LIVE: Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης (15:00, Novasports HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 31/10/20 - 16:53

Η 7η αγωνιστική έχει γεμάτο πρόγραμμα το Σάββατο (31/10). Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης (15.00) σ' ένα ματς όπου ο Μαρτίνς θα δώσει χρόνο σε παίκτες όπως οι Ντρέγκερ, Βινάγκρε, Πέπε ενώ ο Φορτούνης θα βρεθεί στο αρχικό σχήμα.

Από την άλλη, η Ελαφρά Ταξιαρχία, πηγαίνει στο Καραϊσκάκης χωρίς Κότσαρη, Τσαμπούρη και Ντάουντα ενώ εκτός παραμένει ο Χουχούμης.

Ολυμπιακός
Ολυμπιακός
2-0
Απόλλων Σμύρνης
  • 16:53

Τέλος στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Απόλλων 2-0, με τα δύο γκολ του Χασάν!

• 16:36
    73'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ωραίο άνοιγμα παιχνιδιού από τον Βαλμπουενά, γύρισμα του Μασούρα από τα αριστερά και πλασέ του Χασάν από την καρδιά της περιοχής

• 16:26

Υπάρχει γκολ τελικά. Έγινε έλεγχος στο VAR από τον Παπαπέτρου!

• 16:26

Γίνεται συνεννόηση με VAR. Για σπρώξιμο του Χασάν στον Λισγάρα στη μεταξύ τους μονομαχία

• 16:26
    66'

Ο Χασάν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά μετά από φάση διαρκείας.

• 16:26
    65'
    Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!

ε κεφαλιά του Ελ Αραμπί στο φάουλ του Βαλμπουενά

• 16:26
    61'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Καρφωτή κεφαλιά του Χασάν, έδιωξε ο Βέρχουλστ με τρομερή απόκρουση

• 16:14
    56'

Κίτρινη για τον Ολυμπιακό, την είδε ο ο Παπαδόπουλος

• 16:10
    52'

Άστοχη κεφαλιά του Μπρούτσιτς

• 16:09
    Αλλαγές για τον Ολυμπιακό

Ελ Αραμπί αντί Φορτούνη και Βαλμπουενά αντί Μπρούμα. Με δύο φορ πλέον οι Πειραιώτες

• 15:54
    Ημίχρονο με τις δυο ομάδες στο 0-0

Τα έχουν βρει δύσκολα οι Πειραιώτες, κόντρα σε μια ομάδα που παίζει αρκετά σφιχτά. Δεν είχαν συνοχή (παίζοντας με οκτώ αλλαγές ενόψει Σίτι) σε σημαντικό μέρος του πρώτου ημιχρόνου, ενώ πίεσαν στα τελευταία λεπτά. Έχουν απειλήσει ουσιαστικά μόνο από αέρος με Σισέ και Χασάν, ενώ σημαντική ευκαιρία έχασε στο 36' ο Μπρούμα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή στιγμή με τον Ιωαννίδη στο 11'. Αναγκαστική αλλαγή ο Μπουχαλάκης λόγω ενοχλήσεων στη μέση.

• 15:53
    45'

Κεφαλιά του Χασάν στο γέμισμα του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Βέρχουλστ

• 15:35
    33'

Κίτρινη στον Βιτλή

• 15:34
    31'

Σουτ του Λοβέρα εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Απόλλωνα

• 15:34

Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν είναι παραγωγικός. Έχει βραχυκυκλώσει, παίζοντας κόντρα σε μια ομάδα που κύριο μέλημά της είναι η άμυνα, περιμένοντας τον αντίπαλο και έχοντας σε σημαντικό διάστημα όλους τους παίκτες πίσω από τη σέντρα. Όταν η μπάλα είναι στα στόπερ των Πειραιωτών, οι φιλοξενούμενοι ανεβαίνουν και πιέζουν ψηλά.

• 15:12
    11'
    Φάση για τον Απόλλωνα!

Καρφωτή κεφαλιά του Ιωαννίδη μετά τη σέντρα του Βίτλη από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε έξω, δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σα

• 15:12
    9'
    Πρώτη φάση για τον Ολυμπιακό

Κεφαλιά του Σισέ μετά από φάουλ του Φορτούνη, απέκρουσε ο Βέρχουλστ

• 15:10
    8'

Σουτ του Ιωαννίδη, μπλοκάρει ο Σα

• 15:08

Χωρίς κάποια αξιοσημείωτη φάση το ματς έως τώρα. Έχει κλείσει καλά τους χώρους ο Απόλλων

• 15:00
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 15:00

Έγινε η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο

• 14:49

Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου. Βοηθοί: Ιορδάνης Δημητριάδης, Παντελής Σπυρόπουλος 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης, AVAR: Ηλίας Κωνσταντίνου

• 14:49

Ο Πέδρο Μαρτίνς προέβη σε rotation, κάνοντας οκτώ αλλαγές στο αρχικό σχήμα. Θέλοντας να δώσει ανάσες στην ομάδα του ενόψει της δύσκολης αναμέτρησης με τη Μάντσεστερ Σίτι την Τρίτη

• 14:49
    Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος):

Βέρχουλστ, Μπρούσιτς, Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ, Ιωαννίδης, Σλίβκα, Μουνιέ, Βίτλης και Φατιόν

Στον πάγκο του Απόλλωνα: Γιαννακόπουλος, Λαγός, Μπεντινέλι, Βάρκας, Φερνάντες, Κραγιόπουλος, Ρώσση, Χειριτράντας και Τσιλούλης

• 14:49
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς):

Σα - Σισέ, Παπαδόπουλος, Βινάγκρε, Ντρέγκερ - Μπουχαλάκης, Πέπε - Λοβέρα, Φορτούνης, Μπρούμα - και Χασάν

Στον πάγκο των Πειραιωτών: Κρίστινσον, Σεμέδο, Εμβιλά, Ελ Αραμπί, Μασούρας, Χολέμπας, Βαλμπουενά και Ραντζέλοβιτς

• 14:48

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...

• 14:43

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι χρωστάνε 3 ματς, είναι στην 10η θέση με 3 βαθμούς. Την περασμένη εβδομάδα δεν αγωνίστηκαν ούτε αυτοί αφού αναβλήθηκε το ματς με τη Λαμία

• 14:42

Οι Πειραιώτες έχουν δέκα βαθμούς (με δύο λιγότερα ματς) και είναι στην τρίτη θέση. Προέρχονται από την ήττα με 2-0 από την Πόρτο για τη 2η αγωνιστική του Champions League. Την περασμένη εβδομάδα δεν αγωνίστηκαν, αφού αναβλήθηκε το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, λόγω των ευρωπαϊκών υποχρεώσεων των δύο ομάδων