LIVE: Ολυμπιακός-Ατρόμητος 2-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Ατρόητος (17:15, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 10/11/19 - 19:25

Ενα ξέσπασμα δύο λεπτών στάθηκε αρκετό για τον Ολυμπιακό ώστε να πάρει τη νίκη απέναντι στον Ατρόμητο με 2-0 και να επιστρέψει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, όπου είχε βρεθεί πρόσκαιρα ο ΠΑΟΚ μετά τη χθεσινή νίκη στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ.

Διαβάστε αναλυτικά για το παιχνίδι ΕΔΩ.

2-0
Ατρόμητος
Ατρόμητος
  • 19:07

Ο Ολυμπιακός επικρατεί (δύσκολα) του Ατρομήτου με 2-0, χάρη στα τέρματα των Ποντένσε και Σουντανί και απολαμβάνει ξανά τη μοναξιά της κορυφής.

• 19:03
    90'

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

• 19:02
    90'

Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση

• 19:00
    87'

Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη

• 18:55
    81'
    Αλλαγή για τον Ατρόμητο

Εκτός ο Μανούσος, μέσα ο Ρόσα

• 18:55
    81'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Εκτός ο Σουντανί, μέσα ο Γκερέρο

• 18:52
    80'

Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο

• 18:49
    78'

Μακρινό σουτ του Σουντανί, άουτ η μπάλα

• 18:47
    76'

Κίτρινη κάρτα στον Γαρουφαλιά.

• 18:47
    71'
    Φάση για τον Ατρόμητο

Ο Ταλόχα αντί να τελειώσει μόνος του τη φάση, πάσαρε και η άμυνα του Ολυμπιακού έδιωξε

• 18:46
    71'
    Αλλαγή για Ολυμπιακό

Εκτός ο Ελ Αραμπί, μέσα ο Μεριά

• 18:42
    70'

Εκτός ο Νταβιώτης, μέσα ο Νάτσος

• 18:41
    69'

Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, η μπάλα άουτ

• 18:41
    67'
    Με δέκα παίκτες ο Ολυμπιακός. Αποβολή για τον Αβραάμ

Ο Νταβιώτης του τσίμπησε την μπάλα και ο σέντερ μπακ του Ολυμπιακού τον κατέβασε με χέρια και με πόδια. Είναι απευθείας κόκκινη και όχι δεύτερη κίτρινη

• 18:38
    64'
    Φάση για τον Ολυμπιακό!

Γύρισμα του Τσιμίκα στον Σουντανί, η μπάλα κόντραρε και πέρασε δίπλα από το δοκάρι

• 18:35
    62'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Γύρισμα του Ελ Αραμπί από τα αριστερά στον Σουντανί κι αυτός με σουτ με τη μία κάνει το 2-0. Η μπάλα πέρασε κάτω από το χέρι του Μέγερι

• 18:34
    60'

Ωραία πάσα του Μπουχαλάκη στον Ποντένσε, αυτός έφερε την μπάλα στο αριστερό, κόντραρε στον Γούτα, αλλάζοντας πορεία και 1-0 ο Ολυμπιακός.

• 18:32
    60'

Διαρκώς στην επίθεση ο Ολυμπιακός, αφού ο Ατρόμητος δεν μπορεί να αλλάξει τρίτη πάσα

• 18:29
    56'

Εκτός ο Μασούρας, μέσα ο Λοβέρα

• 18:23
    50'

Χωρίς μεγάλη φάση στα πρώτα 5 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

• 18:20
    47'

Προσπάθεια για προβολή του Σουντανί που βρήκε την μπάλα, αλλά ο Μέγερι σε σωστή θέση μπλόκαρε

• 18:19
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

• 18:05

Κερδισμένος σε αυτό το πρώτο μέρος είναι ο Ατρόμητος. Έχει απειλήσει σε μία περίπτωση η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, αλλά έχει κρατήσει το μηδέν στην άμυνά της, γεγονός που μέχρι τώρα είναι άλυτο πρόβλημα για τον Ολυμπιακό. Είναι αξιοσημείωτο ότι οι «ερυθρόλευκοι» έχουν απειλήσει με στατικές φάσεις και ακόμα μία φορά με τη μοναδική στιγμή που ο Μπουχαλάκης μπόρεσε να τρυπήσει την άμυνα των φιλοξενούμενων. Συν τοις άλλοις, μέσω των πολλών τρεξιμάτων των παικτών του, ο Ατρόμητος προσπαθεί να εκμεταλλευθεί τη φυσιολογική κόπωση του Ολυμπιακού από το ματς κόντρα στην Μπάγερν.

• 18:02
    45'

Τέλος του πρώτου μέρους στο "Γ. Καραϊσκάκης", με τον Ολυμπιακό να χάνει ευκαιρίες αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Μέγερι και το 0-0 παραμένει...

