LIVE: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 1-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 11/11/18 - 21:45

Μετά από μια πολύ μεγάλη και σκληρή "μάχη", Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, στο ντέρμπι των "αιωνίων" για τη 10η αγωνιστική της Super League.

Διαβάστε ΕΔΩ αναλυτικά για το ντέρμπι του "Γ. Καραϊσκάκης".

1-1
Παναθηναϊκός
  • 21:38
    99'

Στο 1-1 Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός, μετά από ένα πολύ δυνατό ντέρμπι, στο "Γ. Καραϊσκάκης".

• 21:35
    96'
    Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Μεγάλη επέμβαση του Κότσαρη σε σκαστή κεφαλιά του Σισέ!

• 21:33
    95'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Εξαιρετική μπαλιά του Καμαρά, παράλληλη κεφαλιά του Ομάρ, βρίσκει τον Σισέ, που από κοντά σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα!

• 21:31
    92'

Κίτρινη στον Κάτσε

• 21:30
    92'

Έξυπνο γύρισμα του Ινσούα από τα αριστερά, έδιωξε η άμυνα του Ολυμπιακού

• 21:30
    91'

Κίτρινη στον Γιόχανσον

• 21:30
    90'

Κίτρινη στον Κότσαρη για καθυστερήσεις

• 21:29

Εννέα λεπτά οι καθυστερήσεις. Λόγω και του τραυματισμού του Διούδη

• 21:25
    87'
    Μεγάλη φάση για τον Ολυμπιακό!

Σουτ του Ομάρ έξω από την περιοχή, στο δοκάρι η μπάλα! Στην επαναφορά ο Κολοβέτσιος πρόλαβε τον Σισέ κι έδιωξε σε κόρνερ!

• 21:24

Στο έδαφος ο Κότσαρης, αψιμαχίες μεταξύ των παικτών

• 21:23

Πιέζει ο Ολυμπιακός, με στημένες φάσεις έχει κλείσει τον αντίπαλο στην περιοχή του

• 21:16
    79'

Πολύ άστοχο σουτ του Καμαρά

• 21:16
    79'
    Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

Καμαρά αντί Νάτχο

• 21:13
    74'
    Ξανά απειλεί το "τριφύλλι"

Ο Ινσούα έκανε το γύρισμα από τα αριστερά για τον Μακέντα, που βρήκε την μπάλα με τη μύτη του παπουτσιού του και δεν έκανε καλό κοντρόλ. Αν το είχε κάνει, τότε θα εβγαινε φάτσα με τον Σα

• 21:11
    73'
    Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Στη θέση του Μαυρομμάτη, ο Πούγγουρας

• 21:08
    70'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Ο Μουνιέ στη θέση του Μπουζούκη. Εξαιρετικός ο νεαρός μέσος των "πρασίνων".

• 21:02
    63'
    Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μπουζούκης μπήκε από αριστερά, γύρισε στον Μακέντα, ο Σα βγήκε κι έδιωξε και στο ριμπάουντ ο Ινσούα σούταρε από κοντά ψηλά άουτ!

• 21:01
    63'

Έξω ο Μπουχαλάκης, μέσα ο Μάνος

• 21:00
    61'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Τρομερό γκολ από τον Κάτσε, που πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Μπουχαλάκη και σούταρε εντυπωσιακά, κρεμόντας με βολέ τον Σα!

• 20:53

O γιατρός του Ολυμπιακού πάνω από τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, που χειροκροτείται συνεχόμενα από τους οπαδούς του Ολυμπιακού. Το highlight του ντέρμπι.

• 20:50
    53'

Κότσαρης αντί Διούδη

• 20:50
    52'

Κίτρινη στον Νάτχο για τη φάση

• 20:50

Οι ποδοσφαιριστές φάνηκε να τρομάζουν, ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού φαίνεται πως έχει χτυπήσει σοβαρά.

• 20:50

Ο Διούδης αποχωρεί με φορείο και η Θύρα 7 τον χειροκροτεί θερμά.

• 20:48

Εκπληκτική στιγμή στη συνέχεια, με το κοινό του Ολυμπιακού να χειροκροτεί θερμά τον Διούδη, που θα αποχωρήσει με φορείο.

• 20:48
    50'

Ακυρώνεται σωστά το γκολ του Ολυμπιακού, ο Διούδης έχει χτυπήσει σοβαρά στο πρόσωπο, όπως φαίνεται.

• 20:44
    46'
    Β' μέρος

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο!

