Ανοιχτοί λογαριασμοί για Μαδρίτη (video)

Ενημερώθηκε: 26/04/16 - 23:51

Μάντσεστερ Σίτι και Ρεάλ Μαδρίτης έμειναν στο 0-0 στον πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για την ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ και άφησαν ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου" της Μαδρίτης.

Αν κάποια ομάδα αισθάνεται αδικημένη, από το αποτέλεσμα, αυτή είναι η "Βασίλισσα της Ευρώπης", με τον Τζο Χαρτ και το δοκάρι να της στερούν τη νίκη.

Αρκετά ισορροπημένο για 65 λεπτά το παιχνίδι, ανέβασε την απόδοσή της η Ρεάλ στη συνέχεια του ματς, αναγκάζοντας τους "Πολίτες" σε παθητικό ρόλο.

Ο Χεσέ Ροντρίγκεζ το 70ο λεπτό σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Μάντσεστερ Σίτι και ο Πέπε στο 84ο λεπτό, έχασε μοναδική ευκαιρία να δώσει τη νίκη στην ομάδα του, αλλά ο τερματοφύλακας της Σίτι και της εθνικής Αγγλίας, Τζο Χαρτ είπε "όχι" στο κοντινό σουτ, του κεντρικού αμυντικού της Ρεάλ Μαδρίτης.

Όλα ανοιχτά λοιπόν για την ρεβάνς της επόμενης βδομάδας στη Μαδρίτη.

Μάντσεστερ Σίτι (Μάνουελ Πελεγκρίνι): Χαρτ, Κομπανί, Οταμέντι, Σανιά, Κλισί, Φερνάντο, Φερναντίνιο, Σίλβα (40' Ιεανάτσο), Ντε Μπρόινε, Χεσούς Νάβας (77' Στέρλινγκ), Αγουέρο

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κέιλορ Νάβας, Πέπε, Σέρχιο Ράμος, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Καζεμίρο, Κρόος (89' Ισκο), Μόντριτς, Λούκας Βάθκεθ, Μπέιλ, Μπενζεμά (46' Χεσέ)