"Σκόνταψε" στο Αγρίνιο, ο Παναθηναϊκός (0-0)

Ενημερώθηκε: 24/09/16 - 22:50

Ο Παναθηναϊκός, έχασε τους πρώτους του, βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα, καθώς δεν μπόρεσε να διασπάσει, την πολύ καλά οργανωμένη αμυντική γραμμή του Παναιτωλικού και έτσι, οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0, για την 4η αγωνιστική της Super League.

Παράπονα από τους "πράσινους", για τον βοηθό του διαιτητή Κομίνη, Λάμπρου, καθώς "έκοψε" με οφσάϊντ τον Μπεργκ στο 43ο λεπτό. Tο γκολ λανθασμένα δεν μέτρησε και το τριφύλλι στερήθηκε το δίκαιο προβάδισμα, το οποίο ενδεχομένως να έδινε, διαφορετική τροπή στο παιχνίδι.

Κακή η ομάδα του Στραματσόνι στο πρώτο μέρος, δεν μπόρεσε ουσιαστικά μετά το 15' να φτιάξει φάσεις, ούσα μπλοκαρισμένη στην επίθεση και χωρίς ιδέες, με τον Μπεργκ να μην είναι σε καλό βράδυ και απομονωμένος. Ανεβασμένοι στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι, είχαν την υπεροχή, αλλά είδαν σε 3-4 περιπτώσεις τον τερματοφύλακα των Αγρινιωτών και τους Τομανέ-Τσοκάνη να μην τους επιτρέπουν να φύγουν με το διπλό από το Αγρίνιο,

Πάλεψε πολύ ο Κουλιμπαλί αν και έπαιζε με ανάποδο πόδι στο αριστερό άκρο της άμυνας, μαχητής ο Ζέκα, ο Λεντέσμα δεν βοήθησε στην ανάπτυξη, προσπάθησε να "ανεβάσει" τους συμπαίχτες του, ο Βιγιαφάνιες όταν μπήκε στο ματς, χωρίς ουσία ο Ιμπάρμπο.

Μαχητικός ο Παναιτωλικός, αμύνθηκε εξαιρετικά για 95' λεπτά και απέσπασε τον βαθμό της ισοπαλίες, από τους "πράσινους". Η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη, προσπάθησε να βρει το γκολ, στις αντεπιθέσεις, χωρίς να δημιουργήσει κάποια απειλή στην εστία του Στιλ.

Παναιτωλικός: Κυριακίδης, Μιγκέλ Ροντρίγκες, Κούσας, Τομανέ, Κλέσιο (82’ Ρότσα), Οσμάν Φερέιρα (69’ Μαρκόφσκι), Μάκος, Μάρκος Πάουλο, Τσοκάνης, Μύγας, Ουαρντά (70’ Μουνιός)

Στον πάγκο του Παναιτωλικού: Περέιρα Κριστιάνο, Κουτρομάνος, Ρόσα Φαρλεϊ, Χαντάκιας

Παναθηναϊκός: Στιλ, Μολέδο, Μέστο, Ιβανόφ, Κουλιμπαλί, Ζέκα, Λεντέσμα, Ιμπάρμπο (82’ Ρινάλντι), Λουντ (74’ Εμποκού), Γουακάσο (64’ Βιγιαφάνιες), Μπεργκ

Στον πάγκο του Παναθηναϊκού: Οδ. Βλαχοδήμος, Κουτρουμπής, Ρέις, Στάικος