LIVE: Δανία-Γαλλία 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Δανία-Γαλλία 0-0 Α' ημίχρονο (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 26/06/18 - 18:55

Μουντιάλ 2018: Δανία και Γαλλία κοντράρονται (17:00, ΕΡΤ1) στο «Λουζνίκι» σε ένα ματ που πιθανότατα θα κρίνει ποια θα τερματίσει πρώτη και ποια δεύτερη στον τρίτο όμιλο.

Οι «τρικολόρ» έχουν το πάνω χέρι, αφού μετρούν δύο νίκες σε ισάριθμα ματς και έξι βαθμούς, έναντι τεσσάρων των αντιπάλων τους που μόνο με νίκη τερματίζουν ψηλότερα. Ο Ντιντιέ Ντεσάν είναι πιθανό να αφήσει στον πάγκο τους Πογκμπά και Ματουιντί, που έχουν από μία κάρτα. Στον αντίποδα, ο Πόουλσεν είναι τιμωρημένος και ο Κβιστ τραυματίας.

Πρόκειται για την τρίτη συνάντηση των δύο ομάδων σε Μουντιάλ, με τις δύο προηγούμενες να ήταν επίσης σε τελευταίο ματς φάσης ομίλων. Η Γαλλία είχε κερδίσει 2-1 το 1998 και η Δανία 2-0 το 2002.

Δανία
Δανία
0-0
Γαλλία
Γαλλία
  • 18:55
    93'

Δανία και Γαλλία, μένουν στο 0-0 και...περνούν μαζί στην επόμενη φάση

• 18:28
    68'
    Αλλαγή για τη Γαλλία

Ο Γκριεζμάν νβγαίνει και ο Φεκίρ μπαίνει στη θέση του.

• 17:55

Δεν διεκδικεί... δάφνες ποιότητας το παιχνίδι, ως τώρα τουλάχιστον, με το θέαμα να έχει δώσει τη θέση του στην τακτική, την αυτοσυγκέντρωση και το πως αμφότερες οι ομάδες θα αποφύγουν να δεχτούν πρώτες το γκολ... Η Δανία μπήκε μεν καλύτερα, αλλά προϊόντος του χρόνου, η Γαλλία ισορρόπησε το ματς και πήρε την κατοχή της μπάλας, χωρίς όμως αυτό να είναι αρκετό!

• 17:50
    45'

Στο 0-0 Δανία και Γαλλία, μετά τα πρώτα 45'

• 17:49
    45'

Κίτρινη κάρτα στον Γιόργκενσεν, για φάουλ πάνω στον Γκριεζμάν

• 17:42
    41'

Κόντρα για τη Γαλλία, με τον Ντεμπελέ να φεύγει ταχύτατα από τα δεξιά, αλλά τη σέμντρα του να μην είναι καλή και να απομακρύνεται εύκολα από τον Κρίστενσεν

• 17:34
    33'
    Ευκαιρία για τη Γαλλία!

Ο Ντεμπελέ σουτάρει με πολύ φάλτσο αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το τέρμα του Σμάιχελ

• 17:31
    30'
    Καλή στιγμή για τη Δανία

Ο Έρικσεν βγαίνει τετ α τετ με τον Μανταντά, ο οποίος προλαβαίνει με την έξοδο να βάλει το κορμί του και να διώξει τη μπάλα

• 17:22
    18'

Ο Γκριεζμάν μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά αλλά ο Κιάερ βάζει ωραία το σώμα του και καλύπτει τη μπάλα που καταλήγει άουτ

• 17:16
    15'
    Φάση για τη Γαλλία!

Σουτ του Ζιρού μέσα από την αντίπαλη περιοχή, με το αριστερό, διώχνει σε κόρνερ ο Σμάιχελ