EURO 2016: Αποτελέσματα, όμιλοι, βαθμολογίες,πρόγραμμα

EURO 2016: Αποτελέσματα, όμιλοι, βαθμολογίες,πρόγραμμα
Ενημερώθηκε: 13/06/16 - 13:19

Το EURO 2016 βρίσκεται σε πλήρη εξέλιξη. Η πρώτη αγωνιστική των ομίλων φτάνει προς το τέλος της και το thepressroom.gr σας παρουσιάζει ότι έχει συμβεί μέχρι τώρα. 

Α ΟΜΙΛΟΣ: Γαλλία, Ελβετία, Ρουμανία, Αλβανία.

 

1η αγωνιστική:

10/6  Παρίσι     Γαλλία - Ρουμανία     2-1

11/6  Λανς       Αλβανία - Ελβετία     0-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.

Ελβετία          1    1 0 0   3    1-0

Γαλλία           1    1 0 0   3    2-1

Ρουμανία         1    0 0 1   0    1-2

Αλβανία          1    0 0 1   0    0-1

 

2η αγωνιστική:

15/6  Μασαλία    Γαλλία - Αλβανία      22:00

15/6  Παρίσι     Ρουμανία - Ελβετία    19:00

 

3η αγωνιστική:

19/6  Λιλ        Ελβετία - Γαλλία      22:00

19/6  Λιόν       Ρουμανία - Αλβανία    22:00

 

Β ΟΜΙΛΟΣ: Αγγλία, Ρωσία, Ουαλία, Σλοβακία.

 

1η αγωνιστική:

11/6  Μπορντό    Ουαλία - Σλοβακία       2-1

11/6  Μασαλία    Αγγλία - Ρωσία          1-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.

Ουαλία           1    1 0 0   3    2-1

Αγγλία           1    0 1 0   1    1-1

Ρωσία            1    0 1 0   1    1-1

Σλοβακία         1    0 0 1   0    1-2

 

2η αγωνιστική:

15/6  Λιλ        Ρωσία - Σλοβακία      16:00

16/6  Λανς       Αγγλία - Ουαλία       16:00

 

3η αγωνιστική:

20/6  Σεντ Ετιέν Σλοβακία - Αγγλία     22:00

20/6  Τουλούζ    Ρωσία - Ουαλία        22:00

 

Γ ΟΜΙΛΟΣ: Γερμανία, Πολωνία, Ουκρανία, Βόρεια Ιρλανδία.

 

1η αγωνιστική:

12/6  Λιλ        Γερμανία - Ουκρανία    2-0

12/6  Νίκαια     Πολωνία - Β. Ιρλανδία  1-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.

Γερμανία         1    1 0 0   3    2-0

Πολωνία          1    1 0 0   3    1-0

Β. Ιρλανδία      1    0 0 1   0    0-1

Ουκρανία         1    0 0 1   0    0-2

 

2η αγωνιστική:

16/6  Λιόν       Ουκρανία - Β.Ιρλανδία 19:00

16/6  Παρίσι     Γερμανία - Πολωνία    22:00

 

3η αγωνιστική:

21/6  Μασαλία    Ουκρανία - Πολωνία    19:00

21/6  Παρίσι     Β.Ιρλανδία - Γερμανία 19:00

 

Δ ΟΜΙΛΟΣ: Ισπανία, Κροατία, Τσεχία, Τουρκία.

 

1η αγωνιστική:

12/6  Παρίσι     Τουρκία - Κροατία     0-1

13/6  Τουλούζ    Ισπανία - Τσεχία      16:00

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ      Αγ.   Ν-Ι-Η   Β.   Τερμ.

Κροατία          1    1 0 0   3    1-0

Τουρκία          1    0 0 1   0    0-1

Ισπανία          -    - - -   -     -

Τσεχία           -    - - -   -     -

 

2η αγωνιστική:

17/6  Νίκαια     Ισπανία - Τουρκία     22:00

17/6  Σεντ Ετιέν Τσεχία - Κροατία      19:00

 

3η αγωνιστική:

21/6  Μπορντό    Κροατία - Ισπανία     22:00

21/6  Λανς       Τσεχία - Τουρκία      22:00

 

Ε ΟΜΙΛΟΣ: Βέλγιο, Ιταλία, Ιρλανδία, Σουηδία

 

1η αγωνιστική:

13/6  Λιόν       Βέλγιο - Ιταλία       22:00

13/6  Παρίσι     Ιρλανδία - Σουηδία    19:00

 

2η αγωνιστική:

17/6  Τουλούζ    Ιταλία - Σουηδία      16:00

18/6  Μπορντό    Βέλγιο - Ιρλανδία     16:00

 

3η αγωνιστική:

22/6  Λιλ        Ιταλία - Ιρλανδία     22:00

22/6  Νίκαια     Σουηδία - Βέλγιο      22:00

 

ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ: Πορτογαλία, Αυστρία, Ισλανδία, Ουγγαρία.

 

1η αγωνιστική:

14/6  Μπορντό    Αυστρία - Ουγγαρία     19:00

14/6  Σεντ Ετιέν Πορτογαλία - Ισλανδία  22:00

 

2η αγωνιστική:

18/6  Μασαλία    Ισλανδία - Ουγγαρία    19:00

18/6  Παρίσι     Πορτογαλία - Αυστρία   22:00

 

3η αγωνιστική:

22/6  Λιόν       Ουγγαρία - Πορτογαλία  19:00

22/6  Παρίσι     Ισλανδία - Αυστρία     19:00

 

*Οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και οι τέσσερις καλύτερες τρίτες προκρίνονται στους «16».

 

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

-------------

25/6  Σεντ Ετιέν Α2 - Γ2           (37) 16:00   

25/6  Παρίσι     Β1 - 3ος Α' Γ' Δ' (38) 19:00   

25/6  Λανς       Δ1 - 3ος Β' Ε' ΣΤ'(39) 22:00   

26/6  Λιόν       Α1 - 3ος Γ' Δ' Ε' (40) 16:00   

26/6  Λιλ        Γ1 - 3ος Α' Β' ΣΤ'(41) 19:00   

26/6  Τουλούζ    ΣΤ1- Ε2           (42) 22:00  

27/6  Σεν Ντενί  Ε1 - Δ2           (43) 19:00   

27/6  Νις        Β2 - ΣΤ2          (44) 22:00  

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

-------------

30/6  Μασαλία   Νικ. 37 - Νικ. 39 (45)  22:00   

01/7  Λιλ       Νικ. 38 - Νικ. 42 (46)  22:00   

02/7  Μπορντό   Νικ. 41 - Νικ. 43 (47)  22:00   

03/7  Παρίσι    Νικ. 40 - Νικ. 44 (48)  22:00   

 

ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ

----------

06/7  Λιόν      Νικ. 45 - Νικ. 49       22:00   

07/7  Μασαλία   Νικ. 47 - Νικ. 48       22:00  

 

ΤΕΛΙΚΟΣ

-------

      10 Ιουλίου 2016        22:00   - Στο «Σταντ ντε Φρανς», Σεν Ντενί