LIVE: ΠΑΟΚ-Μπενφίκα 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Μπενφίκα (21:00, Open TV, Novasports 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 15/09/20 - 23:05

Ένας καταπληκτικός ΠΑΟΚ, πέτυχε μια σπουδαία νίκη επί της μεγάλης Μπενφίκα με 2-1 και πανηγύρισε μια πολύ μεγάλη πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League. Εκεί θα αντιμετωπίσει τη ρωσική Κρασνοντάρ με στόχο τα αστέρια των ομίλων.

ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί της Μπενφίκα και παίρνει μια θριαμβευτική πρόκριση στα πλέι οφ του Champions League!

• 22:53
    93'
    Γκολ για την Μπενφίκα

Μειώνει η Μπενφίκα με τον Ράφα Σίλβα

• 22:50

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

• 22:40
    80'
    Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς

Ο Γκριμάλντο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και ο Ζίβκοβιτς έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

• 22:39
    80'

Εσίτι αντί Τζόλη

• 22:37
    79'

Φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ.

• 22:36
    79'
    Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!

Ο Τζόλης έκανε το σόλο από αριστερά που τελείωσε με ένα σουτ στην εξωτερική πλευρά των γκολπόστ.

• 22:34
    75'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Ο Γιαννούλης έβγαλε στην αντεπίθεση την ομάδα του πέρασε για τον Ζίβκοβιτς και αυτός με σουτ έκανε το 2-0.

• 22:31
    73'
    Αλλαγή για την Μπενφίκα

Βινίσιους αντί Σεφέροβιτς.

• 22:27
    70'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Σφιντέρσκι αντί Άκπομ

• 22:27
    69'

Σουτ του Τζόλη άουτ. Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Άκπομ

• 22:26
    68'

Γύρισμα του Ζίβκοβιτς στην αγκαλιά του Βλαχοδήμου.

• 22:24
    66'

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς ντεμπουτάρει στη θέση του Πέλκα.

• 22:24
    65'

Νούνες αντί Πεντρίνιο

• 22:22
    63'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο ΠΑΟΚ χτυπά με τον Γιαννούλη, που έκανε τη διαγώνια κίνηση, πέρασε κάθετα στον Ακπομ, που γυρίζει και ο Ρούμπεν Ντίας σημειώνει αυτογκόλ.

• 22:20
    57'

Μεγάλη επέμβαση του Ζίβκοβιτς στο τετ-α-τετ με τον Πεντρίνιο

• 22:11
    54'

Ίνγκασον το σουτ άουτ, μετά από διαδοχικά σουτ των παικτών του Δικεφάλου του Βορρά

• 22:09
    50'

Γύρισμα του Τζόλη για τον Πέλκα από αριστερά, προλαβαίνει ο Γκριμάλντο σε πλάγιο.

• 21:50
    45'

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ. Ισόπαλος πάει στα αποδυτήρια ο ΠΑΟΚ 0-0 με την Μπενφίκα που μετά το 25' είχε φάσεις και δοκάρι με φάουλ του Πίτσι.

• 21:45
    43'

Σουτ του Πεντρίνιο από μακριά, δύσκολη επέμβαση σε κόρνερ του Ζίβκοβιτς.

• 21:30
    30'
    Νέα μεγάλη φάση για την Μπενφίκα!

Απευθείας εκτέλεση από τον Πίζι με την μπάλα να τραντάζει το δεξί δοκάρι του Ζίβκοβιτς.

• 21:29
    28'

Φάουλ για την Μπενφίκα σε καλό σημείο μετά από χέρι του Βαρέλα, με τον αμυντικό του ΠΑΟΚ να βλέπει την κίτρινη κάρτα.

• 21:28
    27'
    Μεγάλη φάση για την Μπενφίκα!

Σέντρα του Έβερτον από τα αριστερά, με τον Σεφέροβιτς να φεύγει στην πλάτη του Μιχαηλίδη αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ.

• 21:26
    25'
    Ευκαιρία για την Μπενφίκα

Ο Τααράμπτ σουτάρει από μακριά με τον Ζίβκοβιτς να διώχνει με γροθιές.

