LIVE: Μπάγερν Μονάχου-ΑΕΚ 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Μπάγερν Μονάχου-ΑΕΚ (22:00, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 07/11/18 - 23:54

Το Champions League σε φέρνει αντιμέτωπο με τους μεγαλύτερους αντιπάλους στο ευρωπαϊκό στερέωμα και απέναντι στις δυσκολότερες προκλήσεις. Τέτοια είναι αυτή που θα βρει απόψε η ΑΕΚ στην "Allianz Arena" κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου.

Η Ένωση στοχεύει για το καλύτερο δυνατό έπειτα από την κακή εμφάνιση στο πρωτάθλημα στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό και την κριτική που ασκήθηκε. Φυσικά η δυναμική της Μπάγερν είναι γνωστή με τους Βαυαρούς να είναι το απόλυτο φαβορί, παρά το γεγονός ότι η κρίση στα εσωτερικά της ομάδας συνεχίζεται.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Έλληνας τεχνικός δεν έχει διαθέσιμο τον Μάρκο Λιβάια, που εκτίει την τελευταία αγωνιστική της τιμωρίας του, καθώς και τον τραυματία Μάριο Οικονόμου και τον ανέτοιμο Τάσο Μπακασέτα, οι οποίοι έμειναν στην Αθήνα.

Μπάγερν Μονάχου
2-0
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 23:52
    90'

Η ΑΕΚ γνωρίζει την ήττα με 2-0 από τη Μπάγερν, με την Ένωση να κάνει πολύ καλή εμφάνιση.

• 23:48
    90'
    Αλλαγή για την Μπάγερν

Στη θεση του Λεβαντόφσκι ο Βάγκνερ

• 23:44
    88'

Ο Σάντσες αντικαθιστά τον Γκνάμπρι

• 23:43
    84'
    Αλλαγή για τη Μπάγερν

Στη θέση του Ριμπερί μπαίνει ο Ραφίνια

• 23:37
    79'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Μπογέ αντικαθιστά τον Μάνταλο.

• 23:37
    78'

Στη θέση του Γαλανόπουλου μπαίνει ο Γκάλο

• 23:36
    78'
    Δοκάρι για τη Μπάγερν!

Σε εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Μπάρκας έδιωξε με γροθιές πάνω στον Μπακάκη και η μπάλα -αφού πήρε ψηλοκρεμαστή τροχιά- σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

• 23:33
    74'
    Μεγάλη φάση για τη Μπάγερν!

Ο Γκνάμπρι μπήκε μόνος από δεξιά στην περιοχή και έφτασε απέναντι από τον Μπάρκα, αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ αντέδρασε και πάλι σωστά, αποκρούοντας σωτήρια σε κόρνερ!

• 23:32
    72'
    Γκολ για την Μπάγερν

Σε εκτέλεση κόρνερ από αριστερά -και αφού η μπάλα από κεφαλιά του Μπακάκη έφτασε στο δεύτερο δοκάρι- ήρθε ο Λεβαντόφσκι να τη σπρώξει από κοντά στα δίχτυα!

• 23:29
    69'

Στη θέση του Άλεφ μπαίνει ο Μοράν

• 23:25
    67'
    Κίτρινη για την ΑΕΚ

Τη δέχεται ο Λαμπρόπουλος για ένα δυνατό μαρκάρισμα στον Γκορέτσκα.

• 23:24
    65'

Τη βλέπει ο Σιμόες για ένα δυνατό μαρκάρισμα έξω από την περιοχή στον Γκορέτσκα

• 23:20
    61'
    Τεράστια ευκαιρία για την Μπάγερν!

Μετά από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Λεβαντόφσκι βγήκε τετ-α-τετ από αριστερά με τον εξερχόμενο Μπάρκα, αλλά ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ απέκρουσε υπέροχα σε κόρνερ!

• 23:14
    55'

Έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Κίμιχ από δεξιά, ο Γκορέτσκα έπιασε απευθείας σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά ο Μπάρκας εκτινάχθηκε και απέκρουσε με υπερένταση σε κόρνερ!

• 23:04
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες!

• 22:54
    Η κερκίδα των φίλων της ΑΕΚ

μπαγερν αεκ κερκιδα

• 22:47
    45'
    Λήξη του ημιχρόνου

Η ΑΕΚ πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 1-0, με το πέναλτι γκολ του Λεβαντόφσκι.

