ΠΑΟΚ βρέθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, ενώ ο Ολυμπιακός είχε την πρώτη απώλεια βαθμών στο εφετινό πρωτάθλημα.

Ολυμπιακός
Ολυμπιακός
0-1
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 22:37

Πολύ πιο αποτελεσματική η ομάδα του Λουτσέσκου, που προηγήθηκε στο 49' με αυτογκόλ του Βούκοβιτς.

• 22:35
    98'
    ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ παίρνει μια τεράστια νίκη μέσα στο «Γ. Καραϊσκάκη» με 1-0, επι του Ολυμπιακού!

• 22:34
    97'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Πλασέ του Χασάν μέσα από την περιοχή, η μπάλα ακριβώς δίπλα από το δοκάρι.

• 22:33
    97'

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ σε αντεπίθεση 3 εναντίον ενός. Ο Πρίγιοβιτς δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά.

• 22:27
    90'

Οκτώ λεπτά ο έξτρα χρόνος...

• 22:26
    90'
    Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Ο Χασάν βρέθηκε μόνος του στο ύψος του πέναλτι, σούταρε, αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε και στο ριμπάουντ ο Γκερέρο σούταρε, αλλά η μπάλα έφυγε πλάγια.

• 22:24

Πιέζει ο Ολυμπιακός...

• 22:21
    84'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Τόσκα πήρε τη θέση του Βιεϊρίνια.

• 22:20
    83'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Ο Γκιγιέρμε πήρε τη θέση του Μπουχαλάκη.

• 22:20
    83'
    Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Μετά από την εκτέλεση φάουλ, ο Χασάν δεν μπόρεσε από κοντά να πλασάρει.

• 22:17
    82'

Στη θέση του Φορτούνη, ο Φετφατζίδης

• 22:12
    75'
    Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά, ο Μεριά έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη.

• 22:09
    72'

Βέρνμπλουμ αντί Λημνιού

• 22:05
    69'

Ο Γκερέρο αντί του Χριστοδουλόπουλου στο ματς

• 22:02
    65'

Ο Κάνιας σταμάτησε αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Φορτούνη και δέχθηκε κίτρινη κάρτα

• 22:01
    64'

Καλό σουτ του Φορτούνη με το αριστερό, έπειτα από γύρισμα που έγινε από τα δεξιά, αλλά στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Χασάν, για να ολοκληρωθεί έτσι η φάση

• 21:59
    62'

Ο Ποντένσε έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά και σέντραρε, αλλά ο Χασάν δεν είχε καλή ισορροπία και έπιασε άσχημα την κεφαλιά. Ο Λάζαρος πίσω του είχε πολύ καλύτερη θέση

• 21:58

Έχει ανεβάσει στροφές ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά, αλλά εκτός της φάσης του Φορτούνη δεν έχει φτιάξει κάποια άλλη φάση. Ο ΠΑΟΚ ποντάρει πολύ στην κόντρα επίθεση τώρα.

• 21:54
    58'

Ζαμπά αντί Πέλκα στο ματς

• 21:53
    56'

Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, έδιωξε με γροθιές ο Πασχαλάκης

• 21:52
    54'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό

Ο Ποντένσε έκανε ωραία κίνηση από τα δεξιά, έστρωσε στον Φορτούνη που με χαμηλό σουτ νικήθηκε από τον Πασχαλάκη. Αιφνιδιάστηκε ο Χριστοδουλόπουλος στη συνέχεια, με εξουδετερωμένο τον Πασχαλάκη και μπόρεσε να κάνει μόνο ένα γύρισμα, αντί να τελειώσει τη φάση

• 21:46
    49'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Βιεϊρίνια έμεινε εντελώς ανενόχλητος από τ' αριστερά, έκανε δυνατή σέντρα, ο Γιαννιώτης δεν έδιωξε καλά και ο Βούκοβιτς που είχε χρόνο να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

• 21:41
    46'
    Β’ ημίχρονο

Ξεκίνησε το β’ μέρος!

• 21:26

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλοί στο πρώτο τέταρτο και έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Καμαρά στο 2'. Γενικότερα η ομάδα του Μαρτίνς έχει πιο καθαρές ευκαιρίες στο πρώτο μέρος, αλλά μετά τα μέσα του ημιχρόνου, ο "δικέφαλος" που είχε παθητικό ρόλο στο πρώτο μισό, έχει φέρει στα μέτρα του το παιχνίδι

• 21:23
    45'
    Ημίχρονο

Στα αποδυτήρι οι δυο ομάδες, με το σκορ στο 0-0.

