Με... άγριες διαθέσεις η Ζενίτ, ξέσπασε η Ρόζενμποργκ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 28/09/17 - 23:26

Η Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης συνέχισε τις εντυπωσιακές εμφανίσεις, καθώς επικράτησε με 3-1 της Ρεάλ Σοσιεδάδ και πήρε για τα καλά, τη θέση του οδηγού στον 12ο όμιλο του Europa League.

Στο 5ο μόλις λεπτό του ματς ο Ριγκόνι άνοιξε το σκορ. Ο Κοκόριν στο 24’ διπλασίασε τα τέρματα, με την αντίδραση των Ισπανών να έρχεται στο 41’ με τον Γιορέντε. Ο Κοκόριν και πάλι ήταν αυτός που έδωσε τη λύση, με την κεφαλιά που πέτυχε να διευρύνει εκ νέου το προβάδισμα για το τελικό 3-1.

Η Ρόζενμποργκ, μετά την ήττα από τη Σοσιεδάδ στην πρεμιέρα, ξέσπασε, επικρατώντας με 3-1 της Βαρντάρ Σκοπίων.

Το σκορ άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Μπέντνερ στο 25’, ενώ Κόνραντσεν (56’) και Χέντερνσταντ (68’) "κλείδωσαν" τη νίκη. Το πρώτο γκολ της Βαρντάρ στους ομίλους του Europa League πέτυχε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φελίπε.