LIVE: Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας 1-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας (22:00, Cosmote Sport & thepressroom.gr)

O Ολυμπιακός επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα, στο "Γ. Καραϊσκάκης" για την 6η αγωνιστική του Champions League και θα συνεχίσει στους "32" του Europa League. Περισσότερα ΕΔΩ.

1-0
Ερυθρός Αστέρας
  • 23:54
    ΤΕΛΟΣ

Με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ελ Αραμπί, ο Ολυμπιακός επικρατεί με 1-0 του Ερυθρού Αστέρα και συνεχίζει στους "32" του Europa League!

• 23:52
    94'

• 23:49
    90'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Μπενζιά αντί Ελ Αραμπί

• 23:46
    88'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Ελ Αραμπί ανέλαβε την εκτέλεση, νίκησε τον Μπόριαν και άνοιξε τον δρόμο για πρόκριση στο Europa League!

• 23:44
    86'
    Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

Σέντρα από τα αριστερά και πριν η μπάλα φτάσει στον Ελ Αραμπί, ο Ζαντέρ κάνει το χέρι!

• 23:32
    74'

Σουτ του Φαν Λα Πάρα από το ημικύκλιο, σε κόρνερ η μπάλα

• 23:30
    72'

Κίτρινη στον Ντέγκενεκ

• 23:29
    71'

Λοβέρα αντί Μασούρα στο ματς

• 23:29
    70'
    Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Ο Ποντένσε αστόχησε με σουτ λίγο μπροστά από το πέναλτι, με τον Μπόριαν να είναι εξουδετερωμένος ουσιαστικά

• 23:28
    70'

Σέντρα σουτ του Μάριν, στον Σα η μπάλα

• 23:26
    67'
    Φάση για τον Αστέρα!

"Δώρο" του Μεριά με την άμυνα του Ολυμπιακού να είναι ψηλά, μπλόκαρε ο Σα το σουτ του Φαν Λα Πάρα

• 23:25
    64'
    Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

Ο Ποντένσε δεν κατάφερε να σκοράρει με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, αφού νικήθηκε από τον Μπόριαν, που του έκλεισε το πεδίο

• 23:17
    59'

Κίτρινη στον Ρόντιτς

• 23:17
    58'
    Αλλαγή για τον Ερυθρό Αστέρα

Φαν Λα Πάρα αντί Τομανέ

• 23:14
    55'

Συρτό του του Μάριν, μπλόκαρε ο Σα

• 23:14
    55'

Διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον Ολυμπιακό. Έπειτα από γέμισμα, ο Μασούρας έπεσε κάτω σε διεκδίκηση με τον Ρόντιτς. Έχει βάλει το χέρι στον ώμο του Έλληνα μεσοεπιθετικού ο ποδοσφαιριστής του Αστέρα. Δεν φάνηκε από το ριπλέι να είναι αντικανονικό μαρκάρισμα

• 23:14
    54'
    Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό

Γεμάτο σουτ του Γκιγέρμε εκτός περιοχής, έδιωξε ο Μπόριαν με καλή επέμβαση στη δεξιά του πλευρά

• 23:09
    50'

Άστοχο-συρτό σουτ του Ποντένσε λίγο έξω από την περιοχή. Είχε και επιλογή δίπλα του

• 23:06
    46'

Καλό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό. Γλυκό σουτ του Γκιγέρμε από τα αριστερά, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπόριαν

• 23:06
    46'

Έναρξη στο δεύτερο μέρος

• 22:48

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

• 22:46
    44'

Απειλεί και πάλι με τον Μάριν ο Αστέρας. Ο Γερμανός μπήκε από τα δεξιά, αλλά την ύστατη στιγμή καθάρισε ο Γκιγέρμε τη φάση

• 22:46
    43'

ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αστέρα! Η μπάλα στο δοκάρι μετά την εκτέλεση του Γκόμπελιτς

• 22:37
    37'

Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ποντένσε από τα δεξιά και ο Ελ Αραμπί, που πήρε καλή θέση, έκανε πολύ άστοχη κεφαλιά, από... αγαπημένη του θέση. Έπρεπε να τελειώσει καλύτερα τη φάση

• 22:35
    33'

Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ποντένσε βγήκε από τα δεξιά, έπιασε διαγώνιο σουτ και βρήκε τον Μπόριαν σε ετοιμότητα, όπως και ο Ομάρ αμέσως μετά

• 22:32
    27'

Πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση του Ερ. Αστέρα (και τον Ολυμπιακό να μη βρίσκεται σε αμυντική ισορροπία), με την μπάλα να καταλήγει στον Μάριν, που δοκίμασε συρτό σουτ πάνω στον Βουκάνοβιτς, που -ορθώς- υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση

• 22:21
    20'

Σουτ του Γκιγέρμε λίγο έξω από την περιοχή, μετά από προσπάθεια του Καμαρά, στην αγκαλιά του Μπόριαν η μπάλα

• 22:18

Καλή προσπάθεια του Ολυμπιακού, με Μασούρα και Μπουχαλάκη. Επιδίωξαν κάτι καλό αμφότεροι, αλλά δεν κατάφεραν να... εκτελέσουν, αν και ήταν στο ύψος του πέναλτι

• 20:03

Μπορείτε να ενημερώνεστε για όλα τα παιχνίδια της βραδιάς στο Champions League ΕΔΩ.

• 19:41

Ερυθρόλευκοι... τσουνάμι από οπαδούς και των δυο ομάδων το μεσημέρι στο κέντρο της Αθήνας. Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτορεπορτάζ.

• 19:40
    Η αποψινή εμφάνιση του Ολυμπιακού
  • 19:39

Για να συμβεί αυτό αρκεί μία νίκη με οποιοδήποτε σκορ απέναντι στον πρωταθλητή Σερβίας, ώστε ο Ολυμπιακός να βρεθεί το νέο στην επόμενη φάση του Europa League και να συνεχίζει να συγκεντρώνει βαθμούς για το ελληνικό ποδόσφαιρο.

• 19:39

Άλλωστε, οι «ερυθρόλευκοι» είναι η μοναδική ελληνική ομάδα που συνεχίζει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και στα… πόδια τους βρίσκεται η τύχη της Ελλάδας στην κατάταξη της UEFA.

• 19:39

Σε ένα ματς γιορτή με τους Σέρβους, οι Πειραιώτες θα πρέπει να φανούν… αφιλόξενοι και να πάρουν εκείνοι την πρόκριση στους «32» του Europa League της νέας χρονιάς