Την Κυρία θα την σέβεστε!

Ενημερώθηκε: 11/04/17 - 23:46

Στο Τορίνο, η Γιουβέντους πραγματοποιώντας μια εκπληκτική εμφάνιση, συνέτριψε με 3-0 την Μπαρτσελόνα και πήρε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης, ενόψει της ρεβάνς στο Καμπ Νόου. Απογοήτευσε η Μπάρτσα που πλέον ψάχνει νέο θαύμα, σαν αυτό με την Παρί Σεν Ζερμέν!

Την επόμενη Τετάρτη (19/04) είναι ο επαναληπτικός στην Βαρκελώνη.

Μόλις στο 7ο λεπτό και ενώ είχε προειδοποιήσει με τον Ιγκουαΐν, ο Ντιμπάλα, έπειτα από πάσα του Κουαδράδο και μαγική κίνηση, άνοιξε το σκορ για τη Γιουβέντους! Αφηνιασμένοι έχουν μπει οι Ιταλοί στον αγωνιστικό χώρο.

Ο Πάολο Ντιμπάλα διπλασίασε τα τέρματα της Γιουβέντους, αλλά και τα δικά του! Ο Αργεντινός επιθετικός, στο 22ο λεπτό με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Τερ Στέγκεν, που δεν είχε το καλύτερο δυνατό οπτικό πεδίο αφού βρισκόταν μπροστά του ο Πικέ!Μεγάλο προβάδισμα για την Γιούβε!

Στο 55ο λεπτό, ο Τζιόρτζιο Κιελίνι με καρφωτή κεφαλιά, νίκησε κατα κράτος τους αμυντικούς της Μπαρτσελόνα, αλλά και τον Τερ Στέγκεν και διαμόρφωσε το 3-0, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου και τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης!

Η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να απαντήσει, είχε την κατοχή της μπάλας αλλά δεν μπόρεσε να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστιία της Γιουβέντους, η οποία σαν ιταλική ομάδα που τιμά...τις παραδόσεις, έκλεισε πολύ καλά τους χώρους, κρατώντας με σχετική άνεση ανέπαφη την εστία της!

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Juventus (Μασιμιλιάνο Αλέγκρι): Μπουφόν, Ντάνι Άλβες, Άλεξ Σάντρο, Κιελίνι, Μπονούτσι, Κουαδράδο (73' Λέμινα), Κεντίρα, Πιάνιτς (89' Μπαρτζάλι), Ντιμπάλα (81' Ρινκόν), Μάντζουκιτς, Ιγκουαΐν

Στον πάγκο: Νέτο, Λιχστάϊνερ, Μαρκίσιο, Ασαμόα

Barcelona (Λουίς Ενρίκε): Τερ Στέγκεν, Πικέ, Ουμτιτί, Ματιέ (46' Αντρέ Γκόμες), Σέρχι Ρομπέρτο, Μαστσεράνο, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Μέσι, Νεϊμάρ, Σουάρεζ

Στον πάγκο: Σίλεσεν, Ντιν, Ζόρντι Άλμπα, Αλένια, Ντένις Σουάρες, Πάκο Αλκάθερ