LIVE: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης (18:00, PAOK TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 19/01/20 - 20:27

Ο ουσιαστικός, ΠΑΟΚ, επικράτησε 3-1 του Αστέρα Τρίπολης (με 10 από το 64’ λόγω αποβολής του Σουάρεθ) στην Τούμπα, δίχως να εντυπωσιάσει και κρατάει τη νίκη με την οποία συνεχίζει το «κυνήγι» στον Ολυμπιακό.

• 19:57
    90'

Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις

• 19:54
    90'
    Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Άκπομ βγήκε με 3 συμπαίκτες του και ουσιαστικά έναν αντίπαλο στην κόντρα, αλλά ο Λάμπρου, που πήρε την πάσα, δεν είχε καλή πρώτη επαφή και χάθηκε η ευκαιρία.

• 19:52
    86'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Εσίτι αντί του Μαουρίτσιο

• 19:52
    85'
    ΓΚΟΛ τελικά για τον Αστέρα!

Μειώνει σε 3-1, η ομάδα της Τρίπολης με το πλασέ του Μαρκ Φερνάντεθ από κοντά

• 19:51

Γίνεται συνεννόηση με το VAR

• 19:50
    85'

Η μπάλα στα δίχτυα από τον Μαρκ Φερνάντεθ, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Αστέρα, αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ

• 19:43
    79'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Μίσιτς βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά και έκανε το γύρισμα για τον Λάμπρου που δεν δυσκολεύτηκε να βρει δίχτυα με συρτό σουτ.

• 19:34
    70'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Εκτελεί το φάουλ ο Ντόουγκλας, διώχνει ο Παπαδόπουλος με δυσκολία

• 19:34
    70'

Άκπομ αντί Σφιντέρσκι

• 19:34
    69'
    Αλλαγή για τον Αστέρα

Πασαλίδης αντί Λουίς Φερνάντεθ

• 19:33
    67'

Ο Σουάρες ανέτρεψε τον Σφιντέρσκι και αντίκρισε δεύτερη κίτρινη. Ο Αστέρας μένει με δέκα παίκτες

• 19:31
    65'

Αρχικά δόθηκε πέναλτι για τον ΠΑΟΚ. Ωστόσο, έγινε φάουλ σε καλή θέση για τον Δικέφαλο

• 19:28
    62'

Ο Λάμπρου παίρνει τη θέση του Πέλκα

• 19:26
    61'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Σουτ του Μαουρίτσιο, ο Πέλκας είναι στην ίδια ευθεία με την αντίπαλη άμυνα, στρώνει στον Σφιντέρσκι που τον τροφοδοτεί και πάλι και ο διεθνής μέσος πλασάρει τον Παπαδόπουλο

• 19:23
    56'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Γύρισμα του Λημνιού από τα δεξιά, κακό διώξιμο της άμυνας, η μπάλα στρώθηκε στον Πέλκα που με δυνατό σουτ αστόχησε σχεδόν από το ύψος του πέναλτι. Κι ενώ είχε τον χώρο και τον χρόνο να βρει εστία.

• 19:18
    52'

Καλή προσπάθεια του Σίτο έξω από την περιοχή, αλλά λίγο πιο δυνατή η μπαλιά του, με αποτέλεσμα να μαζέψει ο Ζίβκοβιτς

• 19:10
    46'

Σέντρα στο β' μέρος!

• 18:56

Το γκολ του Σφιντέρσκι στο 29' χωρίζει τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, ήταν ανώτεροι μέχρι το γκολ, αλλά στη συνέχεια υποχώρησαν. έδωσαν θάρρος στους φιλοξενούμενους, που έγιναν πιο απειλητικοί στη συνέχεια. Μάλιστα, διαμαρτύρονται και για πέναλτι προς το φινάλε, για αντικανονικό μαρκάρισμα του Ντόουγκλας στον Μ. Φερνάντεθ. Ο Σκουλάς πήγε στο VAR και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Το replay δεν τον δικαιώνει.

