Football League: Συνεχίζει το... τρένο του Άρη

Ενημερώθηκε: 14/01/18 - 17:15

Ο Άρης πέρασαε και από το "Αλκαζάρ" επικρατώντας 2-0 απέναντι στον Απόλλωνα Λάρισας στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής και παραμένει μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Super League.

Αρκετά ζόρικο ήταν το παιχνίδι για την ομάδα του Δημήτρη Σπανού, που έφτασε τις δύο σερί νίκες. Το πρώτο ημίχρονο πήγε σε χαμηλό ρυθμό όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ σε κρίσιμο σημείο με τον Ντούνη (39’) και να μπουν στα αποδυτήρια με το προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλωνας προσπάθησε να αντιδράσει. Οι Θεσσαλονικείς δεν μπόρεσαν να καθαρίσουν νωρίτερα το παιχνίδι, έχασαν μέτρα στο γήπεδο και οι γηπεδούχοι πίεσαν αρκετά χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες. Ο Απόλλωνας τελικά δεν μπόρεσε να βρει απάντηση και στο 89ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος σφράγισε το "τρίποντο" με σουτ στο 89ο λεπτό.

Aπόλλων Λάρισας (Ν. Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Κουρτεσιώτης, Παπαζαχαρίας, Ανδρέου Β., Αγροδήμος, Μαυρίας (86΄Χαραλαμπόπουλος), Καρακατσάνης, Σουλίδης (33΄λ.τρ. Συράκος), Χατζής, Ιβανίδης (61΄Κανούλας)

Στον πάγκο: Φιρινίδης, Καμπέρης, Ανδρέου Ι., Κωτσιαρίδης, Χαραλαμπόπουλος, Κανούλας, Συράκος

Άρης (Δ. Σπανός): Καντιμοίρης, Τζανακάκης, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Πλατέλλας (80΄Μπαργκάν), Ντούνης (90΄Μαραγκός), Μιλούνοβιτς (61΄Μιλούνοβιτς),