Ολυμπιακός-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-2: «Κηδεία» στο 90'... (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολυμπιακός-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-2: «Κηδεία» στο 90'...

Ενημερώθηκε: 05/11/21 - 03:13

Στο ματς κορυφής του 4ου ομίλου του Europa League, μεταξύ Ολυμπιακού και Άιντραχτ η γερμανική ομάδα ήταν η μεγάλη κερδισμένη της βραδιάς, σοκάροντας το Καραϊσκάκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το γκολ του Χάουγκε στο 92', κόντρα στη ροή του αγώνα, χάρισε στους Γερμανούς τη νίκη και με τους 10 βαθμούς ουσιαστικά... καθάρισαν. Οι «ερυθρόλευκοι» θα πρέπει να τα έχουν μονάχα με τη δική τους αστοχία για το ότι δεν πήραν ούτε την ισοπαλία, αφού η ομάδα του Μαρτίνς ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, έχασε αρκετές κλασικές ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, όμως κάτι η αναποτελεσματικότητα μέσα στην περιοχή, κάτι οι επεμβάσεις του Τραπ, διατηρούσαν το 1-1 ως το φινάλε.

Λίγο πριν αυτό, ένα «τσαφ» του Μπα μέσα στην περιοχή, χάρισε στους Γερμανούς το δεύτερο γκολ, με το 1-2 να τους δίνει τη νίκη με buzzer beater. Νωρίτερα, το 1-1 είχε διαμορφωθεί αρχικά με τον Ελ Αραμπί να πετυχαίνει το 1-0 στο 12' από ασίστ του Ονιεκούρου σε μια υπέροχη αντεπίθεση και τον Καμάντα να ισοφαρίζει στο 19' σε μια αντίστοιχα όμορφη φάση των Γερμανών.

Τα πάντα παραμένουν ανοιχτά στον όμιλο πλέον μονάχα για τον Ολυμπιακό, αφού παραμένει σίγουρα δεύτερος και τα... κομπιουτεράκια θα πρέπει να βγουν από την επόμενη αγωνιστική, όταν θα υποδέχεται τη Φενέρ.