Premier League: Νίκη με άγχος για Τότεναμ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 26/12/19 - 17:25

Η Τότεναμ «ξύπνησε» και το κυριότερο έδειξε χαρακτήρα στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά επικράτησε της Μπράιτον με 2-1, ανατρέποντας το εις βάρος της 1-0 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 37' μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Γουέμπστερ πήρε την κεφαλιά και κατάφερε να βάλει την φιλοξενούμενη ομάδα μπροστά στο σκορ.

Όπως ήταν αναμενόμενο, το άγχος ήταν πλέον ένας έξτρα παράγοντας για την Τότεναμ, που όμως το γρήγορο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο βοήθησε την κατάσταση. Με μικρό... μπιλιάρδο και με διπλή προσπάθεια, ο Κέιν στο 53' κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 και ουσιαστικά άρχισε η αντίστροφή μέτρηση για την ανατροπή.

Αυτή πραγματοποιήθηκε στο 72', όταν μια υπέροχη ομαδική προσπάθεια κατέληξε στον Ντέλε Άλι και αυτός με εκπληκτικό τελείωμα ολοκλήρωσε την ανατροπή, διαμορφώνοντας το 2-1.