• 21:24
    23'

Νέα σέντρα από τον Έβερτον, με την άμυνα του ΠΑΟΚ να διώχνει με υπερένταση.

• 21:24
    22'

Σέντρα του Αλμέιδα για τον Σεφέροβιτς με τον δεύτερο να παίρνει την κεφαλιά χωρίς στόχο όμως.

• 21:20
    18'

Ο Έβερτον πάτησε περιοχή αλλά κλείστηκε από τρεις παίκτες του ΠΑΟΚ.

• 21:16
    16'

Κεφαλιά του Μιχαηλίδη μετά την εκτέλεση φάουλ του Σβαμπ, με τον Βλαχοδήμο να μπλοκάρει σταθερά.

• 21:12
    12'

Βγήκε προ του Πέλκα και μάζεψε τη μπάλα ο Βλαχοδήμος

• 21:10
    8'

Ο Σεφέροβιτς πάτησε περιοχή και έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

• 21:04
    4'

Σέντρα του Τζόλη, με τους Άκπομ και Πέλκα να μην μπορούν να μπουν στην πορεία της μπάλας.

• 21:04

Μπήκε με πίεση ψηλά ο ΠΑΟΚ

• 21:01
    1'

Κίτρινη για τον Πέλκα στα 44 δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα για ένα σκληρό φάουλ

• 21:01
    1'

Φάουλ για τη Μπενφίκα στο ξεκίνημα πάνω στον Βερτόνγκεν

• 21:00
    1'

• 20:45

Οι ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ επέστρεψαν στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν για την έναρξη του αγώνα.

• 20:44

Σε είκοσι λεπτά θα έχουμε σέντρα στο παιχνίδι το οποίο θυμίζουμε είναι νοκ-άουτ.

• 20:24

Για την προθέρμανση τους έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και οι ποδοσφαιριστές της Μπενφίκα.

• 20:24

Οι τερματοφύλακες του ΠΑΟΚ προθερμαίνονται στον αγωνιστικό χώρο.

• 20:24

Από το Μακεδονία Παλλάς στην Τούμπα. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ φρόντισαν να δημιουργήσουν μια... καυτή ατμόσφαιρα, συνοδεύοντας την αποστολή μέχρι το γήπεδο!

• 20:23
    Μπενφίκα (Ζόρζε Ζεσούς):

Βλαχοδήμος - Γκιμάλντο, Βερτόνγκεν, Ντίας, Αλμέιδα - Τααράμπτ, Βέιγκ, Πίτσι - Σίλβα, Σεφέροβιτς και Έβερτον.

• 20:22
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα):

Ζίβκοβιτς - Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαϊλίδης - Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Κρέσπο, Γιαννούλης - Τζόλης, Πέλκας και Άκπομ.

• 20:22

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 20:22

O Φέλιξ Μπριχ είχε διευθύνει και το ΠΑΟΚ – Μπενφίκα (1-4) για τα playoffs της περιόδου 2018-19. Ο Γερμανός διαιτητής, κατηγορίας ελίτ, θα είναι και στον αποψινό αγώνα. Στο προ διετίας παιχνίδι της Τούμπας ο Γερμανός ρέφερι έδωσε δύο πέναλτι (26’, 50’) υπέρ των Πορτογάλων κι απέβαλε τον Μάτος στο 76ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Μπριχ θα έχει για βοηθούς τους συμπατριώτες του Μπορς & Λουπ, ενώ τέταρτος θα είναι ο Μπάστιαν Ντάκερτ.

• 20:21

Για τέταρτη φορά ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Μπενφίκα, το λες και deja vu, ωστόσο η «συνθήκη» της αποψινής (21:00) μεγάλης αναμέτρησης διαφέρει πολύ από τις προηγούμενες τρεις, όπου οι «Αετοί της Λισσαβώνας» έκαναν το απόλυτο με τρεις νίκες στις ισάριθμες επισκέψεις τους (1999 1-2, 2014 0-1, 2018 1-4) στην Τούμπα.

• 20:21

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται σήμερα στις 21:00 την Μπενφίκα στην Τούμπα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.