• 18:00

Βρισκόμαστε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, πάντα στο 0-0...

• 17:55
    40'

Κίτρινη κάρτα στον Αβραάμ για πολύ σκληρό φάουλ στον Νταβιώτη

• 17:52
    36'
    Νέα τεράστια φάση για τον Ολυμπιακό!

Αδυναμία του Ατρόμητου να διώξει την μπάλα από την περιοχή του, ο Αβραάμ τη βρίσκει στρωμένη μπροστά του και κάνει το σουτ με το αριστερό, αλλά ο Μέγερι απέκρουσε εντυπωσιακά!

• 17:50
    33'

Κεφαλιά του Σουντανί, καμία ανησυχία για την άμυνα των φιλοξενούμενων

• 17:46
    30'

Στο 72% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Ολυμπιακού

• 17:45

Φωνές του Αναστασίου στους παίκτες του να ανέβουν μέτρα στο γήπεδο

• 17:42
    26'

Σουτ του Γκιγέρμε έξω από την περιοχή, η μπάλα εκτός εστίας. Τελικά δίνεται κόρνερ

• 17:42
    25'

Συνεχίζει απολύτως φυσιολογικά ο Ολυμπιακός να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ο Ατρόμητος διαχειρίζεται λίγο καλύτερα την κατάστασηby

• 17:34
    17'
    Ακόμα μια μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

O Μασούρας κέρδισε κατά κράτος τον Γκάλο, αλλά το πλασέ που επιχείρησε ήταν κακό και πέρασε άουτ

• 17:27
    12'
    Πολύ καλή στιγμή για τον Ατρόμητο!

Εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, κεφαλιά του Νταβιώτη στο δεύτερο δοκάρι και ο Σα απέκρουσε με υπερένταση

• 17:26
    11'

Σουτ του Σουντανί από αρκετά πλάγια θέση, μπλόκαρε ο Μέγερι

• 17:26
    10'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Εξαιρετική κάθετη του Μπουχαλάκη στον Τσιμίκα που μπήκε σφήνα στην περιοχή, αλλά το πλασέ του τελευταίου απέκρουσε με το δεξί του πόδι ο Μέγερι

• 17:19
    4'

Από νωρίς ο Ολυμπιακός έχει κλείσει τον Ατρόμητο στα καρέ του και προσπαθεί να πετύχει ένα γκολ που θα διώξει το όποιο άγχος

• 17:16
    1'

• 17:09

Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας, Α' βοηθός: Μιχαήλ Καρσιώτης, Β' βοηθός: Μιχαήλ Δημόπουλος, 4ος διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης

• 17:04

Από την άλλη μεριά, ο Ατρόμητος... αυτοκτόνησε την προηγούμενη αγωνιστική και κατάφερε να μην πάρει ούτε βαθμό κόντρα στην ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα για να ανέβει στην βαθμολογία αλλά και να πάρει ψυχολογία ενόψει της συνέχειας

• 17:04

O Ολυμπιακός βρίσκεται στην 2η θέση της βαθμολογίας και εφοσον πάρει το τρίποντο κόντρα στον Ατρόμητο θα ανέβει ξανά μόνος πρώτος, ενώ θέλει να επιστρέψει και στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία με την Ξάνθη.

• 17:01
    Αναπληρωματικοί των δυο ομάδων

Ολυμπιακός: Αλέν, Καμαρά, Μπενζια, Γκερέρο, Μεριά, Λοβερα και Γκασπάρ

Ατρόμητος: Μανδας, Ρόσα, Ουμπιδες, Ενσικουλου, Κιβρακιδης, Νατσος και Στρουγγης

• 16:59
    Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου)

Μεγιερι, Κατράνης, Γούτας, Χαρίσης, Μανούσος, Γκάλο, Γιακουμάκης, Γαρουφαλιάς, Νταβιωτης, Ρισβανης και Ταλοχα

• 16:58
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Ομάρ, Τσιμικας, Αβραάμ, Σεμεδο, Μπουχαλακης, Γκιγιερμε, Ποντενσε, Μασούρας, Σουντανι, Ελ Αραμπί

• 16:58

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 16:46

Έτσι οι "ερυθρόλευκοι" θέλουν τη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που τους δυσκολεύει αρκετά εντός και εκτός έδρας, με τον Ατρόμητο να θεωρείται πάντα ένας υπολογίσιμος αντίπαλος.

• 16:46

Ο Ολυμπιακός έχει από το βράδυ του Σαββάτου... συγκάτοικο στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς ο ΠΑΟΚ επικράτησε του ΟΦΗ με 1-0 στο Ηράκλειο.

• 16:45

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο, η οποία ξεκινά στις 17:15.