LIVE: ΑΕΚ-Λάρισα 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΑΕΚ-Λάρισα (19:30, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 18/04/18 - 21:33

Στο ΟΑΚΑ βγαίνει ο δεύτερος φιναλίστ του Κυπέλλου, με την ΑΕΚ να καλείται να ανατρέψει το 2-1 του πρώτου αγώνα με τον Μανόλο Χιμένεθ να υπολογίζει ξανά στις υπηρεσίες των Λιβάγια, αλλά και του Χριστοδουλόπουλου, με τον Βράνιες να μένει εκτός.

Η ΑΕΛ από την πλευρά της κατέβηκε στην Αθήνα με στόχο να υπερασπιστεί το σκορ του πρώτου αγώνα και να επιστρέψει σε τελικό Κυπέλλου για πρώτη φορά μετά το 2007 και το νικηφόρο τελικό επί του Παναθηναϊκού.

Πολλά και σημαντικά τα προβλήματα για τον Σωτήρη Αντωνίου, αφού εκτός είναι οι Γουάλας, Φατιόν, Λεοζίνιο, ενώ επιστρέφει ο Ρέντζας.

ΑΕΚ
ΑΕΚ
1-0
Λάρισα
Λάρισα
  • 21:33
    96'

Η ΑΕΚ με την γκολάρα του Λάζαρου, σε... νεκρό χρόνο, παίρνει την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος!

• 21:28
    94'
    ΓΚΟΟΟΟΟΛ για ΑΕΚ!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον αφύλαχτο Λάζαρο στο δεύτερο δοκάρι, ο οποίος οριζοντιώθηκε και με τρομερό γυριστό βολέ, έγραψε το 1-0 για την ΑΕΚ!!

• 21:22

Γύρω-γύρω από την περιοχή της ΑΕΛ εδώ και αρκετά λεπτά η ΑΕΚ, ψάχνει ένα... χρυσό γκολ.

• 21:17

Πολύ μεγάλη πίεση από την ΑΕΚ, έχει κλείσει την ΑΕΛ στα καρέ της

• 21:16
    83'

Κίτρινη στον Μασούρα για φάουλ στον Μασούντ.

• 21:16
    82'
    Αλλαγή για την ΑΕΛ

Ο Περόνε αντί του Ντέλετιτς.

• 21:14
    81'
    Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Ρέντζας προλαβαίνει τον Αραούχο πριν σκοράρει και διώχνει σε κόρνερ.

• 21:12
    79'
    Αλλαγή για τη Λάρισα

Στη θέση του Αγκάνοβιτς πέρασε ο Ρέντζας.

• 21:11
    78'
    Ευκαιρία για την ΑΕΚ

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λάζαρου, η μπάλα πέρασε άουτ.

• 21:07
    75'

Κεφαλιά του Λιβάγια από το δεύτερο δοκάρι μπλοκαρε ο Μπόζοβιτς.

• 21:06
    73'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Γιακουμάκης αντί του Γκάλο.

• 21:02

Έντονες αποδοκιμασίες από την κερκίδα επειδή ο παίκτης της Λάρισας δεν βγαίνει από το γήπεδο.

• 21:01
    67'

Διακοπή στο ματς αφού ο Ζίζιτς βρίσκεται στο έδαφος. Άνοιξε το κεφάλι του στην κόντρα με τον Τσιγκρίνσκι.

• 20:57
    64'

Ο Μασούντ στη θέση του Κονέ

• 20:53
    61'

Κίτρινη κάρτα στον Κονέ για φάουλ στον Αγκάνοβιτς.

• 20:52
    57'
    Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΛ!

Ο Κριζμάν ξέφυγε στην πλάτη γύρισε την μπάλα στον Ντέλετιτς όμως ο Μπάρκας έδιωξε σε κόρνερ με μεγάλη απόκρουση.

• 20:49
    56'
    Νέα φάση για την ΑΕΚ

Σέντρα του Μπακάκη από τα δεξιά, ο Αραούχο πήρε την κεφαλιά αλλά την έστειλε άουτ.

