Ολυμπιακός-Βόλος 1-1: Νέα απώλεια για τους Πειραιώτες

Ενημερώθηκε: 11/09/22 - 21:12

Στραβοπάτησε ξανά ο Ολυμπιακός, απέδρασε με την ισοπαλία από το «Γ. Καραϊσκάκης» ο Βόλος (1-1).

Οι «ερυθρόλευκοι» έμειναν στο 1-1 με την ομάδα της Μαγνησίας, πληρώνοντας σε μεγάλο βαθμό το γεγονός ότι δεν αξιοποίησαν τις μεγάλες ευκαιρίες που είχαν (τρία δοκάρια). Με αποτέλεσμα να χάσουν βαθμούς για δεύτερη φορά στις τέσσερις πρώτες αγωνιστικές.

Ο Οζέγκοβιτς άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με τακουνάκι (από ασίστ του Φερνάντες που πάει ΠΑΟΚ) στο ντεμπούτο του, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 76’ με τον Ελ Αραμπί που επέστρεψε στα γκολ. Τρία δοκάρια είχε η ομάδα του Κάρλος Κορμπεράν, με τον Κουντέ να τη στέλνει στο οριζόντιο με κεφαλιά στο 70ο λεπτό.

Σε μια απίστευτη φάση, ο Ντε λα Φουέντε, έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κλέιμαν στο 90’+6’, αφού πρώτα οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Ρέαμπτσιουκ και σχεδόν όλοι οι παίκτες σταμάτησαν να παίζουν. Ο Αμερικανός βρέθηκε μόνος του με τον Ισραηλινό, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει. Λίγο πριν την εκπνοή, σε προσπάθεια του Μπιέλ, ο Κλέιμαν βρήκε λίγο την μπάλα, η οποία έγλειψε το δοκάρι.