Αδίστακτη Παρί, προκρίθηκε η Μπάγερν (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 01/11/17 - 00:24

Η Παρί Σεν Ζερμέν παρουσιάστηκε για ακόμα μία φορά ισοπεδωτική και συνέτριψε με 5-0 την… άτυχη Άντερλεχτ για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Αποτέλεσμα που "κλείδωσε" από τώρα την πρόκριση των Παριζιάνων στους "16" του Champions League, οι οποίοι όχι μόνο έχουν το απόλυτο (4x4), αλλά και το εντυπωσιακό… 17-0 στα γκολ!

Από το 30' και μετά η ομάδα του Έμερι πετούσε... φωτιές! Ο Βεράτι άνοιξε τον "χορό" των γκολ, με τον Νεϊμάρ να διαμορφώνει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου (2-0).

Στο β' μέρος, το σκηνικό δεν άλλαξε, με τη σκυτάλη να παραλαμβάνει ο... αριστερός μπακ της Παρί, Κουρζαβά και να μετατρέπει το παιχνίδι σε προσωπικό show!

Στο 52’, λοιπόν, ο Γάλλος άνοιξε τον προσωπικό του λογαριασμό, στο 72’ βρήκε εκ νέου δίχτυα, ενώ έξι λεπτά αργότερα με δυνατό διαγώνιο σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5-0!

Η Μπάγερν επικράτησε εκτός έδρας της Σέλτικ με 2-1 και πλέον θα διασταυρώσει τα ξίφη τους με την Παρί Σεν Ζερμέν για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου.

μπα

Ο Κομάν ήταν αυτός που στο 22΄ εκμεταλλεύτηκε την άστοχη έξοδο του Γκόρντον και αφού κοντρόλαρε την μπάλα εξαιρετικά με τη βοήθεια του… χεριού πλάσαρε στην κενή εστία των Σκωτζέζων κάνοντας το 0-1.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο παθιασμένα στο ματς και κυνήγησαν το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό ήρθε στο 74', όταν ο Μακγκρέγκορ αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο την εξαιρετική κάθετη πάσα του Φόρεστ και έφερε το παιχνίδι στα ίσια (1-1).

Ωστόσο, η χαρά των γηπεδούχων διήρκεσε μόλις τρία λεπτά. Συγκεκριμένα στο 77΄ ο Χάβι Μαρτίνεθ ήταν αυτός που με καρφωτή κεφαλιά μετά από σέντρα του Αλάμπα έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Χάινκες (1-2).