Πελάτισσα της Πάλας η Λίβερπουλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 24/04/17 - 00:46

Μπορεί η Κρίσταλ Πάλας να βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά ο Κρίστιαν Μπεντέκε με δύο γκολ του, της έδωσε τη νίκη (2-1) απέναντι στη Λίβερπουλ, που είναι η τρίτη συνεχόμενή τους μέσα στο Άνφιλντ!

Το παιχνίδι ήταν κλειστό, με τον Κουτίνιο, όμως, να "ανοίγει" την άμυνα της Πάλας, με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 24ο λεπτό. Στη συνέχεια, οι "κόκκινοι" έχασαν μεγάλη ευκαιρία με τον Τσαν για να κάνουν το 2-0, με τον Μπεντέκε να τους τιμωρεί στο 42’ διαμορφώνοντας το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου.

Οι "αετοί" του Λονδίνου, μπήκαν στο δεύτερο με σκοπό να αμυνθούν, με αποτέλεσμα να μην επιτρέπουν άλλες ευκαιρίες στη Λίβερπουλ.

Σαν μην έφτασε αυτό, ο Βέλγος επιθετικός… χτύπησε για δεύτερη φορά στο παιχνίδι και συγκεκριμένα στο 74’, διαμορφώνοντας το τελικό 1-2, με αυτή να είναι η πρώτη νίκη στην καριέρα του Σαμ Αλαρντάις ως προπονητής μέσα στο Μέρσεϊσάιντ!