• 20:44

Χριστοδουλόπουλος αντί Χασάν

• 20:32

Ο Χασάν αποχώρησε κουτσαίνοντας προς τα αποδυτήρια. Υπενθυμίζεται ότι πρόσφατα ταλαιπωρήθηκε από θλάση.

• 20:30

Χωρίς πολλές καλές στιγμές το πρώτο μέρος. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά χωρίς να φτιάξουν μεγάλη φάση σε αυτό το διάστημα και οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν κοντά στο τέταρτο, ενώ είχαν και επικίνδυνη επίθεση με τον Μακέντα στο 4'. Η καλύτερη φάση του πρώτου μέρους, ήταν το τετ-α-τετ του Ποντένσε με τον Διούδη, από το οποίο βγήκε νικητής ο Έλληνας γκολκίπερ στο 38ο λεπτό.

• 20:25
    45'

Στο 0-0 Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός, μετά τα πρώτα 45'.

• 20:19
    38'

Ο Φορτούνης πέρασε υπέροχα στον επερχόμενο Ποντένσε, που βγήκε τετ α τετ με τον Διούδη, όμως ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού απέκρουσε!

• 20:05
    24'

Τρομερή διαγώνια μπαλιά του Μπουζούκη στον Ινσούα, αυτός σέντραρε, αλλά πάνω στον Σα, που είχε εύκολο έργο.

• 20:04

Πολύ λίγα πράγματα δημιουργικά από τις δυο ομάδες. Ο Ολυμπιακός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να τροφοδοτήσει τον Μακέντα, που είναι εκτός παιχνιδιού ως τώρα.

• 19:54
    14'

Ο Κάτσε σουτάρει αδύναμα, μπλοκάρει ο Σα. Πρώτο σουτ στην εστία για τους φιλοξενούμενους.

• 19:54
    Οι δυο προπονητές,, βυθισμένοι στις σκέψεις τους...

δωνης

μαρτινς

• 19:53

Ο Παναθηναϊκός έχει βγει πιο μπροστά στα τελευταία λεπτά, παίρνει πρωτοβουλίες ο Χατζηγιοβάνης απο τ' αριστερά

• 19:47
    7'

Ο Ποντένσε έκανε ωραία ενέργεια με αντίπαλο τον Μαυρομάτ απο δεξιά, αλλά κακό γύρισμα.

• 19:45
    3'

Ο Μακέντα έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού έπειτα από μακρινή μπαλιά, βγήκε και έδιωξε σε πλάγιο ο Σα.

• 19:45

Η κατοχή είναι για τον Ολυμπιακό στα πρώτα λεπτά. Δίχως να έχει προκαλέσει, πάντως, κάποιον κίνδυνο

• 19:44
    1'

Ξεκίνησε το ντέρμπι!

• 19:44

οσφπ παο ατμοσφαιρα

• 19:32

Πολλές φωτοβολίδες και καπνογόνα στο πέταλο, το σχετικό μήνυμα από τα μεγάφωνα του γηπέδου που καλούν τον κόσμο να προστατεύσει την ομάδα του. Θα καθυστερήσει η έναρξη...

• 19:25
    Στο γήπεδο και ο Όμρι Άλτμαν, ο οποίος υπέστη σοβαρό τραυματισμό στο Καραϊσκάκη στο ντέρμπι της περυσινής σεζόν

αλτμαν οσφπ παο

• 19:19

Σχεδόν γεμάτο θα ειναι απόψε το «Καραϊσκάκης».

• 19:19
    Ο Βαγγέλης Μαρινάκης στον αγωνιστικό χώρο...

μαρινακης οσφπ παο

• 19:08
    Η βόλτα του Ολυμπιακού στον αγωνιστικό χώρο.
  • 19:04
    Αναπληρωματικοί

Ολυμπιακός: Γιαννιώτης, Καμαρά, Χριστοδουλόπουλος, Ναουέλ, Μιράντα, Μάνος, Τοροσίδης.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης, Στάικος, Πούγγουρας, Δώνης, Μουνιέ, Καμπετσής, Χατζηθεοδωρίδης

• 19:03

Διαιτητές: Αντριέν Γιάκοτετ, Γιαν Κοεμπέλ, Βιτάλ Γιόμπιν, 4ος Διαιτητής: Εμμανουήλ Σκούλας

• 18:51

Βγαίνουν για προθέρμανση και οι τερματοφύλακες του Ολυμπιακού, «φωτιά» στο πέταλο!

• 18:51

Μπαίνουν οι παίκτες του Παναθηναϊκού για προθέρμανση, αποδοκιμάζει ο κόσμος του Ολυμπιακού.