Εντυπωσιακός ο Αντετοκούνμπο, ντεμπούτο για Παπαγιάννη

Μάχη με ελληνικό χρώμα είχε το παιχνίδι στο Μιλγουόκι μεταξύ των Μπακς και των Κινγκς

Ενημερώθηκε: 06/11/16 - 11:59

Μάχη με ελληνικό χρώμα είχε το παιχνίδι στο Μιλγουόκι μεταξύ των Μπακς και των Κινγκς. Οι γηπεδούχοι, με πρωταγωνιστή ξανά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, νίκησαν 117-91 την ομάδα του Σακραμέντο.

Με τους Κινγκς είχε τα πρώτα λεπτά συμμετοχής του, σε επίσημο αγώνα στο ΝΒΑ, ο Γιώργος Παπαγιάννης πετυχαίνοντας και τους πρώτους του πόντους.

Ο Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι ο ηγέτης των Μπακς, που έφτασαν τις τρεις σερί νίκες και συνολικά τις τέσσερις σε έξι ματς, είχε στο ενεργητικό του 17 πόντους (7/8 βολές, 5/8 δίποντα, 0/1 τρίποντο), 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 4 κλεψίματα, 1 τάπα και 4 λάθη σε 25:03 λεπτά συμμετοχής, γνωρίζοντας την αποθέωση.

Από τους Κινγκς ο ρούκι Παπαγιάννης αγωνίστηκε για 5:47 λεπτά, ευστοχώντας στη μοναδική του προσπάθεια στον αγώνα, ενώ είχε ακόμη ένα ριμπάουντ και ένα λάθος. Ο Κώστας Κουφός άρχισε ξανά στην πεντάδα και σε 13:19 είχε 4 πόντους (2/4 δίποντα), 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 λάθος.