LIVE: ΟΦΗ-Ολυμπιακός 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΟΦΗ-Ολυμπιακός (17:15, Novasports & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 22/01/20 - 19:08

Έχοντας στο μυαλό την περσινή ήττα που έγινε μάθημα ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ στην Κρήτη με μόνο πράγμα στο μυαλό όλων η νίκη για να παραμείνει η ομάδα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι ερυθρόλευκοι καλούνται να παραδειγματιστούν από την περσινή ήττα με τον Μαρτίνς να κάνει λόγο για μαχητές που πρέπει να κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο του Γεντί Κουλέ.

Από την άλλη, οι Κρητικοί θα παραταχτούν για το καλύτερο αποτέλεσμα, έχοντας να αντιμετωπίσουν όμως αρκετές απουσίες, με τον Γιώργο Σίμο να μην υπολογίζει στους Μάνο και Τσιλιανίδη.

ΟΦΗ
ΟΦΗ
0-1
  • 19:07

Ο Ολυμπιακός φεύγει με το διπλό από το Ηράκλειο, επικρατώντας του ΟΦΗ με 1-0.

• 19:01
    86'
    Αλλαγή για τον ΟΦΗ

Νοικοκυράκης αντί του Βαζ

• 19:01
    85'

Ωραία προσπάθεια του Ελ Αραμπί, που τα έβαλε με την άμυνα του ΟΦΗ, αλλά ο Σωτηρίου του έκλεισε το πεδίο και παραχώρησε κόρνερ

• 18:56
    83'

Σουτ του Λοβέρα εκτός περιοχής, στην αγκαλιά του Σωτηρίου η μπάλα

• 18:53
    78'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Προβολή του Μπα (μετά από γέμισμα του Τσιμίκα) μισό μέτρο από την εστία μετά από κακή έξοδο του Σωτηρίου, η μπάλα έφυγε αρκετά ψηλά

• 18:49
    76'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Σουνταντί αντί Βαλμπουενά

• 18:48
    74'

Σόουζα αντί Στάικου

• 18:44
    69'

Λοβέρα αντί Μασούρα

• 18:41
    67'

Κίτρινη ο Σεμέδο του Ολυμπιακού

• 18:40
    66'

Μπαλιά-τρύπα για τον Μασούρα, που αφενός κάνει κακή πρώτη επαφή, με αποτέλεσμα να τον προλάβει ο Σωτηρίου, που έδιωξε την μπάλα προτού βρει τον Μασούρα.

• 18:37
    64'

Κίτρινη ο Ελαμπντελαουί

• 18:25
    51'

Κακό γύρισμα του Κουτρουμπή προς τα πίσω, αιφνιδιάστηκε ο Σωτηρίου. Λίγο έλειψε να σημειωθεί αυτογκόλ!

• 18:20
    46'

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

• 18:04
    45'

Το τέρμα του Καμαρά δευτερόλεπτα πριν το φινάλε του πρώτου μέρος, είναι αυτό που χωρίζει τις δύο ομάδες

• 18:03
    45'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Κλέψιμο του Ελ Αραμπί από τα δεξιά, κουβάλησε την μπάλα και γύρισε για τον Καμαρά, που από το ύψος του πέναλτι πλάσαρε τον Σωτηρίου

• 18:00
    43'

Γύρισμα του Σεμέδο του ΟΦΗ, πέρασε από πολλά πόδια η μπάλα

• 17:57
    41'

Επικίνδυνη σέντρα του Βαλμπουενά και προ του Μασούρα έδιωξε ο Μαρινάκης

• 17:57
    40'

Κυκλοφορεί καλά την μπάλα στα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός, έχει οπισθοχωρήσει ο ΟΦΗ

• 17:53
    37'

Καλή επίθεση του Ολυμπιακού, έπειτα από κλέψιμο στο κέντρο, αλλά η σέντρα του Μασούρα από τα δεξιά ήταν κάκιστη. Κι ενώ περίμενε ο Ελ Αραμπί στην περιοχή.

