LIVE: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης (19:15, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 25/08/18 - 21:49

Με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι ο ΠΑΟΚ έκαμψε την αντίσταση του Αστέρα Τρίπολης στην Τούμπα, με 1-0, στην πρεμιέρα της Super League.

Ο Πρίγιοβιτς, που κέρδισε το πέναλτι και το εκτέλεσε, ήταν ο σκόρερ των «ασπρόμαυρων» στο 58ο λεπτό.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
1-0
Αστέρας Τρίπολης
  • 21:09
    93'

Ο ΠΑΟΚ με άγχος, επικρατεί του Αστέρα με 1-0 και ξεκινά με το δεξί το νέο πρωτάθλημα.

• 21:01
    80'
    Μεγάλη φάση για τον Αστέρα!

Ο Μανιάς σουτάρει από τα αριστερά και ο Πασχαλάκης διώχνει σε κόρνερ!

• 20:47
    70'

Ο Τριανταφυλλόπουλος σηκώνεται ανενόχλητος για την κεφαλιά, αλλά αυτή καταλήγει άουτ

• 20:43

Ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να πετύχει το πολυπόθητο για αυτόν 1-0, έστω και με… αμφιλεγόμενο τρόπο, καθώς ο Πρίγιοβιτς επιδιώκει την επαφή με τον Παπαδόπουλο, στη φάση που κερδίζει το πέναλτι στο 57’, με το οποίο ο Σέρβος κάνει ακολούθως το 1-0 για την ομάδα του.

• 20:43
    67'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Έξω ο Ζαμπά, μέσα ο Μπίσεσβαρ.

• 20:33
    58'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Πρίγιοβιτς ευστοχεί και ανοίγει το σκορ για τον «Δικέφαλο»!

• 20:32
    57'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, με τον Πρίγιοβιτς να βγαίνει τετ α τετ, μετά την ωραία πάσα του Σάκχοφ.

• 20:28
    54'

Κίτρινη κάρτα στον Κυριακόπουλο.

• 20:27
    53'
    Πιέζει ο ΠΑΟΚ

Σουτ του Σάκχοφ, η μπάλα φεύγει άουτ.

• 20:24
    48'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ!

Προσπάθεια του Ελ Καντουρί, από τα αριστερά, ο Ζαμπά παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ!

• 20:19
    46'
    Β’ μέρος

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

• 20:18
    Αλλαγή για τον Αστέρα

Μέσα ο Κυριακόπουλος, έξω ο Κώτσιρας

• 20:05
    45'

ΠΑΟΚ και Αστέρας Τρίπολης μετά τα πρώτα 45’, στο 0-0.

• 19:59
    38'
    Συνεχίζεται το κρεσέντο του ΠΑΟΚ!

Νέα μεγάλη ευκαιρία, με τον... αφύλακτο Μάτος να μην μπορεί να βρει την μπάλα μετά την εκτέλεση φάουλ του Βιεϊρίνια

• 19:48
    28'
    Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ

Νέα πολύ καλή επέμβαση του Παπαδόπουλου, που διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ την κεφαλιά του Σάκχοφ!

• 19:42
    25'

Κίτρινη κάρτα στον Χατσερίντι.

• 19:38
    21'

Ο Πρίγιοβιτς γίνεται κάτοχος της μπάλας, σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει αρκετά άουτ.

• 19:36
    18'

Μετά από γύρισμα του Τσιλιανίδη, η μπάλα βρίσκει πάνω στον Χατσερίντι, αλλά δεν αιφνιδιάζει τον Πασχαλάκη, που πέφτει και μπλοκάρει.

• 19:33

Μετά το πρώτο 15λεπτο, βλέπουμε ότι ο ΠΑΟΚ είναι αυτός που έχει την κατοχή της μπάλας από την αρχή του αγώνα και προσπαθεί να πετύχει το γκολ που θα «ανοίξει» το ματς, έχοντας στο ενεργητικό του ήδη μια πολύ καλή ευκαιρία, με τον Ζαμπά. Την ίδια ώρα, ο Αστέρας Τρίπολης είναι εμφανές πως πρωτίστως θέλει να περιορίσει τις επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από την εστία του, εξ ου και παίζει αρκετά πίσω.

• 19:31
    Κατάμεστη η Τούμπα!

Τουμπα παοκ αστερας

• 19:30
    8'
    Καλή φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ουάρντα σεντράρει από αριστερά, ο Ζαμπά «πιάνει" το σουτ πάνω στην κίνηση και ο Παπαδόπουλος διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο!

• 19:13

Οι παίκτες των δύο ομάδων βρίσκονται στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών.

• 18:44
    Αναπληρωματικοί των δυο ομάδων

ΠΑΟΚ: Ρέι, Κίτσιου, Μαλεζάς, Πέλκας, Βέρνμπλουμ, Μπίσεσβαρ, Ακπόμ

Αστέρας Τρίπολης: Αθανασιάδης, Ματρικάρντι, Μπελόκ, Ρόλε, Δουβίκας, Κυριακόπουλος, Τζίμας

• 18:44
    Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης)

Παπαδόπουλος, Ορτέγκα, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Κώτσιρας, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Τσιλιανίδης, Μανιάς και Καλτσάς

• 18:43
    ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου)

Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Χατσερίδης, Βιεϊρίνια, Κάνιας, Σάκχοφ, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Ζαμπά και Πρίγιοβιτς

• 18:43

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 18:43

Με δεδομένο το -2 στον ΠΑΟΚ εννοείται πως σκέφτονται μόνο τον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης, ωστόσο μην ξεχνάμε πως την Τετάρτη δίνει ίσως το πιο σημαντικό παιχνίδι των τελευταίων ετών. Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου υποδέχεται την Μπενφίκα και με προίκα το 1-1 στο «Ντα Λουζ» βρίσκεται μια ανάσα από την πρόκριση στους ομίλους του Champions League για πρώτη φορά στην ιστορία του.