• 20:47
    54'
    Φάση για την ΑΕΚ

Ο Λάζαρος έκλεψε την μπάλα, την έσπασε στον Λιβάγια, που την γύρισε στον Αραούχο όμως ο Μπόζοβιτς καθάρισε την φάση.

• 20:47
    52'

Ο Λάζαρος στη θέση του Μπακασέτα

• 20:44
    50'

Σουτ του Αραούχο από δύσκολη γωνία, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Μπόζοβιτς

• 20:42
    48'
    Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ

Ο Κριζμάν βγήκε απέναντι στον Μπάρκα, που του έκλεισε άψογα τον δρόμο, τον έβγαλε πλάγια και έδιωξε σε κόρνερ το γύρισμά του

• 20:39
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες

• 20:32

Πολύ κακή η εικόνα της ομάδας του Χιμένεθ, με τον Ισπανό να ετοιμάζει τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο για το β' ημίχρονο.

• 20:21

Παραμένει το 0-0 ανάμεσα στην ΑΕΚ και τη Λάρισα. Αν παραμείνει έτσι το σκορ, η Λάρισα θα πάρει την πρόκριση, χάρη στη νίκη της 2-1 από το πρώτο ματς.

• 20:20
    46'

Τέλος στο πρώτο μέρος στο ΟΑΚΑ

• 20:20
    45'

Κίτρινη κάρτα στον Γκόλια για φάουλ στον Αραούχο

• 20:15
    42'

Ο Μπακασέτας έβγαλε κάθετη στον Λιβάγια, όμως ο Κροάτης βγήκε σε πλάγια θέση και δεν κράτησε την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου

• 19:57
    23'

Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεβιτς, ο οποίος συνεχίζει να διαμαρτύρεται στον διαιτητή

• 19:56
    21'

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα εκατοστά πάνω απ' την εστία

• 19:53
    19'
    Πρώτη φάση για την ΑΕΚ

Ο Μπακασέτας έπιασε φαλτσαριστό σουτ, ο Μπόζοβιτς έδιωξε δύσκολα. Στη συνέχεια ο Λαμπρόπουλος προσπάθησε να πάρει το ριμπάουντ, όμως ο Μασούρας βρήκε μπάλα και απομάκρυνε

• 19:49
    15'

Έντονη γκρίνια από την κερκίδα για τους παίκτες της Λάρισας. Ο Γιοβάνοβιτς βρέθηκε στο έδαφος έπειτα από μονομαχία με τον Μπακασέτα και τα... άκουσε για θέατρο

• 19:48
    14'

Διαμαρτυρίες από τον πάγκο της ΑΕΚ για κίτρινη που δεν βγήκε στον Χούμπτσεφ για σκληρό φάουλ στον Γκάλο. Ο Παπαπέτρου του έκανε παρατηρήσεις

• 19:48
    13'

Καλή πάσα του Λιβάγια στην πλάτη της άμυνας για τον Χουλτ που έβγαλε με την μία τη σέντρα, όμως ο Γιοβάνοβιτς πρόλαβε τον Μπακασέτα

• 19:33
    1'

Ξεκίνησε η αναμέτρηση!

• 19:31

Νέες αποδοκιμασίες προς τον Αλέξη Κούγια

• 19:31

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Όλα έτοιμα για την σέντρα

• 19:28

Διαιτητής: Παπαπέτρου Αναστάσιος (Αθηνών) Βοηθοί: Καμπούρης Βασίλειος (Εύβοιας) / Γρεβένης Αλέξανδρος (Χαλκιδικής)

• 19:28

Δεν έχει ιδιαίτερο κόσμο το γήπεδο. Περίπου 10.000 οι οπαδοί της ΑΕΚ

• 19:21

Έντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς της ΑΕΚ προς τον Αλέξη Κούγια την στιγμή που επέστρεφε στα αποδυτήρια μαζί με τους παίκτες της Λάρισας

• 19:21

Ολοκλήρωσαν το ζέσταμα οι δύο ομάδες

• 18:51

Η ΑΕΛ έχει το προβάδισμα από το πρώτο παιχνίδι, καθώς είχε επικρατήσει της Ένωσης με 2-1.