LIVE: Ομόνοια-ΠΑΟΚ 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ομόνοια-ΠΑΟΚ (22:00, Cosmote Sport 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 03/12/20 - 23:57

Την ήττα με 2-1 από την Ομόνοια γνώρισε ο ΠΑΟΚ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του Europa League. Διαβάστε περισσότερα εδώ.

Ομόνοια
Ομόνοια
2-1
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 23:53

Ο ΠΑΟΚ γνωρίζει την ήττα στην Κύπρο με 2-1 από την Ομόνοια και αποκλείεται από τη συνέχεια της διοργάνωσης

• 23:53
    Το 2-1 της Ομόνοιας...

• 23:42
    84'
    Γκολ για την Ομόνοια...

Εύστοχος από τα 11 μέτρα ο Ζόρντι Γκόμες

• 23:42
    82'
    Πέναλτι για την Ομόνοια

Χαζό πέναλτι από τον Ελ Καντουρί που ανέτρεψε τον Λοίζου

• 23:39
    79'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Μπίσεσβαρ παίρνει τη θέση του Τσιγγάρα

• 23:32
    75'

Κίτρτινη ο Γιαννούλης χάνει το επόμενο παιχνίδι

• 23:26
    68'

Γύρισμα του Τζόλη μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ

• 23:22
    64'

• 23:16
    55'

Κίτρινη ο Κρέσπο

• 23:13
    49'
    Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία η Ομόνοια

Τραγικό λάθος από τον Κρέσπο, ο Σενέθ στο τετ α τετ νικήθηκε από τον Ζίβκοβιτς και στην συνέχεια ο Τζιωνή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι

• 23:05
    47'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Κόρνερ από τον Ζίβκοβιτς στο δεύτερο δοκάρι ο Ελ Καντουρί τη στέλνει άουτ

• 23:05
    46'

• 22:49

Η Ομόνοια ξάφνιασε τον ΠΑΟΚ με το γκολ που πέτυχε στο 10ο λεπτό, κλείστηκε στο μισό γήπεδο και έδωσε χώρους στους φιλοξενούμενους. Η τακτική της έβγαινε μέχρι το 39’ όταν Ελ Καντουρί, Ζίβκοβιτς και Τζόλης έκρυψαν την μπάλα με τον τελευταίο να φέρνει το ματς στα ίσα

• 22:48

Ομόνοια-ΠΑΟΚ 1-1

• 22:39
    39'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Φοβερή κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του ΠΑΟΚ, καταλήγει στα πόδια του Τζόλη αφού πέρασε από Ελ Καντουρί και Ζίβκοβιτς, με τον νεαρό να τελειώνει ιδανικά τη φάση

• 22:35
    35'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Κρέσπο πήρε την κεφαλιά μετά το κόρνερ η μπάλα έλάχιστα πάνω από το δοκάρι

• 22:32
    30'

Κίτρινη σε Ελ Καντουρί και Σένε

• 22:25
    25'

Μακρινό σουτ του Ροντρίγκο άουτ

• 22:24
    23'

• 22:17

Το ματς δεν έχει ρυθμό. Ό,τι καλύτερο για την Ομόνοια που παίρνει αυτό που θέλει

• 22:09
    9'

Σουτ του Σένε έξω από την περιοχή απόκρουση από τον Ζίβκοβιτς, παίρνει ριμπάουντ ο Κακουλή και κενή εστία ανοίγει λογαριασμό

• 22:05
    3'

Σουτ του Χούμποτσαν που είχε ανέβει η μπάλα στην εξωτερική πλευρά της εστίας

• 22:00
    1'

• 21:57

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

• 21:57

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει διπλό στις τέσσερις τελευταίες φορές που έχει παίξει μακριά από την έδρα του

• 21:55

Τρεις φορές έχουν συναντηθεί στο παρελθόν οι δύο ομάδες, με τον ΠΑΟΚ να μετρά μία νίκη (2-0 εκτός) και δύο ισοπαλίες με σκορ 1-1 στη Θεσσαλονίκη.

• 21:18

Διαιτητής είναι ο Κρεγκ Πόουσον (Αγγλία) με βοηθούς τους Λι Μπετς (Αγγλία) και Ιαν Χούσιν (Αγγλία). Τέταρτος ο Άντριου Μάντλεϊ (Αγγλία)

• 21:15
    ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία):

Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Κρέσπο, Βαρέλαμ Βαγκέμ Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Σβαμπ, Τζόλης, Ζίβκοβιτς, Σφιντέρσκι

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Μιχαηλίδης, Γιαννούλης, Λύρατζης, Εσίτι, Νινούα, Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Βρακας, Τσόλακ και Κούτσιας

• 21:14
    Ομόνοια (Χένινγκ Μπεργκ):

Φαμπιάνο, Λούφτνερ, Χουμποτσάν, Λανγκ, Κούσουλος, Κίκο, Λοίζου, Τζιονή, Βίτορ Γκόμες, Κακουλής, Σένε

• 21:12

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 21:10
    Θυμηθείτε τι συνέβη στο παιχνίδι της Τούμπας

• 21:07
    Η βαθμολογία του ομίλου

φδφ

• 21:06

Οι Θεσσαλονικείς μαθηματικά ακόμα και με ήττα έχουν ελπίδες αν δεν κερδίζουν οι Ολλανδοί στην Ισπανία, ωστόσο την τελευταία αγωνιστική υποδέχονται την Γρανάδα και η Αϊντχόφεν την Ομόνοια, οπότε σήμερα θέλουν τη νίκη, όπως και την ήττα της Αϊντχόφεν για να έχουν την πρόκριση στα δικά τους χέρια

• 21:06

Όλα για στην Κύπρο για τον ΠΑΟΚ με τους Θεσσαλονικείς να φιλοξενούνται από την Ομόνοια έχοντας ως στόχο μόνο τη νίκη αν θέλουν να έχουν ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Europa League