• 17:49
    34'

Στο έδαφος ο Σωρτηρίου, έπειτα από σύγκρουση με τον Τσιμίκα

• 17:49
    33'

Κίτρινη ο Τσιμίκας

• 17:48
    32'

Σουτ του Στάικου, στην αγκαλιά του Σα η Μπά, αλλά νωρίτερα είναι εκτεθειμένος ο Φιγκεϊρέδο

• 17:47
    30'

Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα

• 17:45
    28'
    Νέα φάση για τον ΟΦΗ!

Σέντρα του Νέιρα, κεφαλιά του Μπα προ του Φιγκεϊρέδο και η μπάλα έξω σε κόρνερ

• 17:37
    21'
    Ευκαιρία για τον ΟΦΗ!

Γύρισμα του Κοροβέση από τα αριστερά, η άμυνα του Ολυμπιακού δεν μπόρεσε να διώξει, αλλά ο Στάικος, ο οποίος έγινε κάτοχος της μπάλας, έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Σα.

• 17:34
    17'
    Απειλεί ο ΟΦΗ

Σέντρα του Σεμέδο για τον Φιγκεϊρέδο, έδιωξε ο Μπα με το κεφάλι σε κόρνερ

• 17:32

Συνέχεια στο ματς χωρίς γκολ για τον Ολυμπιακό

• 17:31

Υπάρχει συνεννόηση με VAR. Πάντως, είναι εκτεθειμένος ο Ελ Αραμπί, ο οποίος έβγαλε την ασίστ στον Μασούρα.

• 17:31
    14'

Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ολυμπιακό, σηκωμένη η σημαία.

• 17:29
    13'
    Πρώτη τελική για τον Ολυμπιακό!

Σέντρα του Τσιμίκα από τα αριστερά, κεφαλιά του Γκιγέρμε και η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Σωτηρίου

• 17:27

Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά στον αγώνα. Χωρίς κάποια καλή φάση έως τώρα το παιχνίδι

• 17:16
    1'

Έναρξη της αναμέτρησης!

• 17:15

Εκτός έχει μείνει κι ο Φορτούνης. Επίσης εκτός είναι οι τραυματίες Μπενζιά και Μπρούνο, αλλά και για λόγους τακτικής οι Τοροσίδης, Ραντζέλοβιτς και Κούτρης. Ο τελευταίος έμεινε έξω και στη θέση του μπήκε ο Γιασίν Μεριά, που ήταν εκτός στο τελευταίο ματς

• 17:15

Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός θα παίξει δίχως τον Ποντένσε, που επέστρεψε προχτές στις προπονήσεις, ενώ είναι πιθανόν ο Πορτογάλος να μην προλάβει να αγωνιστεί άλλο με τους Πειραιώτες, αφού είναι κοντά σε μεταγραφή στη Γουλβς.

• 17:12

Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να παραμείνει σίγουρα μόνος πρώτος, ενώ οι γηπεδούχοι θέλουν να δώσουν συνέχεια στις νίκες (2-1 το Σάββατο επί του Πανιωνίου) μετά τα αρνητικά αποτελέσματα που είχαν στο ξεκίνημα της χρονιάς

• 17:10

Διαιτητής: Ε. Μανούχος Βοηθοί: Τρ. Πετρόπουλος, Κ. Τρανταφύλλου 4ος Διαιτητής: Δ. Καραντώνης

• 17:10
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Ελμπνταλαουϊ, Τσιμίκας, Σεμέδο, Μπα, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Μασούρας, Ελ Αραμπί

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αλέν, Σουντανί, Γκερέρο, Λοβέρα, Σισέ, Γκασπάρ, Χριστοδουλόπουλος

• 17:09
    ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος):

Σωτηρίου, Μαρινάκης, Κοροβέσης, Γιαννούλης, Κουτρουμπής, Μαλάδο, νεϊρα, Σταϊκος, Βαζ, Σεμέδο, Φιγκεϊρέδο

Αναπληρωματικοί για τους γηπεδούχους: Οσκαρ, Νάστος, Μπράουν, Περδίκης, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης, Σόουζα

• 17:09

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

• 17:09

Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 17:15, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports2