Άνετα η Βραζιλία, "Χ" η ματσάρα ανάμεσα σε Εκουαδόρ και Περού (video)

Ενημερώθηκε: 09/06/16 - 14:10

Η Βραζιλία σάρωσε με 7-1 την αδύναμη Αϊτή στο Ορλάντο για τη δεύτερη αγωνιστική του δεύτερου ομίλου του Copa America Sentenario και έφτασε τους τέσσερις βαθμούς στο γκρουπ, βάζοντας τις βάσεις για την πρόκριση στην επόμενη φάση, αφήνοντας σε δύσκολη θέση το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα από τη χώρα της Καραϊβικής.

Πρωταγωνιστής για τη "σελεσάο" ο Κουτίνιο που σημείωσε χατ τρικ, δύο γκολ πέτυχε ο Ρενάτο Αουγκούστο και τα υπόλοιπα οι αλλαγές του Κάρλος Ντούνγκα, Γκάμπριελ και Λούκας Λίμα. Το γκολ της τιμής για την Αϊτή σημείωσε ο Μαρσελέν.

ΒΡΑΖΙΛΙΑ: Αλισον, Ντάνι Αλβες, Φιλίπε Λουίς, Ζιλ, Μαρκίνιος, Ουίλιαν, Ρενάτο Αουγκούστο, Ελίας, Κουτίνιο, Καζεμίρο (62’ Λουίς Λίμα), Ζόνας (46’ Γκάμπριελ)

ΑΪΤΗ: Πλασίντε, Τζάγκι, Γκορέ, Ζενεβουά, Αλεξάντρε (62’ Ιλέρ), Ζερόμ, Λαφράνς, Αλσενάτ, Μαρσελέν, Μπελφόρ (49’ Ναζόν), Λουίς

Σε ένα απίστευτο παιχνίδι, για τον ίδιο όμιλο του επετειακού Κόπα Αμέρικα, Εκουαδόρ και Περού έμειναν ισόπαλοι 2-2 και πλέον όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική, με το Εκουαδόρ να είναι ο "τυχερός" της υπόθεσης, καθώς αγωνίζεται με την αδύναμη Αϊτή.

Το σκορ άνοιξαν μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα οι Περουβιανοί με ένα φοβερό γκολ του Κουέβα και στο 13΄ ο Φλόρες έκανε το 2-0.

Οι παίκτες του Εκουαδόρ κατάφεραν να μειώσουν στο 39’ και τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου έφεραν στα ίσα το ματς, με σκόρερ τον Μπολάνος.