• 21:21
    44'

Ο Πρίγιοβιτς πήρε από τα αριστερά, με ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα και η μπάλα μετά την παρέμβαση του Τσιμίκα κατέληξε σε κόρνερ. Ήταν σε καλή θέση ο Πέλκας

• 21:16
    39'

Κεφαλιά του Μεριά, μετά από φάουλ του Φορτούνη, πέρασε αρκετά έξω απο την εστία του Πασχαλάκη

• 21:10
    32'
    Πολύ καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Δυνατό σουτ του Χασάν, που έδιωξε ο Πασχαλάκης, εντυπωσιακά σε κόρνερ!

• 21:03
    25'

Δυνατό σουτ του Πέλκα εκτός περιοχής, μπλόκαρε με τη δεύτερη ο Γιαννιώτης

• 21:02
    23'

Ο Φορτούνης το εκτέλεσε, ο Μεριά πήρε την κεφαλιά δίχως να έχει καλή ισορροπία και η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία

• 20:54
    16'

Ύστερα από κυκλοφορία της μπάλας, αυτή κατέληξε τον Βιεϊρίνια, που έκανε πολύ κακό σουτ

• 20:42

Δυνατό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό

• 20:42
    2'

Ο Καμαρά πήρε την κεφαλιά από κάπως πλάγια θέση (μετά το φάουλ του Φορτούνη) και ο Πασχαλάκης έδιωξε, με τον Βούκοβιτς να παίρνει το ριμπάουντ, αλλά να κάνει άψυχο σουτ που απομακρύνθηκε

• 20:38
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 20:37

Θυρα 7

• 20:36

Θα καθυστερήσει λίγο η έναρξη του ματς, λόγω της ατμόσφαιρας που έχει δημιουργηθεί από τα βεγγαλικά

• 20:01
    Στο γήπεδο είναι ο γιος του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ και μέλος του ΔΣ του συλλόγου, Γιώργος Σαββίδης

σαββιδης καραισκακη

• 19:59
    Εικόνα από τα αποδυτήρια του ΠΑΟΚ

αποδυτηρια παοκ

• 19:59

Δείτε ΕΔΩ, το πανό που ανέβασαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού, κατά του ΠΑΟΚ και της κυβέρνησης.

• 19:52

Διαιτητής: Σαν Φενταγί. Βοηθοί: Σλάνταν Γιοσίποβιτς, Μπεκίμ Τζογκάϊ 4ος Διαιτητής:Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος

• 19:49

Γιούχα και συνθήματα από την άλλη, προς τους παίκτες του ΠΑΟΚ...

• 19:48

Οι τερματοφύλακες του Ολυμπιακού μπαίνουν και αποθεώνονται από τους φίλους των "ερυθρολεύκων".

• 19:46
    Εικόνα από τις κερκίδες του "Γ. Καραϊσκάκης"

καραισκακη

• 19:46
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου)

Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Μαουρίσιο - Κάνιας, Πέλκας, Λημνιός, Μπίσεσβαρ, Πρίγιοβιτς

Αναπληρωματικοί: Ρέι, Τόσκα, Σάκχοφ, Βέρνμπλουμ, Καρέλης, Ζαμπά, Βέρνμπλουμ και Άκπομ

• 19:45
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Γιαννιώτης, Τσιμίκας, Βούκοβιτς, Μεριά, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Φορτούνης, Ποντένσε, Χριστοδουλόπουλος, Χασάν

Αναπληρωματικοί: Χουτεσιώτης, Νάτχο, Γκερέρο, Φετφατζίδης, Γκιγιέρμε, Τοροσίδης και Παπέ Σισέ

• 19:45

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 19:43

Ο Ολυμπιακός προέρχεται από νίκες επί Λεβαδειακού, ΠΑΣ Γιάννινα, Αστέρα Τρίπολης και Πανιώνιου, ενώ ο "Δικέφαλος του Βορρά" έχει νικήσει Αστέρα Τρίπολης, Πανιώνιο, ΟΦΗ και την ΑΕΚ την περασμένη εβδομάδα!

• 19:43

Και οι δύο ομάδες έχουν κάνει το "4x4" στο πρωτάθλημα (ο ΠΑΟΚ είναι στο -2 λόγω της τιμωρίας που κουβαλάει από πέρυσι) και φυσικά ο στόχος τους είναι να συνεχίσουν με το απόλυτο.