LIVE: Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-ΑΕΛ (19:30, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 10/01/21 - 21:29

Στις 19:30 στο «Απόστολος Νικολαϊδης» ο Παναθηναϊκός υποδέχεται την Λάρισα. Η ομάδα του Λάζλο Μπόλονι, η οποία στοχεύει πλέον στην τέταρτη του εντός έδρας νίκη, με στόχο την διατήρησή του στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας.

Ο Ρουμάνος τεχνικός των «πρασίνων», δεν μπορεί να υπολογίζει για τον αγώνα με τους Θεσσαλούς, στις υπηρεσίες των Κουρμπέλη, Σάντσες, Μακέντα, Σαβιέρ, Βιγιαφάνιες, Μαουρίσιο, τον τιμωρημένο Ζαγαρίτη αλλά και τον Μαυρομμάτη που ταλαιπωρείται από γαστρεντερίτιδα.

Αντίθετα στην διάθεση του προπονητή του τέθηκε ο Αϊτόρ που ξεπέρασε το μικροπρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε.

Από την άλλη, το συγκρότημα του Γιάννη Τάτση, το οποίο επιζητά βαθμούς προκειμένου να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, θα αγωνιστεί στο συγκεκριμένο ματς χωρίς τον τιμωρημένο Πλατέλλα και τους Σουλούκο, Γιουνές. Στον αντίποδα στην αποστολή συμπεριλήφθηκαν οι νεοαποκτηθέντες Κολομπίνο, Τσόσιτς, αλλά και ο Ντουρμισάι.

Παναθηναϊκός
2-0
ΑΕΛ
ΑΕΛ
  • 21:24
    90'
    ΓΚΟΟΟΟΛ ο Παναθηναϊκός

Στην κόντρα με Καμπετσή και Εμμανουηλίδη οι γηπεδούχοι, σέρβιρε ο πρώτος στον νεαρό άσου που εκτέλεσε τον Μπάγιτς

• 20:56
    67'

Φάση διαρκείας από την ΑΕΛ, σε προσπάθεια του Πινακά, η μπάλα στρώθηκε στον Ντουρμισάι που πήρε το κόρνερ με συρτό σουτ.

• 20:39
    48'

Επικίνδυνη επίσκεψη της ΑΕΛ στα καρέ του Παναθηναϊκού, αλλά η φάση σταματάει για οφσάιντ. Σουτ του Νικολιά εκτός περιοχής, κόντρα, με την μπάλα να φτάνει στον Ντουρμισάι που συνελήφθη σε αντικανονική θέση, αν και ο βοηθός εμφανίστηκε διστακτικός. Πάντως, η άμυνα των γηπεδούχων σταμάτησε τον φορ των φιλοξενούμενων

• 20:08
    36'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό

Σέντρα του Μολό από τα δεξιά, ο Ιωαννίδης τρύπησε ανάμεσα στην άμυνα της ΑΕΛ και οι κόντρες ευνόησαν τον Καρλίτος που από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

• 20:02
    30'

Πολύ καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ιωαννίδης έφυγε στην κόντρα μετά από μακρινή μπαλιά του Καρλίτος, έφερε βόλτα την αντίπαλη άμυνα, συνέκλινε και αστόχησε με δυνατό σουτ.

• 19:46
    16'

Σουτ του Πινακά σχεδόν από το ημικύκλιο, μπλόκαρε ο Διούδης

• 19:44
    14'

Έξυπνη μπαλιά του Αϊτόρ για τον Ιωαννίδη, αλλά λίγο πιο δυνατή με αποτέλεσμα να μαζέψει ο Μπάγιτς

• 19:36
    6'

Σουτ του Καρλίτος, σε ετοιμότητα ο Μπάγιτς

• 19:31
    1'

Πρώτη τελική για τον Παναθηναϊκό. Σουτ του Αϊτόρ λίγο έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Ναγκί

• 19:30
    1'

• 19:29

Βρίσκονται πλέον και οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

• 19:27

Σε πολύ καλύτερη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος στη Λεωφόρο συγκριτικά με την αναμέτρηση κόντρα στον Αστέρα

• 19:24

Υπενθυμίζεται ότι ο Παναθηναϊκός θα αγωνιστεί με επετειακή φανέλα, ώστε να γιορτάσει τα 50 χρονιά από το Γουέμπλεϊ

• 19:24

Διαιτητής: Παπαδόπουλος Βοηθοί: Νικολακάκης, Κόλλιας Τέταρτος: Τσακαλίδης VAR: Γκορτσίλας AVAR: Ψαρρής

• 19:12

Κουρμπέλης, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες και Σάντσες είναι εκτός μάχης, όπως και οι τιμωρημένοι Μακέντα, Ζαγαρίτης

• 19:11

Ο Παναθηναϊκός παίζει σήμερα και... κόντρα στις απουσίες του, αφού ο Λάζλο Μπόλονι θα στερηθεί έξι παίκτες του.

• 19:09
    ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης):

Μπάγιτς, Μιχαήλ, Φιλίπ, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς, Ντουρμισάι, Τσόσιτς, Ζίζιτς, Πινακάς, Κολομπίνο, Νικολιάς

Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Νάγκι, Ηλιάδης, Γλυνός, Μαϊδάνος, Μπέρτος, Στοϊνοβιτς, Νούνιτς, Γκοτζαμανίδης, Τρουγιτς

• 19:08
    Παναθηναϊκός (Λάζλο Μπόλονι):

Διούδης, Χουάνκαρ, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Μολό, Βέλεθ, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Αϊτόρ, Αθανασακόπουλος, Καρλίτος

Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ξενόπουλος, Μπουζούκης, Χατζηγιοβάνης, Καραγιάννης,Εμμανουηλίδης, Καμπετσής, Κόναν και Σερπέζης.

• 19:08

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

• 19:07

Από την άλλη, η ΑΕΛ είναι δίχως νίκη εδώ και οκτώ ματς, ενώ τελευταίο θετικό αποτέλεσμα ήταν το 1-1 με τον ΠΑΟΚ.

• 19:07

Οι «πράσινοι» θέλουν να δώσουν συνέχεια στις νίκες μετά το 1-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης, ώστε να παραμείνουν σε επαφή με τον στόχο τους.