Ολυμπιακός-Λουντογκόρετς 1-1: Όλα ανοιχτά (ΒΙΝΤΕΟ)

Ολυμπιακός-Λουντογκόρετς 1-1: Όλα ανοιχτά

Ενημερώθηκε: 04/08/21 - 00:26

Παρότι αμυντικά είχε πολλά κενά και λίγο έλειψε να πληρώσει και το -για μία ώρα- κακό κοουτσάρισμα του Πέδρο Μαρτίνς στο ματς, ο Ολυμπιακός έμεινε «όρθιος» απέναντι στην Λουντογκόρετς (1-1) και πάει για την πρόκριση σε μια εβδομάδα στην Βουλγαρία.

Δεν είχαν καλή απόδοση οι «ερυθρόλευκοι», που μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας και τις διορθωτικές κινήσεις του Μαρτίνς άλλαξαν πρόσωπο, πίεσαν ασφυκτικά τους Βούλγαρους και κατάφεραν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης με τον Αγκιμπού Καμαρά στο 87’.

Ο Ντεσπότοφ είχε δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους και ο ίδιος λίγο έλειψε να «σοκάρει» τους Πειραιώτες στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν αστόχησε σε κενή εστία και με το σκορ στο 1-1.

Σφιχτή ομάδα η Λουντογκόρετς, ξέρει να εκμεταλλεύεται τα λάθη και τα κενά του αντιπάλου και στηρίζεται στην τρομερή ποιότητα του Ντεσπότοφ που μέχρι πριν λίγους μήνες έπαιζε στην Serie A! Προφανώς, όμως, οι Βούλγαροι δεν τρομάζουν και ο Ολυμπιακός μπορεί να περάσει.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Μπα, Σεμέδο, Σισέ (53' Αραμπί), Λαλά (61' Ανδρούτσος), Ρέαμπτσιουκ, Κούντε (46' Εμβιλά), Καμαρά, Βαλμπουενά (71' Αγκιμπού Καμαρά), Μασούρας, Χασάν

Λουντογκόρετς (Βάλντας Νταμπράουσκας): Κάλινα, Ικόκο, Πλαστούν, Βερντόν, Νεντιάλκοβ, Κάουλι Σόουζα (73' Σαντάνα), Κλάουντε Γκονζάλβες, Μπάτζι, Τεκπετέι (81' Σισίνιο), Ντεσπόντοβ, Σωτηρίου (89' Βάντερσον).