LIVE: Οι αγώνες του Champions League (ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

LIVE: Οι αγώνες του Champions League (19:55 & 22:00, Cosmote Sport HD & thepressroom.gr))

Ενημερώθηκε: 03/11/20 - 23:53

Το ορεκτικό της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ σερβίρεται στις 19:55, όπου η Σαχτάρ θα υποδεχθεί στο Κίεβο για τον 2ο όμιλο την Γκλάντμπαχ και η Λοκομοτίβ Μόσχας την Ατλέτικο για τον 1ο όμιλο.

Το κυρίως μενού περιλαμβάνει την εξαιρετικά ενδιαφέρουσα αναμέτρηση στην Μαδρίτη ανάμεσα στην Ρεάλ και την Ίντερ, αλλά και την επικίνδυνη έξοδο της πρωταθλήτριας Μπάγερν στην έδρα της Σάλτσμπουργκ.

Στον 4ο όμιλο, η πάντα επικίνδυνη Αταλάντα θα υποδεχτεί την Λίβερπουλ στο Μπέργκαμο, ενώ ο Άγιαξ δοκιμάζεται στην Δανία απέναντι στη Μίντιλαντ. Στον όμιλο του Ολυμπιακού, η Πόρτο φιλοξενεί την άποντη Μαρσέιγ του Αντρέ Βίλας Μπόας, ο οποίος επιστρέφει ως αντίπαλος στο γήπεδο που ανδρώθηκε και μεγαλούργησε προπονητικά.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

1ος όμιλος

Λοκομοτίβ Μόσχας - Ατλέτικο Μαδρίτης (19:55, Cosmote Sport 5)
Σάλτσμπουργκ - Μπάγερν Μονάχου (22:00, Cosmote Sport 8)

2ος όμιλος

Σαχτάρ Ντόνετσκ - Γκλάντμπαχ (19:55, Cosmote Sport 8)
Ρεάλ Μαδρίτης - Ίντερ (22:00, Cosmote Sport 7)

3ος όμιλος

Μάντσεστερ Σίτι - Ολυμπιακός (22:00, Cosmote Sport 2)
Πόρτο - Μαρσέιγ (22:00, Cosmote Sport 3)

4ος όμιλος

Αταλάντα - Λίβερπουλ (22:00, Cosmote Sport 4)
Μίντιλαντ Άγιαξ (22:00, Cosmote Sport 9)

Champions League Live
  • 23:52
    ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Αταλάντα-Λίβερπουλ 0-5, Μαν. Σίτι-Ολυμπιακός 3-0, Πόρτο-Μαρσέιγ 3-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 3-2, Μίντιλαντ-Άγιαξ 1-2, Σάλσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 2-6

• 23:49
    89'
    Σάλσμπουργκ-Μπάγερν 2-5

Βρίσκει δίχτυα και πάλι ο Λεβαντόφσκι

• 23:42
    83'
    ΓΚΟΛ Σάλσμπουργκ-Μπάγερν 2-4

Ο Σανέ κλειδώνει τη νίκη

• 23:40
    79'
    ΓΚΟΛ Σάλσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 2-3

Σκόρερ ο Μπόατενγκ

• 23:29
    69'
    Πόρτο-Μαρσέιγ 3-0

Φοβερό πλασέ του Λουίς Ντίαζ και καθαρίζει για τους "δράκους"

• 23:29
    67'
    ΓΚΟΛ Σάλσμπουργκ-Μπάγερν

Ο Μπουγκάβα ισοφαρίζει, αδράνεια της άμυνας της Μπάγερ

• 23:29
    69'
    ΓΚΟΛ Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 2-2

Ισοφαρίζει ο Πέρισιτς για τους νερατζούρι

• 23:24
    63'
    ΓΚΟΛ Μίντιλαντ-Άγιαξ 1-3

Δεύτερο προσωπικό τέρμα του Άντονι

• 23:11
    54'
    ΓΚΟΛ Αταλάταν-Λίβερπουλ 0-5

Απίστευτη Λίβερπουλ φτάνει σε ακόμα ένα τέρμα και πάλι με τον Ζότα. Χατ-τρικ από το νεαρό

• 23:09
    49'

ΓΚΟΛ Αταλάντα-Λίβερπουλ 0-4: Το καθάρισε απλά και ωραία με Μανέ η ομάδα του Κλοπ

• 23:09
    48'

ΓΚΟΛ Αταλάντα-Λίβερπουλ 0-3: Η Λίβερπουλ φεύγει στην κόντρα και με δύο πάσες φτάνει στο γκολ με τον Σαλάχ

• 22:49

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Αταλάντα-Λίβερπουλ 0-2, Μαν. Σίτι-Ολυμπιακός 1-0, Πόρτο-Μαρσέιγ 2-0, Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 2-1, Μίντιλαντ-Άγιαξ 1-2, Σάλσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 1-2

• 22:32
    26'

ΓΚΟΛ Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ 1-0: Λάθος από την Ίντερ, ο Μπενζεμά παίρνει... ασίστ από τον Ντ' Αμπρόζιο πλασάρει και ανοίγει το σκορ

• 22:32

Ο Άγιαξ έφτασε τα 700 γκολ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, το έχουν κάνει επίσης Ρεάλ, Μπαρτσελόνα, Μπάγερν και Γιουβέντους

• 22:19
    17'
    ΓΚΟΛ Αταλάντα-Λίβερπουλ 0-1

Ανοίγει το σκορ η Λίβερπουλ με τον Ζότα που σκάβει τον Σπορτιέλο

• 22:15
    14'
    ΓΚΟΛ Μίντιλαντ-Άγιαξ 0-2:

