LIVE: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Αναντολού Εφές 86-70 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Αναντολού Εφές (21:00, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 31/10/19 - 23:19

Με τον Ταϊρίς Ράις να... επανασυστήνεται στο ευρωπαϊκό κοινό και να βγαίνει για πρώτη φορά εφέτος μπροστά σε επίθεση, δημιουργία και άμυνα, ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες (3-3) στη Euroleague, απέναντι σε μία Αναντολού Εφές, η οποία με 6/30 τρίποντα δεν είχε τύχη στο ΟΑΚΑ.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 86-70 της τουρκικής ομάδας, για την 6η αγωνιστική της διοργάνωσης, υποχρεώνοντας την περυσινή φιναλίστ στη δεύτερη αποτυχία της.

Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
86-70
Αναντολού Εφές
  • 22:46

Τέλος αγώνα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 86-70 της Εφές!

• 22:45

1:05 για το τέλος του αγώνα, ο Παναθηναϊκός ελέγχει απόλυτα την κατάσταση.

• 22:41

79-68 με τρίποντο του Ράις.

• 22:39

Οι τελευταίες επιθέσεις του Παναθηναϊκού είναι πολύ κακές, ευτυχώς για τον ίδιο βγάζει καλές άμυνες.

• 22:39

Επιθετικό φάουλ του Παπαπέτρου στον Λάρκιν. Πέμπτο για τον φόργουορντ του Παναθηναϊκού, στη θέση του ο Τόμας.

• 22:37

Μειώνει η Εφές σε 76-68.

• 22:37

Τώρα χρειάζεται ακόμα μεγαλύτερη συγκέντρωση από τους παίκτες του Παναθηναϊκού.

• 22:35

Τάιμ άουτ από τον Παναθηναϊκό.

• 22:34

76-66 με τρίποντο του Λάρκιν, που κρατάει μόνος του την Εφές.

• 22:34

76-63 με τρίποντο του Παπαπέτρου, που κάνει εξαιρετικό παιχνίδι.

• 22:33

68-55 με καλάθι του Τζόνσον. Για πρώτη φορά στο +13 ο Παναθηναϊκός!

• 22:29

• 22:28

Ξεκινησε η δ’ περιοδος

• 22:27

Άστοχο τρίποντο από τον Καλάθη, αν και ήταν ελεύθερος.

• 21:56

Οι "πράσινοι" θα μπορούσαν να έχουν και μεγαλύτερη διαφορά στο ματς, καθώς κυριαρχούν. Εντούτοις, πληρώνουν κάποιες αδράνειες στην άμυνα. Στο πρώτο δεκάλεπτο περιόρισαν σημαντικά τους Λάρκιν και Μίσιτς, που ανέβηκαν στη δεύτερη περίοδο. Από 'κει και πέρα, όσο περισσότερο περνάει η μπάλα από τα χέρια του Φριντέτ και του Καλάθη στην επίθεση, το "τριφύλλι" έχει ορθολογικές επιλογές και βρίσκει πιο εύκολους πόντους.