• 18:54

Ο ΠΑΟΚ πάει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 1-0 απέναντι στον Αστέρα

• 18:53

Διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι του Σφιντέρσκι μέσα στην περιοχή. Φάνηκε να το έχει κολλητό πάντως

• 18:49
    45'

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

• 18:49

Δεν υπάρχει κάτι λέει ο Σκουλάς. Χωράει πολλή κουβέντα η φάση. Από το replay φάνηκε ότι ήταν αντικανονικό το μαρκάρισμα

• 18:46

Γίνεται έλεγχος για μια προηγούμενη φάση για άγαρμπο μαρκάρισμα του Ντόουγκλας στον Μ. Φερνάντεθ

• 18:46
    42'
    Απειλεί ξανά ο Αστέρας

Γύρισμα του Μαρκ Φερνάντεθ από τα δεξιά, για τον Μπόρχα Φερνάντεθ που έκανε κακό τελείωμα και έστειλε την μπάλα ψηλά και ενώ ήταν σε καλή θέση

• 18:44

Έχει ανέβει στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, είναι πιο απειλητικός

• 18:42
    39'
    Νέα φάση για τον Αστέρα!

Ο Μαρκ Φερνάντεθ πήρε την μπάλα από τα δεξιά και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

• 18:42
    38'

Επικίνδυνη επίθεση του Αστέρα, μετά από λάθος του Βαρέλα στο κέντρο. Ο Σίτο έγινε αποδέκτης της μπάλας από τα αριστερά και κέρδισε ένα κόρνερ

• 18:36

Μετράει κανονικά το γκολ! Μπροστά στο σκορ ο ΠΑΟΚ!

• 18:36

Πάει να το δει. Ο λόγος είναι ότι ο Λημνιός πάτησε για τον Βιεϊρίνια σε στημένη φάση στο ξεκίνημα. Πάντως, έχει κυλήσει (έστω και λίγο) η μπάλα

• 18:33

Γίνεται έλεγχος στο VAR

• 18:33
    29'

Κάθετη του Βιεϊρίνια, λάθος εκτίμηση του Μπόρχα Φερνάντεθ, με την μπάλα να φτάνει στον Σφιντέρσκι που βρέθηκε σε θέση βολής και πλάσαρε τον Παπαδόπουλο

• 18:31
    25'

Κεφαλιά του Ίνγκασον έπειτα από το κόρνερ, άστοχη έξοδος του Παπαδόπουλου και η μπάλα έφυγε λίγο έξω

• 18:27
    22'
    Καλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ!

Σέντρα του Βιεϊρίνια, βρήκε την μπάλα με το μυτάκι ο Μίσιτς (που ήταν σε εξαιρετική θέση) και έστειλε την μπάλα εκτός

• 18:18
    14'
    Απειλεί ο Αστέρας

Ο Μπόρχα Φερνάντεθ έκλεψε την μπάλα από τον Ίνγκασον και ο Λουίς Φερνάντεθ έγινε κάτοχος της και με δυνατό σουτ την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί του Ζίβκοβιτς

• 18:15

Ο ΠΑΟΚ είναι σχεδόν μόνιμα στην επίθεση.

• 18:13
    9'

Άστοχο σουτ του Μαουρίτσιο

• 18:09
    5'

Ο Λημνιός έχασε τρομερή ευκαιρία, καθώς βρέθηκε απέναντι αμαρκάριστος από τον Παπαδόπουλο που τον νίκησε, αλλά ο βοηθός άφησε σωστά (διότι υπάρχει το VAR) να εξελιχθεί η φάση και μετά σήκωσε τη σημαία.

• 18:06
    1'

Πρώτη επίθεση με καλές προϋποθέσεις από τον ΠΑΟΚ. Γύρισμα του Μίσιτς για τον Πέλκα, που δεν πρόλαβε να φτάσει στην μπάλα

• 18:03
    1'

Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Τούμπα!

• 18:02

Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 17:49

Ο ΠΑΟΚ θέλει τη νίκη ώστε είτε να συνεχίσει το στενό πρέσινγκ στον Ολυμπιακό ή να τον προσπεράσει σε περίπτωση απώλειας των ερυθρόλευκων στο ματς με τον Άρη, το οποίο ξεκινάει στις 19:30

• 17:37

Σε εξέλιξη πλέον και το ζέσταμα των παικτών του Αστέρα Τρίπολης

• 17:37
    Αστέρα Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς)

Παπαδόπουλος, Ορτέγκα, Σουάρες, Ματρικάρντι, Κώτσιρας, Σίτο, Μπόρχα Φερνάντεθ, Βαλιέντε, Μάρκο Φερνάντεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Χαουρέγκι

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους είναι οι: Μιχαήλ, Κρέσπι, Ριέρα, Μπελόγκ, Πασαλίδης, Τασουλής, Ιγκλέσιας