LIVE: Τσέλσι-ΠΑΟΚ 4-0 ΤΕΛΙΚΟ

LIVE: Τσέλσι-ΠΑΟΚ 1-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 30/11/18 - 00:49

Συντριπτική ήττα με 4-0 υπέστη ο ΠΑΟΚ στο Λονδίνο από την Τσέλσι στο "Στάμφορντ Μπριτζ", για την 5η αγωνιστική του Europa League. Η ελληνική ομάδα έμεινε από το 7' με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Χατσερίντι. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Ζιρού (27', 37')Χόντσον- Οντόϊ (60') και Μοράτα (78'). Ο «Δικέφαλος» έχει ελπίδες πρόκρισης στη φάση των «32» λόγω της ήττας της Βίντι από την ΜΠΑΤΕ στο Μπορίσοφ.

Τσέλσι
Τσέλσι
3-0
ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
  • 23:33
    75'

Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει πολύ, τα πάντα έχουν κριθεί...

• 23:20
    62'
    Αλλαγή για την Τσέλσι

Αμπαντου αντί Ζαπακόστα

• 23:19
    60'
    Γκολ για την Τσέλσι

Ευθύνη και στον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ, η άμυνα κοιτούσε τον Οντόι που σημάδεψε με το δεξί στην κλειστή γωνία του πορτιέρε του Δικεφάλου.

• 23:13
    54'

Κίτρινη στον Κέιχιλ

• 23:12
    52'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ

Ωραία προσπάθεια του Ζαμπά, που γυρίζει στον Ουάρντα, ο Έμερσον τον κόβει σε κόρνερ. Από την απόκρουση της άμυνας, η μπάλα στρώνεται στον Αιγύπτιο που σουτάρει άουτ.

• 23:06
    46'
    Β’ μέρος

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

• 23:05
    46'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Ουάρντα αντί του Πρίγιοβιτς.

• 22:50

Από νωρίς με δέκα ο ΠΑΟΚ με την αποβολή του Κχατσερίντι στο 8', ο Ζιρού από πάσες του Πέδρο και του Φάμπρεγας έγραψε το 2-0 στο 27' και το 37'.

• 22:50
    45'

Με 2-0 βρίσκεται πίσω στο σκορ ο ΠΑΟΚ, από την Τσέλσι, μετά και το τέλος του πρώτου μέρους...

• 22:40
    Πανηγυρίζει ο Γάλλος τα γκολ του...

ζιρου τσελσι παοκ

• 22:39
    37'
    Γκολ για την Τσέλσι!

Ο Ζιρού κάνει κίνηση, ο Φάμπρεγας του πετάει την μπάλα στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ και ο Γάλλος στράικερ με υπέροχο μονοκόμματο σουτ γράφει το 2-0!

• 22:36

Ο ΠΑΟΚ εξακολουθεί αναπόφευκτα να μην μπορεί να κρατήσει τη μπάλα, με την Τσέλσι να μετράει 9 τελικές και 6 κόρνερ.

• 22:36
    33'
    Νέα φάση για την Τσέλσι!

Ο Ζαπακόστα θέλει να νικήσει τον Πασχαλάκη από πλάγια δεξιά, ο πορτιέρε του ΠΑΟΚ σε κόρνερ.

• 22:31
    28'
    Δοκάρι για την Τσέλσι!

Ο Οντόι σουτάρει με το δεξί, η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας.

• 22:30
    27'

Ο Πέδρο κάνει εξαιρετική κίνηση έξω από την περιοχή, πασάρει δεξιά του στον αμαρκάριστο Ζιρού που κατευθείαν με αριστερό πλασέ στέλνει τη μπάλα στην αντίθετη γωνία του Πασχαλάκη.

• 22:29
    Η αποβολή του Χατσερίδι
  • 22:26

Ο ΠΑΟΚ χρειάζεται άμεσα έναν στόπερ, για να μπορέσει να σουλουπώσει την άμυνα!

• 22:22
    20'

Αριστερό σουτ του Λόφτους-Τσικ, ο Πασχαλάκης υπέροχη επέμβαση, διώχνει σε κόρνερ! Στην επόμενη φάση η κεφαλιά του Κέιχιλ πέρασε άουτ.

• 22:19

Έχει ανεβάσει την πίεσή της, η Τσέλσι

• 22:17

Ως στόπερ παίζει πλέον ο Βέρνμπλουμ, με τον Σάκχοφ να γυρίζει σε κεντρικό ρόλο και το σύστημα να αλλάζει σε 4-4-1.

• 22:16
    14'
    Νέα φάση για τους Άγγλους!

Οντόι νέο σουτ από το ίδιο σημείο, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. Δεν μπορεί να κρατήσει μπάλα ο ΠΑΟΚ, προσφέροντας την κατοχή στην αγγλική ομάδα.

• 22:16
    13'
    Φάση για την Τσέλσι

Ο Οντόι δεξί πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

• 22:13
    11'
    Πολύ καλή στιγμή για την Τσέλσι!

Ο Φάμπρεγας βλέπει τον Πέδρο στην πλάτη της άμυνας, ο Βιεϊρίνια τον κλείνει εξαιρετικά και βάζει κόντρα για το κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.

• 22:13
    10'

Παράλληλη σέντρα του Ζαπακόστα, περνάει από πολύ κόσμο η μπάλα. Στην εξέλιξη της φάσης ο Οντόι, βγάζει τον Ζιρού πλάγια αριστερά, το σουτ έξω.

• 22:11

Πλέον, ο ΠΑΟΚ παίζει από νωρίς με αριθμητικό μειονέκτημα και καλείται να ανέβει έναν «Γολγοθά» στο Στάμφορντ Μπριτζ.

• 22:10
    7'
    Με δέκα παίκτες ο ΠΑΟΚ

Κακή πάσα του Μάτος, λάθος τοποθέτηση του Χατσερίδι, ο Ζιρού κλέβει και ανατρέπεται από τον Ουκρανό, που βλέπει την κόκκινη κάρτα!

• 22:02
    1'

• 21:59

Αν ο ΠΑΟΚ χάσει από την Τσέλσι, αλλά νικήσει την Μπάτε την τελευταία αγωνιστική, το ενδεχόμενο της τριπλής ισοβαθμίας έτσι όπως ήρθε η κατάσταση είναι ορατό.