LIVE: Κράσνονταρ-Ολυμπιακός 1-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Κράσνονταρ-Ολυμπιακός (22:00, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 28/08/19 - 00:07

Στους ομίλους του Champions League προκρίθηκε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 2-1 της Κράσνονταρ και με συνολικό σκορ 6-1 επιστρέφει στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση της Ευρώπης. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ελ Αραμπί που σημείωσε δύο γκολ (11', 47'). Οι Ρώσοι προηγήθηκαν με γκολ του Ούτκιν (10'), αλλά στην συνέχεια υπέκυψαν στην ανωτερότητα των Πειραιωτών. Καρδιοχτύπια στο «ερυθρόλευκο» στρατόπεδο. Οι Σεμέδο και Ελ Αραμπί αποχώρησαν με προβλήματα τραυματισμού, ενώ ο Γκερέρο ένιωσε ενοχλήσεις πριν την έναρξη του αγώνα και έμεινε στον πάγκο.

Κράσνονταρ
Κράσνονταρ
1-2
  • 23:57
    90'

Ο Ολυμπιακός «σφράγισε» την επιστροφή του στους ομίλους του Champions League, επικρατώντας 2-1 μέσα στο Κράσνονταρ!

• 23:27
    66'

Ο Ολυμπιακός πλέον πάει για να δώσει κι άλλο εύρος στο σκορ και να ντουμπλάρει τις νίκες με τους Ρώσους. Η πρόκριση έχει κριθεί προ πολλού.

• 23:23
    54'

Ευκαιρία με τον Μασούρα μετά από πάσα του Βαλμπουενά, ο Κρίτσιουκ αποκρούει.

• 23:22
    48'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό

Ο Ποντένσε δεν κάνει κοντρόλ, η μπάλα φτάνει στον Βαλμπουενά που κάνει συρτό γύρισμα στην μικρή περιοχή και ο Ελ Αραμπί, φτάνει στο 1-2.

• 22:44
    42'

Καλή επίθεση των Ρώσων, με τον Βάντερσον να σουτάρει από τον άξονα, αλλά την μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία

• 22:41
    39'

Ο Σα βγήκε μπροστά από τον Μπεργκ, δεν μπλόκαρε σταθερά την μπάλα, ευτυχώς δεν ακολουθούσε άλλος παίκτης της Κράσνονταρ

• 22:34
    33'
    Αλλαγή για την Κρανσοντάρ

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σουλεϊμάνοφ. Ο Ναμλί στη θέση του Σουλεϊμάνοφ

• 22:31
    29'

Γύρισμα του Τσιμίκα, στην πορεία της μπάλας ο Ελ Αραμπί, αλλά πρόλαβε η άμυνα να διώξει με τον Σπάγιτς

• 22:29
    28'

Ο Ολυμπιακός έσπασε τον τσαμπουκά τον Ρώσων και τώρα κρατάει την μπάλα, έχοντας κερδίσει μέτρα στο γήπεδο.

• 22:26
    25'

Κίτρινη στον Στότσκι για φάουλ στον Βαλμπουενά

• 22:21
    20'

Ο Ποντένσε βρέθηκε σε καλή θέση, αλλά έκανε την ντρίπλα παραπάνω.

• 22:17

Ο Ολυμπιακός απάντησε άμεσα στο γκολ που δέχτηκε και έκοψε τον αέρα των Ρώσων που μπήκαν φουριόζοι στο παιχνίδι.

• 22:13
    11'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Στην αντεπίθεση ο Βαλμπουενά γύρισε στον Ελ Αραμπί που με διπλή προσπάθεια ισοφάρισε!

• 22:11
    11'
    Γκολ για την Κράσνονταρ!

Από γύρισμα του Βάντερσον ο Ούτκιν άνοιξε το σκορ με το αριστερό

• 22:09
    8'

Ποντένσε έκανε πολύ δυνατό σουτ έξω από την περιοχή με τον τερματοφύλακα της Κράσνονταρ να διώχνει

• 22:07
    7'

Σκληρό φάουλ του Στότσκι στον Ποντένσε

• 22:07
    6'

Ο Βάντερσον ανοίγει πολύ την μπάλα άουτ. Κάποια λάθη στο χώρο της μεσαίας γραμμής από τον Ολυμπιακό, πρέπει να περιοριστούν

• 22:04
    3'

Δεύτερη τελική για τους Ρώσους, που θέλουν να πιέσουν. Σουτ του Μπέργκ άουτ

• 22:02
    2'

Σουτ του Βάντερσον, μπλόκαρε ο Σα

• 22:01
    1'

• 22:00

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού!

• 22:00

Στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες

• 21:14
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Ομάρ, Τσιμίκα, Μεριά, Σεμέδο, Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκης, Μασούρας, Ποντένσε και τον Βαλμπουενά, Γκερέρο

Πάγκος Ολυμπιακού: Αλέν, Σουντανί, Καμαρά, Ελ Αραμπί, Τοροσίδης, Σισέ και Ραντζέλοβιτς

• 21:12

Κρασνοντάρ: Κριτσούκ, Φιόλουσον, Σπάιτς, Βάντερσον, Όλσον, Μπεργκ, Ούτκιν, Βιλένα, Στότσκι, Σουλεϊμάνοφ και Σ. Πετρόφ

Πάγκος των Ρώσων: Σαφόνοφ, Ραμίρες, Σκοπίντσεφ, Ιγνατίεφ, Ναμλί, Κάιο κα Καμπόλοφ.

• 21:11

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 21:11

Ο Σλοβένος Σκόμινα θα είναι ο ρέφερι του αγώνα. Και αυτό το ματς θα έχει VAR.

• 21:10

Η Κρασνοντάρ ανακοίνωσε sold out και επίσης οι αρμόδιοι φρόντισαν τα τελευταία δρομολόγια των αστικών συγκοινωνιών να επεκταθούν χρονικά κατά σχεδόν μία ώρα για να προλάβει ο κόσμος να γυρίσει σπίτι του.