Θέλει δουλειά ακόμα η Βέροια

Θέλει δουλειά ακόμα, η Βέροια

Ενημερώθηκε: 03/08/16 - 02:41

Χωρίς να εντυπωσιάσει ιδιαίτερα, η Βέροια ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Ολυμπιακό Βόλου, σε φιλικό προετοιμασίας που διεξήχθη στο Βόλο. Η "Βασίλισσα του Βορρά", έδειξε ανέτοιμη για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος, σε αντίθεση με τους Θεσσαλούς που ικανοποίησαν τον κόσμο τους που βρέθηκε στο γήπεδο.

Και τα δύο τέρματα σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, με τη Βέροια να ανοίγει το σκορ στο 2' με τον Παπαδόπουλο και τον Ολυμπιακό Βόλου να ισοφαρίζει στο 25' με πέναλτι του Ντα Κόστα.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μετά το 60' οι πολλές αλλαγές έριξαν το ρυθμό του αγώνα. Στο 85’, ο Μπαλάφας σημάδεψε το δοκάρι του Παλιούρα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Κατσούλης (75' Παλιούρας), Στουρνάρας (60' Στασινόπουλος), Μανάλης (71' Αγγελής), Ζώνας (71' Ζαρίφης), Τέλλος (46' Κωστόπουλος), Σταύρου (60' Κολημήτρας), Πότσι (78' Φραγκογιάννης), Οικονόμου (78' Πατσής), Ντα Κόστα (46' Κόκας), Φλίγκος (61' Αναστασίου), Δωματάς (71' Χατζής)

ΒΕΡΟΙΑ: Καντιμοίρης (46' Λόπεθ), Ασίγκμπα, Μαραγκός (83' Ράδης), Χαροντάκης (53' Ναβαλόφσκι), Μαλόν, Τομάς (46' Άρτσε), Σάπερ (46' Μπαλάφας), Λινάρδος (66' Παπαγεωργίου), Μαυριάς (46' Φορτές), Παπαδόπουλος (46' Μίλιεβιτς) Μελικιώτης (46' Ξόμπλιος)