EURO 2016: Ουγγαρία-Βέλγιο 0-4 (ΤΕΛΙΚΟ)

Ενημερώθηκε: 26/06/16 - 23:55

Το Βέλγιο βρέθηκε σε "διαβολική" κατάσταση, ισοπέδωσε την Ουγγαρία με 4-0 και προκρίθηκε πανηγυρικά στα προημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Γαλλίας!

Το Βέλγιο άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό. Μετά απο εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Ντε Μπρόινε, ο Αλντερβάιρελντ ξέφυγε από τα μαρκαρίσματα και με όμορφη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Βίλμοτς καθάρισε το παιχνίδι μέσα σε 2 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 78' μετά από γύρισμα του Αζάρ από τα αριστερά και ο Μπατσουαγί δεν αστόχησε αμαρκάριστος από την μικρή περιοχή, κάνοντας το 0-2

Μετά από ένα λεπτό, μετά εξαιρετική αντεπίθεσ, ο Καράσκο άνοιξε στον Αζάρ, που τελείωσα άψογα την φάση με σουτ από το ύψος της περιοχής, γράφοντας το 0-3, τελειώνοντας την υπόθεση πρόκριση!!!

Στο 94ο λεπτό, το Βέλγιο έγραψε τον επίλογο του παιχνιδιού, με τον Ναϊνγκολάν να δίνει ωραία στον Καράσκο και ο παίκτης της Ατλέτικο έβαλετο κερασάκι στην τούρτα!

Ουγγαρία: Κίραλι, Λανγκ, Κάνταρ, Ντζούντζακ, Νάγκι, Σαλάϊ, Γκέρα, Λόβρενσιτς, Πίντερ, Γκούζμιτς, Τζούτζα

Βέλγιο: Κουρτουά, Αλντερβάιρελντ, Βερμάελεν, Ναινγκολάν, Βερτόχεν, Βίτσελ, Ντε Μπρόινε, Ρ. Λουκακού, Αζάρ, Μέρτενς, Μενιέ