LIVE: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ (20:00, Cosmote Sport 1HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 12/02/20 - 21:57

Στο ΟΑΚΑ ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού και σε συνδυασμό με το 2-0 της Τούμπας και συνολικό σκορ 3-0, παίρνει την πρόκριση για ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος.

Παναθηναϊκός
0-1
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 21:56

Τέλος στο ΟΑΚΑ. Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 0-1! Το γκολ του Σφιντέρσκι (11') έδωσε τη νίκη στον Δικέφαλο, που σφράγισε την πρόκριση στα ημιτελικά σε συνδυασμό με τη νίκη (2-0) στο πρώτο παιχνίδι

• 21:49
    85'

Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό.Γλυκό πλασέ του Μακέντα στα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Πασχαλάκη

• 21:37
    76'

Γρήγορη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Λάμπρου να μπαίνει περιοχή από αριστερά, αλλά να κόβεται από τον Σένκεφελντ κι ενώ ο Μπίσεσβαρ ήταν αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι.

• 21:35
    71'

Μεγάλη ευκαιρια για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει το γύρισμα για τον Γιόχανσον που πατάει περιοχή σεντράρει παράλληλα από τα δεξια, αλλά ο Περέα δεν μπορεί να κάνει την προβολή σε κενή εστία, ενώ ήταν και «ακάλυπτος»!

• 21:32
    67'

Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Δώνη, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Λάμπρου και απομακρύνεται.

• 21:19
    56'

Ο Δώνης γκρεμίζει τον Πασχαλάκη, που έχει βγει έγκαιρα κι έχει διώξει τη μπάλα, τραυματίζοντάς τον.

• 21:08

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό στην ανάπαυλα, με τον Αγιούμπ να κάνει ντεμπούτο, παιρνοντας τη θέση του Νάγκι.

• 20:59

Ο ΠΑΟΚ έχει καταφέρει να φέρει το ματς στα... μέτρα του από πολύ νωρίς, ενώ και μετά το 1-0 του Σφιντέρσκι είχε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει κι' άλλο γκολ, αφήνοντας χώρους στον Παναθηναϊκό και παίζοντας σωστά στην αντεπίθεση! Η κακή αμυντική συμπεριφορά των γηπεδούχων, που δεν μπορούν να βρουν σωστές επιλογές ούτε και στο τρίτο μισό του γηπέδου, έχουν δώσει στους φιλοξενούμενους τη δυνατότητα να είναι σχεδόν περασμένοι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου, όσο κι αν στο ποδόσφαιρο... όλα γίνονται.

• 20:59
    45'

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ προηγειται με 1-0 του Παναθηναϊκού και ειναι με το... ενάμισι πόδι στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.

• 20:38
    31'

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Ζαχίντ το εκτελεί από τα δεξιά, κεφαλιά του Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι, ο Χατζηθεοδωρίδης κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά ο Πασχαλάκης πέφτει στην δεξιά του γωνία και διώχνει!

• 20:37

Φτάσαμε στα μισά του ημιχρόνου και ο ΠΑΟΚ έχει πετύχει ήδη τον στόχο του, καθώς μπήκα καλύτερα, έφτιαξε την πρώτη του φάση μόλις στο 2' και τελικά ευτύχησε να σκοράρει στο 11ο λεπτό, μετά από πολύ ωραία ενέργεια του Πέλκα και κάκιστη αντίδραση των Πούγγουρα και Σένκεφελντ... Και γράφουμε ευτύχησε γιατί, δύο λεπτά νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός έχασε την ευκαιρία για να κάνει εκείνος το 1-0 με τον Χατζηθεοδωρίδη και να έχουμε... άλλο ματς!

• 20:37

Υπενθυμίζουμε ότι στην αποστολή του Παναθηναϊκού βρίσκεται για πρώτη φορά ο Γιασιν Αγιούμπ, που δεν αποκλείεται μάλιστα να πάρει και χρόνο συμμετοχής, αν κριθεί απαραίτητο από τον Γιώργο Δώνη...

• 20:14

Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Λημνιό να κάνει ένα φοβερό σόλο, να μπαίνει στην περιοχή -κι ενώ οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού είναι χαλαροί- πασάροντας στον Σφιντέρσκι, που έκανε το γυριστό σουτ νικώντας τον Διούδη...