Πρώτο βήμα για Ολυμπιακό

Πηγή Φωτογραφίας: eurokinissi

Ενημερώθηκε: 22/04/16 - 19:31

Ο πρωταθλητής Ελλάδος, Ολυμπιακός επικράτησε του Ρεθύμνο με 102-71 στον πρώτο αγώνα για τα Playoffs της Basket League και έκανε το 1-0 στη σειρά. Οι "ερυθρόλευκοι" προσέφεραν σκορ και θέαμα στον κόσμο τους, ήταν απόλυτα σοβαροί και πήραν εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ολυμπιακός δεν ήταν τόσο καλός, ειδικά στην άμυνα, με αποτέλεσμα το Ρέθυμνο να βρίσκεται κοντά στο σκορ.

Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες ανέβασαν ρυθμό και ένταση στην άμυνα, με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει και στο +33 στο 35ο λεπτό.

Το επόμενο παιχνίδι θα γίνει στο κλειστό "Μελίνα Μερκούρη" του Ρεθύμνου, την Κυριακή 24/4 στις 17.00

Ολυμπιακός (Σφαιρόπουλος): Χάντερ 9 (7 ριμπ.), Παπαπέτρου 5, Στρόμπερι 15, Μιλουτίνοφ 2, Μουράτος, Αγραβάνης 3, Μάντζαρης 3, Γουόρικ 10 (6 ριμπ.), Χάκετ 7, Λοτζέσκι 21 (6 ασίστ), Παπανικολάου 21 (7 ριμπ.), Αθηναίου 6.