Νίκη Βόλου - ΑΕΛ: Οριστική διακοπή στο ματς λόγω επεισοδίων μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων (ΒΙΝΤΕΟ)

ΑΕΛ

Ενημερώθηκε: 07/04/23 - 20:43

Οριστική είναι η διακοπή της αναμέτρησης ανάμεσα στη Νίκου Βόλου και την ΑΕΛ, καθώς το «Πανθεσαλλικό» δεν εκκενώθηκε από τους οπαδούς των δύο ομάδων, όπως είχε ζητηθεί από τα μεγάφωνα του γηπέδου.

Νωρίτερα έλαβαν χώρα σοβαρά επεισόδια μεταξύ φιλάθλων της Νίκης Βόλου και της ΑΕΛ.

Πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης και ενώ η Λάρισα προηγούταν με 1-2, κατά πληροφορίες ξεκίνησαν τα επεισόδια, ενώ ακολούθησε σύρραξη μεταξύ φιλάθλων των δύο ομάδων. Όπως θα δείτε στο παρακάτω βίντεο, φίλαθλοι της Νίκης πετούσαν αναμμένα καπνογόνα και καρέκλες προς την πλευρά των φιλάθλων της Λάρισας. Παρενέβησαν οι αστυνομικές δυνάμεις.

Oπως μετέδωσε το magnesiasports.gr, ένας ανήλικος μεταφέρθηκε τραυματισμένος, με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ λίγο πριν τις 5 το απόγευμα στο Νοσοκομείο Βόλου. Σύμφωνα με πληροφορίες, ο νεαρός τραυματίστηκε κατά τα επεισόδια και μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο με εξάρθρωση γονάτου.

Ο διαιτητής του αγώνα κ. Τσιάρας ζήτησε την εκκένωση του σταδίου για να επανεκκινήσει ο αγώνας, κάτι που όμως δεν έγινε. Πλέον την τύχη του αγώνα θα κρίνει ο Αθλητικός Δικαστής. Για την ιστορία σημειώνεται πως στο ημίχρονο η ΑΕΛ προηγούταν με 1-2 με δύο γκολ του Μάριου Όγκμποε (41′ και πέναλτι 45+4′), ενώ νωρίτερα το σκορ για τη Νίκη είχε ανοίξει στο 19′ ο Τζιώρας.