Γκολ από τον Τάντιτς

• 22:08
    5'
    ΓΚΟΛ Πόρτο-Μαρσέιγ 1-0

Ο Μαρεγκά ανοίγει το σκορ

• 22:07
    5'
    ΓΚΟΛ Σάλσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 1-0

Φοβερό τελείωμα του Μπερίσα στη κλειστή γωνία του Νόιερ

• 22:06
    3'
    ΓΚΟΛ Μίντιλαντ-Άγιαξ

Ο Άντονι ανοίγει το σκορ νωρίς-νωρίς για τον Αίαντα, παρά τις πολλές απουσίες με τις οποίες κατεβαίνει

• 21:59
    Οι συνθέσεις στο Αταλάντα-Λίβερπουλ:

Αταλάντα (Τζιάν Πιέρο Γκασπερίνι): Σπορτιέλο – Τολόι, Παλομίνο, Τζιμίστι – Χάτεμπερ, Πάσαλιτς, Φρόιλερ, Μόχικα – Γκόμες – Μουριέλ, Σαπάτα.

Λίβερπουλ (Γιούργκεν Κλοπ): Άλισον – Αλεξάντερ Άρνολντ, Γουίλιαμς, Γκόμες, Ρόμπερτσον – Χέντερσον, Τζόουνς, Βαϊνάλντουμ – Σαλάχ, Μανέ, Ζότα

• 21:49
    Τα ματς της ζώνης των 22.00

Αταλάντα-Λίβερπουλ, Μαν. Σίτι-Ολυμπιακός, Πόρτο-Μαρσέιγ, Ρεάλ Μαδρίτης-Ίντερ, Μίντιλαντ-Άγιαξ, Σάλσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου

• 21:48
    ΤΕΛΙΚΟ

Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-6, Λοκομοτίβ-Ατλέτικο 1-1

• 21:30
    80'
    ΓΚΟΛ Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-6

Χατ-τρικ ο Πλεά μετά από έλεγχο VAR!

• 21:22
    65'
    ΓΚΟΛ Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-5

Πάρτι των Γερμανών ο Στίντλ βάζει το όνομα του στη λίστα με τους σκόρερ

• 21:14
    53'

Λοκομοτίβ-Ατλέτικο: Ευκαιρία για την Ατλέτικο, σέντρα του Φέλιξ, ο Σουάρες έκανε την κεφαλια ψαράκι, αλλά ο Γκιγιέρμε ήταν εκεί

• 21:14

Σέντρα στο β΄ ημίχρονο

• 21:14

Ημίχρονο: Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-4, Λοκομοτίβ-Ατλέτικο 1-1

• 21:13
    44'

ΓΚΟΛ Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-4: Ο Μπενσεμπαϊνί σκοράρει, τέταρτο γκολ για τα "πουλάρια" στο πρώτο ημίχρονο

• 20:08
    9'
    ΓΚΟΛ Σαχτάρ-Γκλάντμπαχ 0-1

Αδράνεια στην άμυνα των Ουκρανών και ο Πλεά ανοίγει το σκορ στο Κίεβο

• 19:08

Σέντρα στις 19:55, με τις αναμετρήσεις Λοκομοτίβ Μόσχας-Ατλέτικο Μαδρίτης και Σαχτάρ Ντόνετσκ-Γκλάντμπαχ

Πόρτο-Μαρσέιγ 22:00

Βαθμολογία: Μαν. Σίτι 6, Πόρτο 3, Ολυμπιακός 3, Μαρσέιγ 0.

• 19:07

Τέλος, στο τέταρτο γκρουπ υπάρχει το ντέρμπι κορυφής μεταξύ Αταλάντα και Λίβερπουλ. Οι Πιτσίνι, Καλντάρα, Ντε Ρόον και Γκόσενς θα λείψουν από τους γηπεδούχους, ενώ οι Φαν Ντάικ, Φαμπίνιο και Όξλεντ-Τσάμπερλεϊν για τους φιλοξενούμενους. Μίντιλαντ και Άγιαξ αναμετρώνται στο άλλο ματς.

• 19:06

Για τον τρίτο όμιλο, παράλληλα με τη μάχη του Ολυμπιακού στο «Έτιχαντ», η Πόρτο φιλοξενει τη Μαρσέιγ. Οι Εμπαγέ και Μαρκάνο είναι νοκ άουτ για τους «δράκους», ενώ η ομάδα της Μασσαλίας ψάχνει τους πρώτους της βαθμούς χωρίς τον Ναγκατόμο.

• 19:06

Στο δεύτερο γκρουπ δεσπόζει η αναμέτρηση της Ρεάλ με την Ίντερ, που ακόμη ψάχνουν την πρώτη τους νίκη. Για τη «βασίλισσα» απόντες θα είναι οι Καρβαχάλ, Νάτσο, Οντριοθόλα, Μιλιτάο και Όντεγκααρντ, ενώ οι «νερατζούρι» πήγαν στη Μαδρίτη χωρίς Λουκάκου, Σάντσες και Σένσι. Στο άλλο ματς η πρωτοπόρος Σαχτάρ αναμετράται με την Γκλάντμπαχ.

• 19:06

Για τον πρώτο όμιλο, η Μπάγερν χωρίς τους Ντέιβις, Ζίλε και Γκορέτσκα αντιμετωπίζει τη Σάλτσμπουργκ στην Αυστρία αναζητώντας το 3/3. Η Ατλέτικο με απόντες τους Ντιέγκο Κόστα, Καράσκο και Βρσάλικο δοκιμάζεται στη Μόσχα από τη Λοκομοτίβ

• 19:06

Στη σκια της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Σίτι στο Μάντσεστερ, άλλα επτά ενδιαφέροντα ματς διεξάγονται απόψε στο πρώτο πιάτο της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League