LIVE: ΠΑΟΚ-Λαμία 3-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Λαμία (19:30, Novasports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 07/04/19 - 21:38

Την 24η νίκη του σε 27 αγώνες πέτυχε ο ΠΑΟΚ που ξεπέρασε και το εμπόδιο της Λαμίας, με 3-0, χάρη σε γκολ των Πέδρο Ενρίκε (34'), Εβγκέν Σάκχοφ (78') και Ντιέγκο Μπίσεσβαρ (83').

Ο «Δικέφαλος του Βορρά», «αγκάλιασε» κυριολεκτικά τον τίτλο του εφετινού πρωταθλητή, μετά από αυτή τη νίκη. Στην κατάμεστη Τούμπα, η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε στο σημαντικό «τρίποντο», μετά από μια εμφάνιση με πολλά καλά στοιχεία, καθώς και πλούσιο θέαμα, κυρίως στο τελευταίο τέταρτο, όταν και «σφράγισε» τη νίκη.

Τέλος

Με τα γκολ των Ενρίκε, Σάκχοφ και Μπίσεσβαρ ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 της Λαμίας και θέλει μία ακόμα νίκη για να στεφθεί πρωταθλητής για πρώτη φορά μετά από 34 χρόνια.

• 21:13
    83'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μπίσεσβαρ δέχεται την μπάλα από αριστερά, αφού αποφεύγει το μαρκάρισμα του Ασίγκμπα, συγκλίνει και στέλνει την μπάλα με δεξί σουτ στο απέναντι παράθυρο για το 3-0.

• 21:10
    78'

Μετά από εξαιρετική κυκλοφορία, ο Μπίσεσβαρ βγαίνει στα αριστερά και με ωραία σέντρα βγάζει μόνο στο σημείο του πέναλτι τον Σάκχοφ που με κεφαλιά στην αριστερή γωνία του Σαράνοφ κάνει το 2-0.

• 21:04

Τίποτα το ιδιαίτερο στο β' μέρος...

• 21:04
    74'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Τσούκαλος αντί Μπαράλες

• 21:03
    73'

Μίσιτς αντί Πέδρο Ενρίκε

• 21:00
    71'

Κίτρινη στον Ελ Καντουρί

• 20:56
    66'

Κίτρινη ο Ασίγκμπα για φάουλ στον Βιεϊρίνια

• 20:54
    Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Σφιντέρσκι αντί Άκπομ

• 20:54
    64'
    Αλλαγή για τη Λαμία

Μπλάζιτς αντί Μπεχαράνο

• 20:51
    60'

Ελ Καντουρί αντί Πέλκα

• 20:48
    55'
    Απίθανη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ενρίκε βγάζει μόνο του τον Σάκχοφ, που θα νικηθεί στο τετ-α-τετ από τον Σαράνοφ, στην επαναφορά ο Άκπομ δεν μπορεί σε άδειο τέρμα, αλλά έχει δοθεί οφσάιντ.

• 20:41
    51'

Σέντρα του Βιεϊρίνια έδιωξε η άμυνα της Λαμίας

• 20:35
    46'

Σέντρα στο β' μέρος

• 20:22
    45'

Φινάλε στο πρώτο μέρος, ο ΠΑΟΚ πηγαίνει με 1-0 στα αποδυτήρια με το γκολ του Πέδρο Ενρίκε στο 34΄.

• 20:16
    43'

Διαγώνιο σουτ του Άκπομ από τα αριστερά, μπλοκάρει σε δύο χρόνους ο Σαράνοφ

• 20:10
    33'

Ο Μπαράλες με τον Σάκχοφ κοντραρίστηκαν, η μπάλα έφτασε στον Πέλκα που έδωσε στον Μάτος. Ο Βραζιλιάνος συνέχισε να παίζει πέρασε από δεξιά στον Ενρίκε, που κεραυνοβόλησε τον Σαράνοφ.

• 19:57
    24'

Φάουλ του Κρέσπο στον Μπαράλες, κίτρινη στον αμυντικό του ΠΑΟΚ

• 19:53
    19'
    Φάση για τη Λαμία

Ο Ρόμανιτς πασάρει για τον Ασουμπρέ, το σουτ του από το ημικύκλιο η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι.

• 19:51
    18'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ

Από την εκτέλεση φάουλ, ο Μπαράλες στην προσπάθεια του να διώξει, γεμίζει προς τον άξονα της περιοχής, ο Βαρέλα την κεφαλιά, μόλις άουτ

• 19:50
    17'

Φάουλ για τον ΠΑΟΚ και κίτρινη για τον Βάντερσον, από πλάγια δεξιά, αφού σταμάτησε αντικανονικά τον Ολιβέιρα

• 19:45
    12'

Με την πίεση που ασκεί ψηλά, μοιάζει να έχει αιφνιδιάσει η Λαμία τον ΠΑΟΚ

• 19:37
    4'

Πρώτη καλή φάση στο παιχνίδι, ο Μπαράλες αναγκάζει τον Πασχαλάκη να διώξει σε κόρνερ ψηλά.

• 19:33
    1'

• 19:28

Γεμάτη η Τούμπα, που θέλει να δει την ομάδα του Λουτσέσκου να πανηγυρίσει τη νίκη και να φτάσει μια «ανάσα» από το όνειρο του τίτλου!

• 19:17
    Η παρουσίαση της ενδεκάδας του ΠΑΟΚ μέσω Twitter
  • 19:17
    Υποδέχτηκε την αποστολή ο Ιβάν Σαββίδης

πασχαλακης ιβαν

• 19:16

Διαιτητές: Γεώργιος Τάσης, Ιορδάνης Δημητριάδης, Αθανάσιος Κολοσιώνης, 4ος Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς