LIVE: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΟΦΗ-Παναθηναϊκός 1-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 09/12/18 - 19:13

Ένας εντυπωσιακός ΟΦΗ επικράτησε του Παναθηναϊκού με 3-1 στο Ηράκλειο και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα. Διαβάστε περισσότερα ΕΔΩ.

ΟΦΗ
ΟΦΗ
3-1
Παναθηναϊκός
  • 19:09
    94'

Ο ΟΦΗ πανηγυρίζει τη δεύτερη νίκη του, στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-1 του Παναθηναϊκού στο Ηράκλειο.

• 19:05
    90'

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

• 18:58
    83'
    Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Στάικος μπαίνει στη θέση του τραυματία Μαυρομμάτη

• 18:52
    75'
    Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Φάση διαρκείας στα καρέ του ΟΦΗ, με τον Πούγγουρα να κάνει τελευταίος το σουτ από κοντινή απόσταση, αλλά ο Στρέζος πέφτει και μπλοκάρει!

• 18:50
    72'
    Αλλαγή για τον ΟΦΗ

Ο Παπαστεριανός αντικαθιστά τον Σασί

• 18:43
    64'

Ο Πλατέλλας προσπάθησε να «κρεμάσει» από πολύ μακριά τον Διούδη, ο οποίος όμως κατάφερε να μπλοκάρει τη μπάλα!

• 18:39
    63'
    Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό

Μέσα Καμπετσής και Χατζηθεοδωρίδης, έξω Ινσούα και Δώνης αντίστοιχα

• 18:38
    62'

Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα

• 18:38
    62'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ!

Ο Σασί περνάει τη μπάλα για τον Πλατέλλα, ο Μαυρομμάτη δεν μπορεί να απομακρύνει και ο Κοροβέσης σουτάρει την ώρα που ο Διούδης έχει πέσει στην άλλη γωνία!

• 18:27
    50'

Ο Χατζηγιοβάνης μπ΄ήκε μέσα στην αντίπαλη περιοχή, αλλά το σουτ του κατέληξε στην αγκαλιά του Στρέζου, κι ενώ ο Δώνης ήταν δίπλα του, στα αριστερά.

• 18:20

Χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

• 18:20
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 18:04
    45'

Μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο μέρος, ο ΟΦΗ πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα (2-1) απέναντι στον Παναθηναϊκό

• 17:57
    40'

Ο Πλατέλλας πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, έκανε το σουτ, ο Διούδης δεν αντέδρασε καλά και έτσι έγινε το 2-1!

• 17:53
    36'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

Ο Ινσούα σεντράρει από τα αριστερά και ο Κάτσε να έρχεται σαν τρέιλερ στην περιοχή και με κεφαλιά ψαράκι ισοφαρίζει!

• 17:43
    25'

Σέντρα του Ινσούα από τα αριστερά, ο Μποζούκης δεν κατάφερε να μπει στην πορεία της μπάλας

• 17:42
    23'
    Φάση για τον ΟΦΗ!

Σουτ του Κυριακίδη, από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

• 17:38
    18'

Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα, για φάουλ πάνω στον Παπάζογλου

• 17:38
    16'
    Νέα φάση για τον Παναθηναϊκό!

Ο Χατζηγιοβάνης βγάζει σέντρα ακριβείας στο δεύτερο δοκάρι για τον Δώνη, το σουτ του οποίου σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

• 17:32
    13'
    Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό!

Ο Μπουζούκης κάνει το σουτ από διαγώνια θέση, ο Χατζηγιοβάνη δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή και η μπάλα περνάει ελαχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Στρέζου, ενώ προηγουμένως είχε βρει στον Δεληγιαννίδη άρα ήταν κόρνερ.

• 17:31
    11'

Ο Κάτσε κάνει τη σέντρα και ο Μακέντα παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Στρέζου.

• 17:24

Ο ΟΦΗ πιέζει συνεχώς ξέροντας πως οι... πράσινοι έχουν πολλά κενά στην άμυνα λόγω των τραυματισμών

• 17:23
    5'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ!

Ο Δεληγιαννίδης βρέθηκε αφύλακτος -μετά την εκτέλεση κόρνερ και την κεφαλιά του Βουό- μέσα στην περιοχή και με σκαστό σουτ νίκησε τον Διούδη, ανοίγοντας το σκορ.

• 17:21
    1'

• 17:16

Μεσοβδόμαδα ο Παναθηναϊκός παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στην Ιεράπετρα

• 17:15

Mοναδικό πρόβλημα για τον ΟΦΗ ο τραυματισμός του Αραβίδη

• 17:15
    Αναπληρωματικοί

Στον πάγκο για τον ΟΦΗ βρίσκονται οι: Σωτηρίου, Ντίνας, Κουτσιανικούλης, Μιχόγεβιτς, Παπαστεριανός, Κοιλιάρας, Νέιρα

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό είναι οι: Ξενόπουλος, Οικονόμου, Στάικος, Χατζηθεοδωρίδης, Τζανδάρης, Παντελάκης, Καμπετσής

• 17:15
    ​​​​​​​Οι συνθέσεις του αγώνα

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος):Στρέζος, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Ποτουρίδης, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Νάστος, Κυριακίδης, Σάσι, Πλατέλλας, Βουό

Παναθηναϊκός (Γιώργος Δώνης): Διούδης, Ινσούα, Κολοβέτσιος, Δώνης, Μακέντα, Χατζηγιοβάννης, Μπουζούκης, Κουρμπέλης, Μαυρομάτης, Κάτσε, Πούγγουρας

• 17:14

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός είναι 5ος με 19 και θέλει με την σειρά του το τρίποντο για να φτάσει ακόμα πιο κοντά στον στόχο του που είναι η πεντάδα

• 17:14

Ο γηπεδούχος ΟΦΗ είναι στην 14η θέση με 8 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να ξεφύγει από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα