LIVE: Άρης-Ολυμπιακός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Άρης-Ολυμπιακός 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 04/11/18 - 21:00

Στο « Κλ.Βικελίδης», ο Ολυμπιακός θα επιχειρήσει να ψαλιδίσει τη διαφορά του από τους ΠΑΟΚ και Ατρόμητο, αφού όλα τα αποτελέσματα του Σαββάτου τον ευνόησαν, τόσο στο Περιστέρι, όσο και στο ΟΑΚΑ.

Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από τη ζόρικη νίκη επί του Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ επιστρέφει και ο Χασάν για να δώσει λύσεις στην επίθεση. Αλλαγές ετοιμάζει ο Πάκο Ερέρα στους «κίτρινους».

Άρης
Άρης
0-1
  • 21:00
    90'

Ο Ολυμπιακός επικρατεί του Άρη με 1-0 στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Αποδοκιμασίες στο φινάλε από τον κόσμο των "κιτρίνων".

• 20:48
    84'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Ο Καμαρά παίρνει τη θέση του Γκιγιέρμε

• 20:47
    83'
    Αλλαγή για τον Άρη

Ο Μαρτίνες παίρνει τη θέση του Γκάμα

• 20:39
    76'
    Διπλή αλλαγή για τον Άρη

Ο Ματίγια παίρνει τη θέση του Ντιγκινί και ο Διαμαντόπουλος αυτή του Σιώπη

• 20:30
    67'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Εκπληκτική πάσα του Νάτχο, στην πλάτη της άμυνας του Άρη, ο Κούτρης με τη μια την παράλληλα μπαλιά και ο Χασάν από κοντά ανοίγει το σκορ!

• 20:28

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης με τον Γιουνές να έχει χάσει σημαντική ευκαιρία για να κάνει το 1-0

• 20:22
    59'

Ο Νάτχο παίρνει τη θέση του Χριστοδουλόπουλου

• 20:19
    54'
    Τεράστια φάση για τον Άρη!

Ο Γκαρσία μπαίνει στην περιοχή του Ολυμπιακού, πασάρει στον Γιουνές και ο Τυνήσιος κάνει τραγικό κοντρόλ!

• 20:15
    50'

Κακή προσπάθεια από Γκάμα που έφυγε στην κόντρα αλλά χωρίς να πασάρει έκανε το σουτ με την μπάλα να βρίσκει πάνω σε συμπαίκτη του που ήταν οφσάιντ

• 20:08
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος στο "Κλεάνθης Βικελίδης"

• 19:50
    45'

Τέλος στο πρώτο μέρος, με τις δυο ομάδες να βρίσκονται στο 0-0. Πολλά νεύρα και πολλές φωνές για τον Σιδηρόπουλο!

• 19:48
    43'
    Φάση για τον Ολυμπιακό!

Κεφαλιά του Σισέ με τη μπάλα να φεύγει άουτ

• 19:45
    40'
    Νέα φάση για τον Άρη!

Διπλή επέμβαση του Σα, αρχικά στο σουτ του Κολάσο και στην συνέχεια πρόλαβε τον Σόουζα

• 19:42
    35'

Ο Ντιγκινί κάνει την κεφαλιά και ο Σα διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

• 19:19
    14'

Ο Ποντένσε σήκωσε για τον Χριστοδουλόπουλο, που έστρωσε με τη μια για τον Ομάρ, που έπιασε διαγώνιο-άστοχο σουτ

• 19:10
    5'
    Τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό!

Ύστερα από γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου από τα δεξιά, ο Χασάν άφησε ωραία για τον Φορτούνη, που από εξαιρετική θέση αστόχησε.

• 19:09
    5'

Κίτρινη στον Γιουνές

• 19:07
    4'

Πρώτο σουτ στο ματς με τον Γκιγιέρμε να το κάνει και τον Κουέστα να μπλοκάρει

• 19:04
    1'

• 18:51

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος. Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Ηλίας Αλεξέας 4ος Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας

• 18:51
    Αναπληρωματικοί:

Άρης: Καντιμοίρης, Μπάσα, Ναζλίδης, Μαρτίνες, Διαμαντόπουλος, Ματίγια και Μάβραϊ.

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Καμαρά, Νάτχο, Ναουέλ, Μεριά, Μάνος, Τοροσίδης

• 18:49
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Ομάρ, Σισέ, Βούκοβιτς, Κούτρης, Γκιλιέρμε, Μπουχαλάκης, Φορτούνης, Χριστοδουλόπουλος, Ποντένσε και Χασάν

• 18:49
    Άρης (Πάκο Ερέρα)

Κουέστα, Μενέντες, Σόουζα-Δεληζήσης, Τζανακάκης, Σιώπης-Κολάσο, Ματέο Γκαρσία, Μπρούνο Γκάμα, Ντιγκινί, Γιουνές.

• 18:48

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 18:36

Από την άλλη ο Ολυμπιακός, τις αντίστοιχες αγωνιστικές έφερε ισοπαλία με 1-1 στο ντέρμπι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ, ηττήθηκε από τον ΟΦΗ στην Κρήτη με 1-0 και νίκησε τον Απόλλωνα στο Καραϊσκάκης με 1-0

• 18:35

Ο Άρης μετράει τρεις σερί ήττες, καθώς ηττήθηκε από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη με 1-0 (6η αγωνιστική), από τον ΠΑΟΚ με 2-1 στο Βικελίδης (7η αγωνιστική) και από την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 4-0 (8η αγωνιστική) και θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα.

• 18:35

Οι κίτρινοι βρίσκονται στην 7η θέση με 12 βαθμούς και με ενδεχόμενη νίκη φτάνουν στην 5η θέση την Ξάνθη με 15, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται στην 4η με 16 και σε περίπτωση που κερδίσουν ανεβαίνουν στην 3 με 19, μειώνοντας στους 4 την διαφορά τους από τον ΠΑΟΚ.