Χαμός στο Πόλο-Διεκόπη λόγω επεισοδίων ο αγώνας της Εθνικής με την Κροατία

Διακόπηκε λόγω σύρραξης παικτών ο αγώνας της Εθνικής Νέων Ανδρών με την Κροατία

Ενημερώθηκε: 03/07/16 - 20:09

Δεν ολοκληρώθηκε ποτέ ο αγώνας της Εθνικής ομάδας Νέων Ανδρών με την Κροατία, την οποία αντιμετώπισε στον τελικό του διεθνούς τουρνουά στο Βελιγράδι.

Η συνάντηση διακόπηκε στα μισά του 4ου οκτάλεπτου, με τους Κροάτες προηγούμενους 11-9. Στο σημείο εκείνο ο Γαρδίκας δέχθηκε χτύπημα από αντίπαλο και ακολούθησε σύρραξη, με τους διαιτητές να διακόπτουν το παιχνίδι και να καταχωρούν ως τελικό σκορ το 11-9.

Οι δύο ομάδες είχαν «προηγούμενα» από τον προημιτελικό του περυσινού Παγκοσμίου Πρωταθλήματος. Σήμερα η Κροατία χρεώθηκε με αποβολή χωρίς αντικατάσταση στην τρίτη περίοδο και έπαιξε για τέσσερα λεπτά με παίκτη λιγότερο.

Η ελληνική αποστολή, πάντως, εξέφρασε παράπονα για τους ρέφερι και τις αποφάσεις τους, θεωρώντας ότι ανέχθηκαν το σκληρό παιχνίδι των Κροατών.

ΕΛΛΑΔΑ - ΚΡΟΑΤΙΑ 9-11 (2-2, 4-3, 3-4, 0-2 - ΔΙΑΚΟΠΗ)

Για την ελληνική ομάδα σκόραραν: Γιαννόπουλος 3, Λιαπάκης 2, Γαρδίκας 1, Παπαναστασίου 1, Καπετανάκης 1, Γκιουβέτσης 1