LIVE: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Ατρόμητος (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 20/11/17 - 21:24

Ο ΠΑΟΚ περιμένει στην άδεια Τούμπα τον Ατρόμητο, θέλοντας να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ. Ο "Δικέφαλος του Βορρά" με νίκη πιάνει την ΑΕΚ στην κορυφή, αλλά για να το πετύχει θα πρέπει να ξεπεράσει το εμπόδιο του Ατρόμητου.

Ημίχρονο: Μετά τα πρώτα 45 λεπτά, ΠΑΟΚ και Ατρόμητος βρίσκονται στο 1-1. Ο 20χρονος Στρούγγης άνοιξε το σκορ για τους Περιστεριώτες, ενώ ο "Δικέφαλος του Βορρά" χάνοντας πολλές και τεράστιες ευκαιρίες, ισοφάρισε τελικά με το πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 45'.

71': Λύτρωση για τον ΠΑΟΚ! Μετά από φάση διαρκείας, με... δεκάδες κόντρες, η μπάλα στρώθηκε στον Κάμπος, που σούταρε, η μπάλα κόντραρε ξανά και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γιαννιώτη

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου έχει να αντιμετωπίσει αρκετές απουσίες αφού εκτός είναι οι τιμωρημένοι Πέλκας, Σαμπράνο και Μπίσεσβαρ, αλλά και τους ανέτοιμους Μυστακίδη και Μαουρίτσιο.

Στην άλλη πλευρά, ο Ατρόμητος ο οποίος συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία και βρίσκεται στην θέση της βαθμολογίας, ταξίδεψε στην Θεσσαλονίκη χωρίς τους δανεικούς από τον ΠΑΟΚ Χατζηισαΐα, Ουάρντα και Γιαννούλη, αλλά και τους τραυματίες Μανούσο και Βασιλείου.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
2-1
Ατρόμητος
Ατρόμητος
  • 21:24
    90'
    ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ κερδίζει τον Ατρόμητο με 2-1 και πλέον βρίσκεται μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Super League! Θα ακολουθήσει αναλυτικό κείμενο, ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας!

• 21:20
    89'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Μπαστακος στη θέση του Μπουσούλατζιτς

• 21:14
    83'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Βγαίνει από το παιχνίδι ο Ελ Καντουρί, μπαίνει ο Σακχόφ

• 21:14
    81'

Στη θέση του Βασιλακάκη μπαίνει ο Μενσά

• 21:11
    80'

Διαγώνια κίνηση του Κυβρακίδη μέσα στην περιοχή, με το σουτ του να περνά λίγο από πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

• 21:11
    78'

Στη θέση του Μακ πέρασε ο Λημνιός

• 21:02
    71'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!! Λύτρωση για τον ΠΑΟΚ!

Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα στρώθηκε στον Κάμπος, που σούταρε, η μπάλα κόντραρε ξανά και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γιαννιώτη

• 20:59
    69'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Γιαννιώτης δεν βγαίνει, ο Ρισβάνης το βλέπει, και τρέχει να καλύψει την εστία της ομάδας του, διώχνοντας με κεφαλιά, πάνω στη γραμμή, την κεφαλιά του Μάτος! Τεράστια επέμβαση του Έλληνα αμυντικού

• 20:55
    65'

Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα

• 20:54
    64'
    Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα

Στη θέση του Στρούγγη, ο Νάτσος για τον Ατρόμητο, και στη θέση του Τσίμιροτ θα περάσει ο Πρίγιοβιτς

• 20:53

Ετοιμάζεται ο Πρίγιοβιτς για τον ΠΑΟΚ

• 20:50
    59'
    Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Σουτ του Ελ Καντουρί μέσα από τη μεγάλη περιοχή, μεγάλη απόκρουση του Γιαννιώτη, παρότι είχε πολλά σώματα μπροστά του.

• 20:43

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο

• 20:35
    46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

• 20:20
    45'
    Ημίχρονο στην Τούμπα

• 20:19
    45'

Ευστοχεί από τα 11 μέτρα ο Βιεϊρίνια και ισοφαρίζει για τον ΠΑΟΚ!

• 20:17
    44'

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

• 20:15
    41'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

Σουτ από τον Βασιλακάκη, μέσα από τη μικρή περιοχή, άουτ η μπάλα

• 20:14
    40'
    Ακόμα μια μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ

Η μπάλα στρώθηκε στον Κάνιας, σουτ από τον Ισπανό, η μπάλα άουτ

• 20:12
    34'
    Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σέντρα του Κάμπος, μόνος του με τον Γιαννιώτη ο Ελ Καντουρί πιάνει μια... στραβοκλωτσιά και στέλνει την μπάλα άουτ

• 20:03
    30'

Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί και φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, που προσπαθεί να αντιδράσει

• 20:03
    26'

Kόρνερ για τον ΠΑΟΚ, πέρασε ανεκμετάλλευτο και αυτό. Τα χουν χαμένα οι γηπεδούχοι

• 20:03
    25'

Κίτρινη κάρτα στον Βασιλακάκη

• 19:56
    22'
    Ανοίγει το σκορ ο Ατρόμητος!

Ο 20χρονος Στρούγγης, ο οποίος μόλις πριν τρεις μέρες υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο και σήμερα κάνει το ντεμπούτο του, ανοίγει το σκορ για τους Περιστεριώτες στην Τούμπα!

• 19:41
    7'
    Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σέντρα από αριστερά αυτήν τη φορά, κεφαλιά του Κρέσπο, και πάλι άουτ η μπάλα

• 19:36
    1'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σέντρα του Κάμπος από δεξιά, κεφαλιά του Μάτος, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης.

• 19:34
    1'
    Έναρξη

Σέντρα στην αναμέτρηση!

• 19:33

Ενός λεπτού σιγή στην Τούμπα, στη μνήμη των θυμάτων της κακοκαιρίας

• 19:33

Διαιτητής είναι ο Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών). Βοηθοί του οι Χρυσούλα Κουρομπύλια (Δ. Αττικής) και Ιωάννης Σίπκας (Πέλλας). Τέταρτος ο Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

• 19:33

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Καρασαλίδης, Βασιλακάκης, Μπουσουλάτζιτς, Ρισβάνης, Ντιγκινί, Μάντσον, Ντάουντα, Ούμπιδες, Στρούγγης

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους βρίσκονται οι: Μίρκοβιτς, Νάτσος, Λαζαρίδης, Ζησόπουλος, Μπαστακός, Μενσά, Κυριακίδης

• 19:33

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Βιεϊρίνια, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Τσίμιροτ, Κάνιας, Κάμπος, Μακ, Ελ Καντουρί, Κουλούρης

Στον πάγκο του "Δικεφάλου του Βορρά" κάθονται οι: Πασχαλάκης, Μαλεζάς, Δεληγιαννίδης, Κάτσε, Λημνιός, Σάκχοφ, Πρίγιοβιτς