• 22:37
    35'

Σε βαθιά μπαλιά του Λαμπρόπουλου προς τον Πόνσε ο Αλάμπα κάνει εμφανές φάουλ στον επιθετικό της ΑΕΚ ακριβώς έξω από την περιοχή, αλλά ο διαιτητής δείχνει "παίζετε".

• 22:32

Ανόητο πέναλτι από τον Τσόσιτς...

• 22:32
    31'

Ο Λεβαντόφσκι νικά τον Μπάρκα και ανοίγει το σκορ.

• 22:31
    29'
    Πέναλτι για την Μπάγερν!

Στην εκτέλεση του κόρνερ ο Τσόσιτς φάνηκε να κρατάει τον Λεβαντόφσκι (ενώ η μπάλα ήταν μακριά) και ο διαιτητής έδωσε το κάπως αυστηρό πέναλτι.

• 22:30
    28'

Ο Ριμπερί μπήκε μόνος από αριστερά στην περιοχή και σέντραρε επικίνδυνα, αλλά παρενεβλήθη ο Λαμπρόπουλος και έδιωξε σε κόρνερ.

• 22:26
    20'

Συμπληρώθηκε σχεδόν το πρώτο εικοσάλεπτο και η ΑΕΚ πατάει πολύ καλά μέχρι τώρα στο γήπεδο, κρατώντας τους Βαυαρούς μακριά από την περιοχή της και δείχνοντας απειλητική η ίδια στις αντεπιθέσεις.

• 22:17
    11'
    Νέα φάση για την ΑΕΚ!

Σε υπέροχη αντεπίθεση της "Ένωσης", ο Μπακάκης έφυγε από δεξιά και σέντραρε στην καρδιά της περιοχής, αλλά ο Πόνσε δεν κατάφερε να κοντρολάρει καλά και η ευκαιρία χάθηκε!

• 22:08
    7'
    Φάση για την Μπάγερν!

Οι Βαυαροί απαντούν άμεσα, με τον Γκορέτσκα να πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κίμιχ και ν' αναγκάζει τον Μπάρκα ν' αποκρούσει δύσκολα με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ!

• 22:08
    5'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ!

Σε εκτέλεση κόρνερ του Μάνταλου από δεξιά, ο Λαμπρόπουλος νίκησε στον αέρα τον Χούμελς, αλλά η εξαιρετική κεφαλιά του έγλειψε το αριστερό δοκάρι του Νόιερ κι έφυγε άουτ!

• 22:07
    1'

Ξεκίνησε το ματς!

• 20:58
    Αναπληρωματικοί των δυο ομάδων

Μπάγερν: Ούλραιχ, Βάγκνερ, Ζούλε, Χάμες, Ραφίνια, Σάντσες, Σαμπανι

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Γκάλο, Σβάρνας, Γιαννιώτας, Μπογέ, Μοράν, Γιακουμάκης.

• 20:57

Μπάγερν: Νόιερ, Κιμιχ, Αλάμπα, Χούμελς, Μπόατενγκ, Μαρτίνεθ, Γκορέτσκα, Ριμπερί, Γκνάμπρι, Μίλερ, Λεβαντόφσκι

ΑΕΚ: Μπάρκας, Μπακάκης, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Τσόσιτς, Χουλτ, Άλεφ, Γαλανόπουλος, Σιμόες, Μάνταλος, Πόνσε

• 20:57

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων...

• 20:42

Η έκπληξη της Μπάγερν στους ανθρώπους της Ένωσης, κατά το δείπνο των δυο ομάδων.

• 20:42

Με αυτή την εμφάνιση θα αγωνιστεί η ΑΕΚ. Δείτε την εδώ.

• 20:40

Οι Βαυαροί βρίσκονται στη δεύτερη θέση του ομίλου σε ισοβαθμία με τους Ολλανδούς (7 βαθμοί), ενώ οι Πορτογάλοι βρίσκονται στους 3. Η ΑΕΚ είναι τελευταία με 0.

• 20:40

Οι δυο ομάδες κοντράρονται μετά το 0-2 της Αθήνας, όπου τα γκολ των Μαρτίνεθ (61’) και Λεβαντόφσκι (63’) έδωσαν τη νίκη στη Μπάγερν.