ΠΑΟΚ...στα αστέρια!

ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1-1

Πηγή Φωτογραφίας: eurokinissi

Ενημερώθηκε: 31/05/16 - 23:08

Ο ΠΑΟΚ, ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Παναθηναϊκό στο κατάμεστο γήπεδο της Τούμπας και έτσι, εξασφάλισε τη συμμετοχή του στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ για την ερχόμενη περίοδο. Μεγάλος ήρωας για τον ΠΑΟΚ, ο Γλύκος.

Φοβερό φινάλε της σεζόν για τους Θεσσαλονικείς που αν και ξεκίνησαν χωρίς πόντο, κατάφεραν να τερματίσουν στην κορυφή με 12 βαθμούς, όντας για πρώτη φορά αήττητοι στο "μίνι πρωτάθλημα"!

Από την άλλη, οι παίχτες του Αντρέα Στραματσόνι δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο διπλό και έμειναν στη δεύτερη θέση και τον τρίτο προκριματικό γύρο του Europa League (όπως και η ΑΕΚ), βάζοντας "τέλος" σε μια πάρα πολύ περίεργη σεζόν.

Ο Ροντρίγκεζ άνοιξε το σκορ με φοβερό σούτ στο 17ο λεπτό και ο Λουντ με την… βοήθεια του Βίτορ, ισοφάρισε στο 26', ενώ το παιχνίδι απέκτησε άγρια ομορφιά στο τελευταίο δεκάλεπτο. Το τριφύλλι πίεσε ασφυκτικά, αλλά ο Γλύκος κράτησε όρθια την ομάδα του, με τρομερή επέμβαση σε σουτ του Πέτριτς και ο Στιλ έχασε μοναδική ευκαιρία, με κοντινή κεφαλιά στο 92' για το απόλυτο κόλπο γκρόσο!