Άθλος της Σαουθάμπτον! (ΒΙΝΤΕΟ)

Άθλος της Σαουθάμπτον!

Ενημερώθηκε: 26/01/17 - 00:57

Όπως και στο γήπεδο τους έτσι και στο Άνφιλντ, η Σαουθάμπτον νίκησε 1-0 την Λίβερπουλ, με γκολ του Σέιν Λονγκ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων και τσέκαρε πανηγυρικά το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό του Λιγκ Καπ.

Με τη νίκη αυτή η Σαουθάμπτον απέδειξε πως δεν ήταν τυχαία η επικράτησή της και στο πρώτο παιχνίδι. Όπως σε αυτό το ματς έτσι και τώρα η Σάουθάμπτον έμεινε πιστή στο πλάνο του προπονητή της, μπορεί να δέχθηκε μεγάλη πίεση από τη Λίβερπουλ αλλά τα κατάφερε και "χτύπησε" με μια αριστουργηματική αντεπίθεση στο τέλος του αγώνα.

Η Λίβερπουλ πίεσε αρκετά. Ειδικά στην αρχή του δεύτερου 45λέπτου έχασε αρκετές και καλές ευκαιρίες για να σκοράρει και να στείλει το ματς στην παράταση. Μεγαλύτερη στιγμή στο 63ο λεπτό με το Στάριτζ. Ωστόσο σε καμία από αυτές δεν μπόρεσε να σκοράρει, με το τέρμα του Λόνγκ να στέλνει την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ στην...κόλαση.